• Reklama

Mi4S- pytania przed zakupem

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Mi4S- pytania przed zakupem

Postprzez valdimar » 21 cze 2016, o 18:27

Po godzinach spędzonych przy kompie mój wybór padł na Mi4S ale mam jeszcze parę pytan do właścicieli tego modelu;
- GPS -jak to właściwie z nim jest działa czy nie i od czego (od jakiego romu to zależy) bo najpierw czytam że jest OK a nastepnie znajduję w sieci jakieś fixy bodajże na zagranicznym forum Miui.
- Jak to naprawdę jest z tym grzaniem się tego modelu (Snapa 808) zdania też są różne - jedni piszą że jest ok inni że nie jest tak różowo - kto mówi prawdę? :-?
-Nie mogę uzyskać też odpowiedzi co muszę zrobić gdyby np. nie mógłbym strawić Miui a chciałbym używac tego telefonu nawet gdyby miał być to Android nie po "naszemu" a na przykład po angielsku?
Z tego co sie dowiedziałem ten telefon który chcę kupić u tego sprzedawcy jest już z odblokowanym BL i wgranym Miui Polska 7 i co z tym mogę zrobić ?
Poradżcie bo za 2-4 dni chcę zamówić a tu taki dylemat. :lol:
Pozdrawiam
valdimar

Reklama

Re: Mi4S- pytania przed zakupem

Postprzez Flyagaric » 21 cze 2016, o 21:44

Telefon jest bardzo mało popularny, bo jest zwyczajnie drogi (jak na Chińczyka). Ostatnio dopiero pojawiła się tańsza opcja na wersję 3/16GB, ale telefon ma problemy.
Nie pamiętam, żeby ktokolwiek na forum się nim chwalił.
Odblokowywanie i języki masz tu:
http://www.gizchina.com/2016/03/28/unlo ... languages/
- na ile to działa nie mam pojęcia. Na forach mobilnych będą pewnie podobne procedury opisane.

valdimar napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale to nie jest kwestia proca, a telefonu!
W Mi4C ten sam proc nie sprawia żadnych problemów - nic. W Mi4S musieli nieźle schrzanić odprowadzanie ciepła skoro telefon tak gwałtownie się przegrzewa. Co gorsza zaraz potem mocno się dławi (throttling) i stygnie, ale w tym czasie pracuje na ledwie ułamku pełnej wydajności. Co ci po mocy proca, skoro nie da się z niej skorzystać, a dławienie stanie się dla ciebie zmorą bardzo szybko?
Czytałeś to:
http://www.gizchina.com/2016/04/26/xiaomi-mi-4s-review/
- dodatkowo masz bugi w ROMie i problem z WiFi!
Fora mobilne potwierdzają przegrzewanie (w tym konkretnym modelu). Wg. mnie to jest totalna dyskwalifikacja - naprawdę chcesz się w to pakować?? Za taką kasę, takiego bubla, serio?
Niby cena ok. $210 za wersję 3GB/16GB (wg.Kimovil) wydaje się ok, ale tylko gdyby telefon był udany, a tak przecież nie jest.
Zainteresuj się lepiej Nubią Z11 Mini, albo znakomitym (ja się zdecydowałem i potwierdzam) Samsungiem Galaxy A5(6). Ten drugi można już kupić poniżej 1000PLN za nówkę z pełną polską gwarą! Oba przebijają Mi4S na głowę!
Nubia tylko z Chin, więc bez polskiej gwary, ale opcja jest. W tym przypadku jest trochę bieda z baterią.
Jak trochę dołożysz, to dojdzie jeszcze Honor 7 - również znakomity i z PL gwarancją.

Wiem, że czasem jak się człek napali, to trudno samego siebie przekonać, ale w tym wypadku nigdy bym się nie zdecydował. Bardzo liczyłem na tego fona, ale jak przeczytałem pierwsze recenzje, to przestałem się nim w ogóle interesować.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 55

Postprzez valdimar » 22 cze 2016, o 18:20

No no kolego Flyagaric aleś mnie zbił z tropu teraz to dopiero mam problem muszę chyba jeszcze się zastanowić , Smsung z samej zasady nie wchodzi w rachubę , Nubia no nie powiem nawet nawet ale ta bateria to chyba błąd w druku 2800 mA ?
Czy naprawdę ten Mi4s to taka "grzałka"?,była też opcja Redmi 3 Pro (nie Note) lub Mi4C co Ty i forumowicze myślicie o nich?Pozdrawiam
valdimar

Postprzez tpawel » 22 cze 2016, o 18:31

Mi4c to dobry,dwukrotnie tańszy (!)konkurent mi4s, redmi 3 pro jednak jest o klasę nizej
tpawel
VIP

Pochwały: 47

Postprzez valdimar » 22 cze 2016, o 19:13

Mi4c niepowiem wygląd trochę "plastikowy" ale czytałem na żywo jest ok, czytałem o Honorze 7 i muszę powiedzieć że trzeba się przyjrzeć bliżej. Z wyglądu 3pro nawet fajne no baterja 4100. Pozdrawiam
valdimar

Postprzez Flyagaric » 22 cze 2016, o 21:48

3 Pro, to bardzo fajny telefon, ale odstaje od reszty trochę bardziej. Już z samego wyglądu. Celowałeś w dość wypasiony model, jakim miał być Mi4c, a Redmi 3 Pro, to zupełnie inna klasa. Może się okazać, że ci wystarczy. Dobrze przeanalizuj. Aparat ma sporo gorszy, ale wciąż znośny.

Nubia jest świetna, a bateria 2800mAh nie powinna być problemem dla dobrze zoptymalizowanego softu. Mój Samsung (A5-2106) ma tylko 2900mAh, a spisuje się to niesamowicie (autentycznie szok), przy prawie tym samym procku. Nubia, chyba się aż tak nie przyłożyła jak Samsung. Mimo tego nie powinieneś skreślać Nubii, bo brałeś pod uwagę Mi4s, który spisuje się bardzo podobnie. Mi4c chyba też - koledzy tu pisali, że na wcześniejszych ROMach było lepiej, a teraz jest widocznie krócej. Co wcale nie znaczy, że jest źle. I Nubia, i Mi4c na jeden intensywny dzień raczej wystarczą.

BTW. Miałem takie same podejście jak ty do Samsunga i, szczególnie, TouchWiza. Przekonały mnie testy, opinie w necie - szczególnie co do aparatu, który jest chyba najlepszym co mid-range kiedykolwiek dostał. Kiedy trochę nim podziałałem, to zmieniłem zdanie, bo to nie jest ta sama syfiasta kobyła co kiedyś - nowy, chudszy TouchWiz śmiga, aż miło.
Ostatnio edytowano 22 cze 2016, o 23:16 przez Flyagaric, łącznie edytowano 1 raz
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez valdimar » 22 cze 2016, o 22:52

No cóż co do Samsunga to raczej chyba się ni przekonam jeśli chodzi o pozostałe modele to wertowałem zasoby internetu jakoś nie mogłem trafić na coś fajnego i spełniające moje założenia: dobra bateria, dobry gps, szybki, 2-3 GB ramu, 32-64 GB pamięci, nie może być MTK ,max 5".
Dlaczego nie MTK? ponieważ aktualnie używam JIAYU G4S co do którego naprawdę nie mam żadnych zastrzeżeń poza Gps-em wiadomo o co chodzi po kombinacjach z fixami i anteną ze wspomaganiem siecią potrafi złapać do 20-40 sek. a czasem dłużej i nie chcę tego znowu "przerabiać dlatego szukam opinii ludzi którzy posiadają któryś z tych modeli, no skończyłem i pozdrawiam.
valdimar

Postprzez zawel » 23 cze 2016, o 11:57

valdimar napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Telefony z MTK już od jakiegoś czasu nie mają problemu z GPSem, więc przemyśl to jeszcze raz :-D
zawel
AKTYWNY

Pochwały: 21

Postprzez gokihar » 23 cze 2016, o 12:33

zawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Telefony z MTK już od jakiegoś czasu nie mają problemu z GPSem, więc przemyśl to jeszcze raz :-D

Od którego modelu procka ?
gokihar

Pochwały: 3

Postprzez valdimar » 23 cze 2016, o 12:50

Dobra koledzy jeszcze sobie poczytałem i już zamówiony, raz się żyje :-) ,zobaczymy jak będzie i dziękuję za pomoc okazaną w tym temacie, pozdrawiam.
valdimar

Postprzez Flyagaric » 23 cze 2016, o 17:46

A który wziąłeś? 2/16, 3/16, czy 3/64GB ?

Z niecierpliwością czekamy na jakieś sprawodanie z testów :)
Ostatnio edytowano 23 cze 2016, o 18:00 przez Flyagaric, łącznie edytowano 2 razy
Flyagaric
VIP

Postprzez valdimar » 23 cze 2016, o 17:58

Jak spaść to z "wysokiego konia" czyli 3/64 zobaczymy ,na pewno coś naskrobię tutaj ale najpierw muszę pokopać na forum i w sieci jak się przygotować na przyjęcie "gościa w domu". Coś tam czytałem o koncie Xiaomi i takie tam no i zanim przyjdzie muszę pouczyć się. :lol:
Przed zamówieniem dzwoniłem do sprzedawcy aby upewnić się bo na jego aukcji ten telefon jest z całym pakietem Google i odblokowanym BL zobaczymy, na razie pozdrawiam.
valdimar

Następna strona

Powrót do Xiaomi