• Reklama

Mijue M680 - krótki test czterordzeniowca z 13Mpix kamerą

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Mijue M680 - krótki test czterordzeniowca z 13Mpix kamerą

Postprzez basa » czwartek, 3 lipca 2014, 19:54

Przyznam szczerze że o tym modelu nie ma wielu informacji ani recenzji w internecie , ale zachęcony parametrami a przede wszystkim atrakcyjną ceną postanowiłem spróbować szczęscia w urodzinowym Flash Sale sklepu Geekbuing , było 5 sztuk w specjalniej cenie i jakimś cudem udało się upolować ostatnią 5 sztukę.

Telefon dotarł i od początku zrobił pozytywne wrażenie. Pudełko solidnie i ładnie wykonane prezentje się dość ekskluzywnie , no ale nie pudełko tu oceniać :)

Technikalia:

Mijue M680 jest standartowym czterordzeniowcem na procesorze MTK6582 Cortex A7 1.3GHz i GPU:Mali-400MP to co jednak różni ten telefon od innych modeli to zainstalowany Android 4.4 przystosowany do osbługi "One Button" - fani iphonów pewnie będo wiedzieć o co chodzi :) Przód telefonu jest wzorowany trochę na produktach apple , ulokowany jest tylko jeden przycisk home tak więc cała obsługa androida polega na opanowaniu tegoż przycisku :) czyli np. jedno nacisniecie to back a dwa szybkie to Home.

Ekran 5 cali QHD 960*540 IPS świeci bardzo ładnie i jak przystało na IPS kąty widzenia są bardzo dobre , sam dotyk działa dobrze ale przyznam że testowałem go przez 2 folie (nie ściągałem zewnętrznej folii ponieważ nie chciałem zbyt upaćkać ekranu a telefon będzie szedł prawdopodobnie na sprzedaż).

Z innych danych technicznych telefonu: RAM 1GB , ROM 4GB , 2G:GSM850/900/1800/1900MHz; 3G:WCDMA850/2100MHz , GPS z EPO Asistance, dwie karty sim , android multilanguage w tym j.polski , akumulator 2600Mah i ponoć obsługa Miracast ale nie wiem nawet jak to sprawdzić :)

Kamery w telefonie:
Przód 5Mpix , Tył 13Mpix (prawdopodobnie interpolowane aczkolwiek tylko jedna strona to podaje a podaje też ze telefon ma androida 4.2 więc bym specjalnie nie ufał)

Przyzwyczajony do średniej jakości aparatów w chińczykach - a zwłaszcza w aktualnie używanym Umi X1 Pro nie spodziewałem się żadnych rewelacji także po kamerkach w tym telefonie. Nie jestem specem od fotografii ale po właczeniu tylniego aparatu od razu zobaczyłem że przekazywany obraz na ekran wyświetlacza jest o wiele lepszy niż w innych mobilnych aparatach a nawet dorównuje kamerce mojego Ipada którego zawsze uważałem za jedno z lepszych urządzeń mobilnych do krecenia filmików i pstrykania okazjonalnych fotek.
Postanowiłem więc porobić testy.

Krótki filmik w 480p: http://www5.zippyshare.com/v/31379243/file.html

W ustawieniach jakosci SD aparat kreci film w 30fps mozna zauwazyc jednak ze w jednej chwili jakby pauzuje , nie wiem czy nie jest to spowodowane ze nie nagrywalem na karte sd tylko do wew pamieci telefonu. Kiedy podczas nagrywania nacisniemy na wyswietlaczu by punktowo wyostrzył słychac w nagraniu pracę optyki , to taki mały minus przy kreceniu filmów że jest głośny focus

FIlmik nagrany w 720p: http://www5.zippyshare.com/v/94334375/file.html

Makro widać jest całkiem dobre ale juz od 2cm przestaje wyostrzać ale wiadomo to nie lustrzanka z obiektywem do makro tylko zwykła cyfrówka :)

Filmik nagrany w 1080p: http://www5.zippyshare.com/v/91119984/file.html

Wszystkie filmy HD są nagrywane w 30fps ale widać że przy full hd chyba trochę tych fpsów gubi. Mimo to według mojej amatorskiej oceny w dobrych warunkach oświetleniowych jakie były podczas nagrywania filmu jakość jest bardzo dobra rzekłbym nawet że rewelacyjna jak na smartfona z tej półki cenowej.

