• Reklama

Mi5 64GB vs Mi5s

Xiaomi RedMi Red Rice HongMi

Re: Mi5 64GB vs Mi5s

Postprzez Flyagaric » czwartek, 20 października 2016, 13:45

bergmen napisał(a):...
No właśnie...Ale jak na tak małej matrycy uzyskać duży, doświetlony piksel...Jeśli ma się na niej ich zmieścić 30-40 milionów :)
...

Dokładnie - rozmawiamy o smartfonach, więc dobra, duża matryca jak np. w lustrzance, nigdy nie będzie tu dostępna. Różnice pomiędzy oboma wspomnianymi matrycami Sony są bardzo trudne do przełożenia na jakość zdjęcia i nie ma bata, żeby były spektakularne.

bartazzz napisał(a):trochę szkoda że Xiaomi nie jest w stanie w kwestii aparatu dogonić konkurencji

Też mnie to mierzi, ale to jest już charakterystyka chińskiego rynku - nie muszą mocno konkurować na tym polu, to i tego nie robią. My dostajemy to, co było projektowane pod rynek chiński i godzimy się na to, lub nie kupujemy chinoli.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Reklama

Postprzez LukC » czwartek, 20 października 2016, 13:53

jakson napisał(a):
Gravis napisał(a):No właśnie... Mi5S kusi całą metalową obudową, ale znów nie ma stabilizacji w aparacie.

Brak stabilizacji nie jest aż tak istotny (chyba, że strzelasz pejzaże w ruch). Dla większości z nas stabilizacja nie jest istotna (zdjęcia ruchomych obiektów).
Najważniejsza jest dobra matryca a Mi5s ma ją znacznie lepszą (IMX378) niż Mi5 (IMX298). Zresztą poza Mi5s wspomniany sensor ma jedynie Google Pixel.

Zobacz sobie filmiki nagrane Mi5s i jakie są problemy z 'trzęsieniem' obrazu i zweryfikuj czy stabilizacja jest potrzebna ;-)
Obrazek
TELEFON - Xiaomi mi5 ceramic pro
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez bergmen » czwartek, 20 października 2016, 14:28

zdecydowanie wolę stabilizację od super hiper matrycy..... która w praktyce jest (o ile w ogóle) niewiele lepsza od "poprzedniej". Co i tak w ogóle się nie przekłada na jakość zdjęcia.
Ale zawsze można sobie wmawiać że pojawi się taka aktualizacja softu która wykorzysta drzemiące w tej matrycy możliwości :)

Przecież oprócz tego że zdjęcie będzie nieporuszone, stabilizacja umożliwia dłuższą ekspozycję - naswietlanie. Dzięki temu foty w gorszych warunkach oświetleniowych mają mniej artefaktów. Są mniej "przetworzone" przez chińskie algorytmy...
Ale i tak w słabym oświetleniu szybko poruszające się przedmioty będą poruszone...ale chociaż tło będzie ładne :D... Ale tu i statyw by nie pomógł.
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 25

Postprzez Flyagaric » czwartek, 20 października 2016, 15:01

LukC napisał(a):...

Zobacz sobie filmiki nagrane Mi5s i jakie są problemy z 'trzęsieniem' obrazu i zweryfikuj czy stabilizacja jest potrzebna ;-)

Również moim zdaniem różnica jest ogromna.
Poza tym, to widzę, to jak @bergmen - wolałbym OiS i może jakieś poprawki w optyce, niż nic nie wnoszący upgrade matrycy.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez Rafal1435 » wtorek, 22 listopada 2016, 23:30

Najważniejszy jest przetwornik? Ciekawe od kiedy, najważniejsza jest optyka, dobre szkło bez którego nawet lustrzanka za 100kafli nie zrobi dobrego zdjęcia. Już kiedyś pisałem, body za tysiaka z obiektywem za 30tysi zrobi lepsze zdjęcie niż na odwrót. Do tego dochodzi kwestia oprogramowania i stabilizacja obrazu która wieczorami jest niezastąpiona i nadrobić to może tylko mega jasny obiektyw na poziomie 1.6 gdzie można zmniejszyć czas naświetlania i wtedy dobry przetwornik żeby zwiększyć ISO bez szumów. Tutaj w praktyce nie nadrobia tym że mają lepszy przetwornik ze względu na brak OIS i w drugą stronę to samo. Więc zdjęcia w obu tel będą porównywalne w trybie manualnym.
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Postprzez subarulegacy » niedziela, 27 listopada 2016, 01:38

wybrałem MI5 ze względu na stabilizację. Czekam na telefon.3/64.A do konkretnych zdjęć mam lustrzankę i kilka obiektywów.
subarulegacy

Pochwały: 1

Poprzednia strona

Powrót do dyskusja o telefonach Xiaomi