• Reklama

MI4C parę pytań przed zakupem

Xiaomi

MI4C parę pytań przed zakupem

Postprzez valdimar » sobota, 11 czerwca 2016, 13:48

Właściwie zdecydowałem się na zamówienie Xiaomi MI4C 3/32 GB ale jest jeszcze jedna sprzwa z tym telefonem i moje poszukiwania odpowiedzi w internecie tylko mi namieszały w głowie otóż wyczytałem że Snapy z serii 8XX mają tendencje do robienia patelni z MI4C to znaczy grzeje sie bardzo , z kolei gdzie indziej piszą że 808 nie ma tej przypadłości co innego 810 ten dopiero to grzeje jak to jest z tym grzaniem się Qualcoma 808 w MI4C .
Drugie pytanie dotyczy GPS-a w większości piszą użytkownicy że działa prawidłowo a nawet bardzo dobrze po czym znajduję w necie tematy na temat poprawy jego działania i bądz człowieku mądry o co tu chodzi ?
Czy koledzy posiadający ten konkretny model mogą się wypowiedzieć i pomóc podjąć mi ostateczną decyzję ? :roll:
valdimar

Reklama

Re: MI4C parę pytań przed zakupem

Postprzez tpawel » sobota, 11 czerwca 2016, 14:14

Miui ma aktualizacje co tydzień i różni userzy mają przez co wrzucone różne Romy. Wejdź sobie na miuipolska poczytaj i na pewno jest jakiś rom na którym wszystko dobrze działa. Snap 808 co do zasady nie przegrzewa się bo tam są tylko dwa wydajne rdzienie a nie 4 jak w 810.
tpawel
VIP

Pochwały: 40

Postprzez valdimar » środa, 15 czerwca 2016, 18:27

Pociągnę ten temat dalej pytanie- czy jest możliwośc odinstalowania albo wyłączenia nakładki Miui ( w razie gdybym jednak nie strawił jej ;-) } i używania zwykłego Androida 5.1 nawet w języku angielskim .Telefon który chcę zamówić ma odblokowany BL..Pozdrawiam.
valdimar

Postprzez Boomszakalaka » środa, 15 czerwca 2016, 19:12

Zawsze możesz zainstalować jakiś launcher np. Nova czy Apex gdyby Ci MIUI nie podpasowało. Jest też ewentualnie do wgrania CyanogenMod na mi4c.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Boomszakalaka
AKTYWNY

Pochwały: 14

Postprzez bartazzz » czwartek, 16 czerwca 2016, 13:25

są romy alternatywne np mookee rom czy też cyanogenmod. Jak wrzucisz twrp to zmiana romu nie bedzie mocno skomplikowana
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez Flyagaric » czwartek, 16 czerwca 2016, 13:30

tpawel napisał(a):... Snap 808 co do zasady nie przegrzewa się bo tam są tylko dwa wydajne rdzienie a nie 4 jak w 810.

Nie jest to takie oczywiste. Nie przegrzewa się w Mi4c, ale taki Mi4s już tak. Jedyny test Mi4c jaki do tej pory czytałem, sprowadzał się właśnie do konkluzji, ze coś zwalili z odprowadzaniem ciepła i fon się szybko grzał i jeszcze szybiej wskakiwał throttling.
Mi4c, to bezpieczny zakup pod tym względem.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Powrót do Pomoc techniczna