Poniżej kilka fotek zrobionych tylnym aparatem:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Akcesoria i wykonanie:

W skład zestawu wchodzą tylne mleczne silikonowe plecki , słuchawki , kabelek usb z ładowarką oraz instrukcja. Bardzo miło zaskoczony byłem wykonaniem telefonu tutaj znów porównuje z moim aktualnie posiadanym droższym telefonem od Umi i różnica jest na plus Mijue , nic nie skrzypi w przede wszystkim idealnie dopasowanie żadnych szpar w obudowie , metalowa chromowana obwódka sprawia że telefon wyglada na solidny i mocny , nie chciałem jednak testować na upadki :) Jako że home button jest fizyczny a nie dotykowy wiadomym jest że musi mięć małą szparkę między guzikiem a srebrnym okegiem obudowy , zauważyłem że mogą wpadać tam mikro paprochy więc przyda sie od czasu do czasu pędzelek aby podczyścic przycisk czy też głośniczek telefonu. Tylna klapka wykonana jest z bardzo miekkiego i miłego w dotyku plastiku , nie jest to żaden śliski zabawkowy plastik ale bardzo dobrze wykonany matowy rodzaj plastiku z lekko naznaczonym poziomym zebrowanie (patrz zdjęcie bo cięzko to opisać) :)

Jak w kazdej mini recce nie zabraknie wyniku Antutu , telefon uzyskał 17806 w tym benchmarku.

Na koniec kilka fotek jak prezentuje się telefon:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Podsumowanie:

Podsumowując jestem miło zaskoczony że w tej grupie cenowej można dostać 5 calowy telefon o tak dobrych parametrach z Androidem 4.4 i świetnym aparatem. Telefon wizualnie wygląda naprawde ekskluzywnie, na obudowie nie ma żadnych chińskich logosów ani innych rażących oko napisów. Jednak jak ktoś jest przyzwyczajony do trzech przycisków na dole telefonów musi sie liczyć z tym że może mu trochę zająć przyzwyczajenie sie do obsługi andoida jednym przyciskiem , ja jako użytkownik także urządzeń apple nie miałem z tym problemów i myśle że "i-fani" szukajacy dobrego i niedrogiego telefonu o wyglądzie i obsłudze podobnej do iphona będą bardzo zadowoleni.

Dziękuję za uwagę :)

Pochwały przyznane za posta: 2
basa
VIP

Pochwały: 74

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Mijue M680 - krótki test czterordzeniowca z 13Mpix kamer

Postprzez Kotello » sobota, 19 lipca 2014, 02:57

hej

dzieki za ta krotka recenzje, wlasnie sie przymierzam do zakupu tego telefonu.

Jak sie sprawuje? Dalej dobre wrazenie?

Bardzo mnie interesuje bateria, czy te 2600 mAH daja rade?

Pozdro
Kotello

Postprzez basa » sobota, 19 lipca 2014, 09:06

Nie jestem w stanie odpowiedziec ci w tej chwili na to pytanie poniewaz telefon strasznie spodobal sie znajomej i jest teraz jego nowym uzytkownikiem :) . W tej chwili wyjechala z nim na urlop po powrocie zapytam o baterie i jakie wrazenia po pierwszych tygodniach uzytkowania.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
basa
VIP

Pochwały: 74

Postprzez Kotello » sobota, 19 lipca 2014, 15:56

dzieki za odpowiedz!

bede wiec czekał :)
Kotello

Postprzez szymon_rysiu » poniedziałek, 21 lipca 2014, 18:48

Bardzo ładnie wygląda ten fonik ciekawe tylko jak z jakością wykoanania. Mój Star W 450 w podobnej cenie po pół może służyć już tylko jak przeglądarka internetowa i to jeszcze w ograniczonym zakresie ;p
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
szymon_rysiu
AKTYWNY

Pochwały: 35

Postprzez bumbum » niedziela, 23 sierpnia 2015, 20:49

Mogę prosic o opinie w związku z tym ze recenzja była dośc dawno, więc teraz będzie juz wiadomo jak z trwałoscią , awaryjnością i baterią.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Pochwały: 29

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin