• Reklama

mini recenzja Tablet CHUWI Vi7 za 222zł.

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

mini recenzja Tablet CHUWI Vi7 za 222zł.

Postprzez pete67 » sobota, 26 grudnia 2015, 01:29

Tablet CHUWI Vi7
HA! Zniszczyłem swojego MI3 Xiaomi...
wymieniłem LCD, jedną z taśm i ciągle są problemy a to zasięg a to inne kwestie...
Więc przydusiła mnie potrzeba do zakupu taniego tablecika do nawigacji w pracy.
miało dużo poczucia taniości, kosztem funkcjonalnosci - tej zbędznej i nadmiernej :)

http://www.banggood.com/Chuwi-VI7-SoFIA ... 82168.html
sprzecik w końcu tuż pred świętami dotarł, bez cła, miałem kupon nowo aktywowanego uzytkownika 10%
w przeliczeniu przez PAyPal wyszedł 222zł. z jakimiś grosikami.

Wygląd i materiały i spasowanie elementów w zasadzie bez zastrzeżeń - oczywiście widać
że to niska półka ale stosunek jakość do ceny jest bardzo poprawny.
Ekran przykryty fabrycznie jakimś ochraniaczem, matowa folijka,
nie zdejmowałem jej bo nie widzę potrzeby, ale wrażenie mam że LCD pokryty nie jest szkłem ale plastykiem.
Tył i klapka są co najmniej poprawnie i spasowane i jakość materiału też nie budzi rozpaczy czy złych emocji.
Jakość wizualna całości jest OK bielutki, elegancki...

Ekran - w niektórych sklepach piszą że to retina.... no nie wiem :) kąty są OK, kolory też
ale może przez fabryczną folijkę... jest OK ale bez rewelacji.
Zresztą rozdzielczość nie powala, pozwala po prostu na poprawną pracę, zwłaszcza jako nawigacja.

Procesor - oj... to chyba najsłabszy punkt wraz z ilością pamięci dostępnej.
Muli troszkę - otwarcie mapy czy jakiejś apki odczuwalnie jest powolne.
w Antutu tablecik osiągnął okolice 18 tysięcy. ( a może przyzwyczaiłem się że snapdragon800 czy Helio10 jest standardem???)

1GB RAM i 8GB pamięci na apki system bckup i dla usera - mało mało mało...
Z jednej strony wiedziałe czego się spodziewać - zakup celowany w cene, z pełną świadomością ile pamięci
( nieco ponad 3.1GB) pozostanie dla mnie. Mało ale wystarczy do tego do czego jest zakupiony.

Tablet przyszedł w styropianie, bez oryginalnego pudełka - myślę że w celu uniknięcia VATu
jest ładowarka - aż 2A! fajnie :) inne sprzęty na tym skorzystają:)
Kabelek USB i papierki instrukcja itd... i to juz wszystko :) - skromnie ale to co potrzebne.

ogólnie jestem rozczarowany tym, że na fotkach prezentował się lepiej :)
hahaha wiem że to głupio brzmi ale na wielu fotkach ramki są węższe.
Tu nie ma tragedii ale jest INACZEJ niż na fotkach!

Akku jest dość słabe bo 2.5 Ah.
Wyraźnie widać jak ubywa energii przy zabawie.
Kodeki audio oczywiście że bez rewelacji ale też nie odebrałem jakoś źle dzwięku z pistonów 3 ...
Oczywiście żaden ze mnie audiofil - całkowicie jak dla mnie wystarczająco.
Video - wszystko co wrzuciłem odtworzyło bez zwiech i przycięć...
FAjnie i bez zastrzeżeń.. tylko ta rozdzielczość:)

GPS - w zasadzie powinienem od niego zaczać bo do tego został zakupiony.
JEST OK pieknie złapał fiksa w powiedzmy pół minuty, bardzo ładnie pokazał gdzie jestem,
wrecz przemieszczenie sie o kilka metrów i juz poakazał że się przestawiłem z autkiem.
Kamerki: Noooo...
Zakładałem że to będą może nie tyle atrapy co nędza.. i tak jest faktycznie.
zrobić fotkę gdzie ma być widać z grubsza... OK ale nic więcej. Spkojnie można darować sobie ten sprzęt jeśli ktoś ma używać aparatu.
Wifi - w domu oddalenie sięna 6 od routera i przez ściankę i sygnał jest na 60-70% ale i tak transfer (mam teraz 20Mbit) oscylował w okolicach 20MBIT.
więc chyba nie ma co narzekać. Po za domem nie sprawdzałem.
3G - tu też nie było źle. w PLUSie na jakimś pluszaku starterze w mieście 12-13MBps było.
Zwykłe 3g nie LTE ale spokojnie to co jest potrzebne.
jako telefon też całkiem dobrze sobie radzi...
BT nie sprawdzałem,

OK.
Powinienem być zadowolony, zapłaciłem 222zł za coś co pomoże mi w pracy...
Tyle że dostałem ekstra kase 3 tyg po zamówieniu!!!
i gdybym wiedziałże tak będzie kupił by sobie jakiś 5.5 cala wypas, może RMN3... a może i Meizu Mx5..
Suma sumarum zakupiłem RMN2 32GB za 800zł na Allegro, szybko i tanio. i z polską gwarancją....
to wszystko sprawiło że wszelkie ograniczenia tego tabletu są wręcz przerysowane, przeszkadzają....
bo 5.5" już sobie radzi jako nawigacja.

Więc wystawię tablecik na allegro bez zysku tylko 222 plus prowizja Allegro.

A może ktoś z WAs się skusi?
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 11

Reklama

en.001phone.cn=

Re: mini recenzja Tablet CHUWI Vi7 za 222zł.

Postprzez becki » piątek, 12 lutego 2016, 22:05

Właśnie zadziwiła mnie ta cena za taki sprzęt miałem kupić pod choinkę ale trochę się odstraszyłem że może być słabo i to bardzo wybrałem zakup w PL jakiejś innej firmy krzak trochę żałuję :(. Ciekaw jestem jak wygląda ten tablecik po takim dłuższym użytkowaniu jakieś wady z biegiem czasu>
Oddam szkiełka do Xiaomi RN 2 x2 / Silikonowy pokrowiec do THL t6 pro
becki

Pochwały: 1

Re: mini recenzja Tablet CHUWI Vi7 za 222zł.

Postprzez pete67 » wtorek, 8 marca 2016, 00:07

po 2 miesiącach szybka jest lekko porysowana ale tablet ma ciągle dobrą opinię ( tak mówi osoba która go kupiła)
nie mniej teraz już wolał bym na atomie 8 calowy chuwi - lepszy mimo że o 1/2 droższy...
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 11

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin