• Reklama

Mini recenzja Xiaomi Mi3

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Mini recenzja Xiaomi Mi3

Postprzez The Second Boy » poniedziałek, 22 września 2014, 17:19

Xiaomi Mi3 był obiektem mojego pożądania odkąd go pierwszy raz zobaczyłem. Wreszczie po prawie roku od premiery uzbierałem na niego odpowiednio sumkę i zakupiłem w sklepie Geekbuying. Telefon dotarł w 7 dni roboczych(SG post) co jest dla mnie rekordowym wynikiem. Czas przejść do zabawy.

Pokaż kotku co masz w środku
Ilość akcesoriów dołączonych do telefonów nie robi wrażenia. Nie uświadczymy dóbr takich jak słuchawki czy folia ochronna. W szarym opakowaniu oprócz telefonu, znajdziemy ładowarkę (dostałem również przejściówkę na gniazdka EU) i instrukcję. Oczywiście w języku chińskim.

Budowa
Xiaomi Mi3 wzbudził moje zainteresowanie głównie dzięki nietypowemu designowi. Smartfon w przeciwieństwie do panujących trendów Xiaomi nie zdecydowało się na zaokrąglane rogi. Ostre zakończenie obudowy sprawiają, początkowo wrażenie niewygodnych, ale szybko się do tego przyzwyczaiłem. Urządzenie, dzięki zastosowaniu utwardzanego plastiku jest wyjątkowo lekkie (145 g), a zarazem bardzo wytrzymałe o co dodatkowo dba ramka ze stopu magnezu wewnątrz konstrukcji.
Specyfikacja:
r Qualcomm Snapdragon 800 (8274AB) o taktowaniu 2,3GHz
 2GB pamięci RAM LPDDR3
 16GB/64GB ROM
 Adreno 330
 pojemność baterii 3050mAh
 ekran LG IPS 5 cali o rozdzielczości 1920×1080
 aparat Sony Exmor R5 13MP z przysłoną F2.2 (dual LED)
 przednia kamera 2MP
 DC-HSPA+(42Mbps)
 WIFI Direct, WIFI Display
 WIFI Dualband 2,4/5GHz
 GPS + GLONASS
 Bluetooth 4.0, NFC
 MIUI v6 Android 4.4
 dotyk w rękawiczkach
 Immersion Feedback
 barometr, żyroskop, budzik przy wyłączonym telefonie
 wymiary: 144mm x 73,6mm x 8 mm, waga: 145g.

No to czas na testy tego wynalazku na pierwszy ogień poszło Antutu X
Obrazek ObrazekObrazekObrazekObrazek

W 3D Marku Ice Storm i Ice Storm Extreme zostały wymaksowane, zaś wyniku testu Ice Storm Unlimited możemy zobaczyć poniżej:

Obrazek

Vellamo na deser:

Obrazek

Wyniki powyższych testów jasno pokazują, że Mi3 wciąż bardzo dobrze radzi sobie z dużymi aplikacjami oraz wymagającymi grami 3D. Nie uświadczymy w nim lagów lub przycięć.

Łączność
Xiaomi Mi 3 obsługuje standard GSM (850/900/1800/1900) oraz WCDMA (850/900/1900/2100). Nie zabrakło również miejsca na takie rzeczy jak dualband wifi, bluetooth 4.0 czy NFC. GPS łapie fixa w 2-3 sekundy oraz sama lokalizacja jest dosyć dokładna (test w trasie jutro).

Multimedia
Jakość dźwięku po podłączeniu słuchawek jest wyższa niż w chińczykach, które miałem do tej pory (Jiayu G3T,G4S, G2F, Redmi Note). Nie brakuje basów, średnicy i sopranów, jedyne do czego się mogę przyczepić to głośność dźwięku (odsłuch na AKG K450), ale to problem samego androida. 13 megapikselowy aparat robi przyzwoite zdjęcia i posiada kilka ficzerów (dwie diody LED czy rozpoznawanie wieku oraz płci) oczywiście możemy nagrywać filmiki w 1080p.

System
Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Mi3 działa pod kontroli MIUI V6. System przypomina trochę iOS, wszystkie aplikacje po zainstalowaniu lądują na pulpicie. W tegorocznej odsłonie MIUI zgodnie z panującymi trendami wszystkie ikonki zostały spłaszczone. Osobiście podoba mi się nowy wygląd systemu, ale to już kwestia gustu. Sama nakładka została wzbogacona względem standardowego androida o sporo przydatnych funkcji takich jak preinstalowany firewall czy antywirus. Warto również wspomnieć, że system dostaje cotygodniowe aktualizowane w których usuwane są bugi oraz dodawane nowe funkcje (aktualizacje OTA).

Podsumowanie
Xiaomi Mi3 jest dla mnie smartfonem prawie idealnym. Świetna specyfikacja, ekran z dobrymi kątami widzenia, przyjazna użytkownikowi nakładka to tylko kilka z wielu zalet tego urządzenia. Jednak każda róża ma kolce, a w Mi3 są nimi brak obsługi dualsim oraz brak slotu na kartę SD, cena wersji 64 GB jest zaś sporo wyższa. Mimo tego jestem pewien, że jest to telefon, który zostanie ze mną na dłużej.

Pochwały przyznane za posta: 2
The Second Boy
AKTYWNY

Pochwały: 8

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Mini recenzja Xiaomi Mi3

Postprzez Caminero » czwartek, 23 października 2014, 16:54

Wsparcie dla OTG jest? Skoro brak miejsca na SD.
pozdrawiam
Caminero

było.. jiayu s2 < zte nubia z7 max < xiaomi mi4c 3/32gb czekam na bezramkowca... zte nubia z11
Caminero
AKTYWNY

Pochwały: 4

Re: Mini recenzja Xiaomi Mi3

Postprzez HooCairs » czwartek, 23 października 2014, 18:27

Caminero napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

jest
https://www.youtube.com/watch?v=o-lPPyO ... FVbkUTW9-A
HooCairs
AKTYWNY

Pochwały: 11

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin