• Reklama

Mikrofon do Zenfone 5

Mikrofon do Zenfone 5

Postprzez melon » 11 gru 2015, o 00:25

Witam. Mam problem z mikrofonem który bardzo cicho działa, często miewałem takie awaria spowodowane uszkodzeniem mechanicznym z powodu kurzu i chciałem przelutować dolny mikrofon. Nie znalazłem dedykowanych mikrofonów dla Zenfona tylko całe płytki ale po zdjęciach widzę że wygląda podobnie co w innych telefonach. Jaki mikrofon mogę tam wlutować?
melon

Reklama

Re: Mikrofon do Zenfone 5

Postprzez ddr » 11 gru 2015, o 00:57

Płytka kosztuje zaledwie kilka dolców.
No i tego z zenfona tak łatwo nie przelutujesz, to tak jakby element bga. Do tego mikrofony i głośniki nie lubią temperatury.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez melon » 12 gru 2015, o 21:12

Akurat lutowania się nie boję, mam dostęp do stacji na podczerwień chociaż powietrzem nie powinno być problemów. Płytki są za kilka dolarów jak i droższe a o tych tańszych w komentarzach czytam różne opinie dlatego chciałem samemu wymienić mikrofon. Wie ktoś jaki można tam wstawić zamiennie?
melon

Postprzez ddr » 12 gru 2015, o 22:59

No to na bogato.
Nowego nie zdobędziesz. A za płytkę z mikrofonem z odzysku zapłacisz niewiele mniej niż za nową z ali.
Są płytki oryginalne, są i zamienniki. Jak będziesz porównywał swoją ze zdjęciem z oferty to myślę że dobrze trafisz.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez melon » 13 gru 2015, o 12:42

Już widzę różnicę. Oryginalny jest w plastikowej czarnej obudowie a wszystkie płytki zamienne mają goły mikrofon w metalowej obudowie. Podejrzewam, że w zamienniku mogli przerobić płytkę tak żeby pasował tam jakiś popularny mikrofon a oryginalnego mikrofonu Asusa nigdzie nie da się kupić. Czyli jednak muszę kupić całą płytkę. Ale jak dostanę nową to ze starej odlutuję mikrofon może komuś się przyda informacja co tam siedzi.
melon

Postprzez ddr » 13 gru 2015, o 15:18

Plastik?
To gumka którą się przekłada.
ddr
VIP

Postprzez melon » 31 mar 2016, o 22:24

Mikrofon w Zenfonie 5 jest taki sam jak większości Nokii:
http://www.fonefunshop.co.uk/cable_pick ... 00smic.jpg
Do swojego kupiłem mikrofon od Lumii 900. Może komuś się przyda, bo nie znalazłem nigdzie takiej informacji.
melon

Powrót do Pomoc techniczna