• Reklama

Mi5 vs Redmi Note 3 PRO

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Mi5 vs Redmi Note 3 PRO

Postprzez art12 » 7 cze 2016, o 11:55

Panowie,
Mając do dyspozycji te dwa modele, który byście wybrali? Póki co skłaniam się przy Mi5, mam okazję kupić go po bardzo okazyjnej cenie, ale nie jest to jedyny powód dla którego miałbym to zrobić. Przemawia do mnie również Snap 820. Generalnie Mi5 ma wymiary mojego HTC One M8 więc jest w miarę ok, choć gdyby był odrobinę większy (Redmi;)) to bym się nie pogniewał. Doradźcie mi coś Panowie.
art12

Telefon:: HTC

Reklama

Re: Mi5 vs Redmi Note 3 PRO

Postprzez Flyagaric » 7 cze 2016, o 13:26

Twój dylemat jest tak dziwny, że nie wiadomo za bardzo, jak do niego podejść. Telefony są tak różne i przeznaczone dla tak różnych odbiorców, że nie ma specjalnie sensu ich porównywać.
Redmi Note 3 Pro, to budżetówka - z większym ekranem i slotem SD, ale jednak budżet - pod każdym względem.
Mi 5, to bardziej kompaktowe rozmiary i klasa premium.
Jeśli możesz mieć Mi5 w super cenie i nie masz problemu z budżetem, to nie ma się co zastanawiać - Mi5, to niesamowicie szybki i przyjemny fon.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 116
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez Boomszakalaka » 7 cze 2016, o 14:31

Budżetówka za 200$, zawsze mnie to śmieszy gdy o tym słyszę. Oczywiście sam ten telefon posiadam także z mojej strony opinia mało warta, jednak poza tym, że w nazwie jest Redmi i średnim aparatem (w sumie w większości chinoli tu się tnie koszty) reszta bebechów po prostu pasuje do ceny. Jeszcze żeby wykonanie, które kojarzyć właśnie można czy zaliczać coś do klasy premium czy nie kulało to okej, ale tu też ciężko się przyczepić. Ale to tak na marginesie się rozpisałem :-)

Co do samego wyboru, zgadzam się z przedmówcą, ciężko to porównać. Jak możesz dołożyć to Mi5, chyba że chcesz przesiąść się na 5,5". Nie podałeś też co jest dla Ciebie najważniejsze, ciężko zgadywać.

Wysłane z mojego X98 Air 3G(C5J6) przy użyciu Tapatalka
Boomszakalaka
AKTYWNY

Pochwały: 15

Postprzez Flyagaric » 7 cze 2016, o 15:32

Boomszakalaka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ze strategii producenta to wynika - budżetówka w nomenklaturze Xiaomi oczywiście. Masz jednak rację, że po moim wpisie ktoś mógłby odnieść wrażenie, że to fon tej klasy, co jakiś Homtom, czy Długi (Doogee). Tak oczywiście nie jest. Przerasta on faktyczne budżetówki o całą klasę.
Fon jest wypchany komponentami (w większosci przydatnymi), ale nie są to topowe części, więc stąd atrakcyjna, jak na taki konfig, cena. Nie ma się jednak co czarować, że flagowiec to nie jest. Fon wciąż pozostaje bardzo łakomym kąskiem.
Ostatnio edytowano 7 cze 2016, o 17:07 przez Flyagaric, łącznie edytowano 1 raz
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 116
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez art12 » 7 cze 2016, o 16:44

Faktycznie, mogliście mnie zrozumieć opacznie. Oczekiwałbym czegoś lepszego niż obecne M8. Póki co zgłębiam rynek chiński w poszukiwaniu czegoś fajnego za dobrą cenę. Ewentualnie jeszcze w grę wchodziłby Mate 8.
Telefon do użytku codziennego, ale także wszelakich multimediów. Zależy mi na płynności działania, a 2/3gb chyba taką zapewniają, jako, że chyba Miui nie jest tak wymagająca? Skłaniałbym się właśnie przy Mi5. Mam okazję kupić za około 1300 złotych 3/32gb, sprowadzany prosto z Chin, od sprawdzonego źródła. To chyba dobra cena?
art12

Postprzez Boomszakalaka » 7 cze 2016, o 18:33

Jeśli czarny to dobra cena, białe z tego co kojarzę stoją taniej.

Jeśli skłaniasz się do Mi5, to chyba nie ma się co zastanawiać, MIUI jednak żre RAM, mi przy 3gb na czysto zostaje 1,7gb, przy 2gb połowa. Jeżeli rozważałeś RN3 to może popatrz też na MiNote? Bo zakładam że większy ekran Cię jakoś strasznie nie zniechęca.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Boomszakalaka
AKTYWNY

Postprzez art12 » 13 cze 2016, o 12:06

Wybrałem Mi5. Już jest w drodze, całkowity koszt to 1290 zł. Więc chyba znośnie. Dzięki za opinie!

Tapatalking Swiftem z M8
art12

Postprzez ciasteczek » 14 cze 2016, o 00:25

art12 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A masz opcje VAT free czy liczysz na szczęście? Bo wtedy cena może zdecydowanie wzrosnąć
ciasteczek

Telefon:: m2

Postprzez art12 » 14 cze 2016, o 00:33

To już całkowity koszt telefonu, z zaufanego źródła. A co do vatu to chyba teraz ciężko o szczęście, trzepią jak tylko mogą..

Tapatalking Swiftem z Xiaomi Mi5
art12

Postprzez marik1 » 3 lip 2016, o 02:42

Przedłużając temat, te same telefony - Czy za prawie dwukrotną różnicę w cenie otrzymujemy urządzenie znacząco szybsze w codziennym użytkowaniu? Czy nie grając w wymagające gry, jest sens przepłacać za Mi5? Proszę o odpowiedź w relacji cena-wydajność.
LeEco Le Pro3 6/64
marik1

Pochwały: 3
Telefon:: LeEco
ROM: EUI

Postprzez Boomszakalaka » 3 lip 2016, o 03:27

Nie miałem Mi5 w rękach ale jeśli chodzi o codzienne użytkowanie to już nawet w trochę słabszych urządzeniach niż Redmi Note 3 Pro praktycznie nie ma nie tyle lagów co praktycznie mikrolagów. Szczerze wątpię by różnica była w jakimś stopniu odczuwalna, co więcej gdybym teraz miał używać przez jakiś czas telefon z 2gb RAMu i przyzwoitym prockiem to podejrzewam, że nie czułbym tego specjalnie, może delikatna zmiana na minus.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro
Boomszakalaka
AKTYWNY

Postprzez hard2code » 19 lip 2016, o 01:01

[quote="art12"]To już całkowity koszt telefonu, z zaufanego źródła. A co do vatu to chyba teraz ciężko o szczęście, trzepią jak tylko mogą..

Przeczysz sobie - to cena realna tylko bez VAT.
Ip5->l920->m7->rn2->z9->g5-UTouch->RN3Pro->Mi5 Kilka słuchawek na zbyciu w dobrej cenie
hard2code

Telefon:: iphone 5 / Note II
ROM: CyanogenMond 12.1

Następna strona

Powrót do Porównania telefonów