• Reklama

Mi4 samoczynne restarty problem

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Mi4 samoczynne restarty problem

Postprzez ZachodniChinol » 9 cze 2016, o 13:13

Witam

Nie wiem od czego to zależy, ale mój Mi4 zalicza losowe samoczynne restarty. Najczęściej gdzieś w nocy kiedy śpię i rano się budzę, a telefon jest po restarcie. Lub przed chwilą, kiedy leżał u mnie na biurku. Raczej nie ma to związku z uruchamianiem jakiejś aplikacji (chyba, że dzieje się to bez mojej interwencji). Po prostu wyłącza się i restartuje, następnie kończy na ekranie, gdzie należy wpisać pin do karty. Trochę to irytujące. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem lub wie jak go rozwiązać?

Model Mi4 3GB RAM + LTE
Android version: 6.0.1 MMB29M
MIUI version: MIUI 7.4 by xiaomi.eu. 6.5.19 | Beta (zdarzało się też na starszych MIUI)
ZachodniChinol

Telefon:: galaxy s II

Reklama

Re: Mi4 samoczynne restarty problem

Postprzez dominiss1990 » 9 cze 2016, o 13:46

Nie napisałeś więc zapytam o podstawy w takich przypadkach, robiłeś full wipe data/cache/dalvik cache? Lub nawet wgrać na nowo cały system? Od tego zacznij, jeśli nie pomoże to trzeba szukać dalej przyczyny.
dominiss1990
AKTYWNY

Pochwały: 32
Telefon:: Jiayu G4S 2/16
ROM: 4.4.3 SPAOSP

Postprzez bumbum » 4 sty 2018, o 14:05

U mojej zony to samo w Mi4C, w RN3 miałem to samo i zmiany ROMu nie pomagały, jedynie było to rzadziej lub częsciej. na miui polska było najlepiej bo raz na 2 tygodnie. Teraz mam Mi A1 jest tez to samo na andku 7.0 i najnowszym oreo jest to samo. Xiaomi tak ma chyba bo w necie jest pełno o tym.
Meizu Pro 6 Plus
bumbum
VIP

Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Postprzez bartazzz » 4 sty 2018, o 14:52

proponuje wgrąc nowe miuipolska i tak jak kolega pisał wyczyścić wszystko przy okazji
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez markus70 » 4 sty 2018, o 15:19

@bumbum
Użytkowałem kilkanaście różnych telefonów Xiaomi i nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją. Więc chyba niepotrzebnie uogólniasz...
markus70
VIP

Pochwały: 18
Telefon:: Z reguły Xiaomi :)

Postprzez bumbum » 4 sty 2018, o 17:17

No ale nie po to kupiłem Mi A1 żeby wracać do miui. Mogłem kupic tańszego Mi5x. Dlatego kupiłem z AndroidOne bo poprzedni RN3 i żony MI4c, oba mają Miui Polska, restartowały się co jakiś czas. 3 smartphony tego samego producenta u jednej osoby z restartami to jak to wytłumaczysz jak nie uogólnianie. Może jakas aplikacja jest winna, dlatego pytam bo moze ktoś miał problem i znalazł rozwiązanie.

Przeglądam internet i rózne fora i duzo jest wpisów osób z takim problemem w róznych smartphonach np. LG, Samsung, Meizu no i xiaomi. Jak dotąd nikt nie znalazł rozwiązania. Jednemu pomogł format karty SD, inni zmiana ROM-u ale nic konkretnego. Ktoś tam zauwazył ze problem pojawił się od androida 6.0. Jednym restartuje się gdy jest uzywany, innym gdy pisza sms-a a u mnie tylko podczas rozmowy. Ogólnie cały system chodzi sprawnie i bardzo płynnie. Może powiadomienia jakiegoś programu który próbuje się wciąć podczas rozmowy i to go destabilizuje? LeTv cool 1 miał to do siebie że blokował np. powiadomienia z mbanku , librusa itp
Meizu Pro 6 Plus
bumbum
VIP

Postprzez bumbum » 5 sty 2018, o 12:14

I dzisiaj znów restart ale tym razem nie podczas rozmowy tylko ot tak. Ale ten restart krotko trwa, tak jakby tylko karta SIM się rozłączyła albo straciła styk.
P.S. Byłem w salonie i wymieniłem kartę SIM. Może to ona winna. Muszę też sprawdzić co stanie się gdy wyciągnę szufladkę z kartą przy włączonym telefonie. Jeśli stanie się to samo to obstawiam kartę.

Tapatalknięte z Mi A1
Meizu Pro 6 Plus
bumbum
VIP

Postprzez zawel » 5 sty 2018, o 13:50

I to wygląda na dobry trop... Miałem takie restarty dwa razy jeszcze jak używałem Honora 3C - raz winna była karta SD, drugi raz pomogła wymiana karty SIM.
zawel
VIP

Pochwały: 58
Telefon:: Le Max 2 (x829)
ROM: Resurrection Remix O

Postprzez bumbum » 5 sty 2018, o 14:04

I żeby nie było, problem bardzo częsty właśnie na xiaomi https://miuipolska.pl/forum/topic/20364-rozłączanie-się-sieci-karta-sim/ tematów takich jest całe mnóstwo. . Oby to była karta SIM. Dla pewności kartę pamięci też wywaliłem. Karte przeskanowałem w komputerze. Miała jakieś tam błędy, więc moze to. Czas pokaze czy w tym tkwił problem.

P.S. no niestety, znów zaliczył restart.
Tapatalknięte z Mi A1
Meizu Pro 6 Plus
bumbum
VIP

Postprzez bumbum » 6 sty 2018, o 17:04

Odinstalowałem kilka ostatnich aplikacji i chyba jest OK. No ale nie na tym polega rozwiązanie problemu. Na RN3 jak wgrałem miui polska to tez ustało prawie, no ale tutaj trzeba czekac na poprawkę.
Meizu Pro 6 Plus
bumbum
VIP

Powrót do Xiaomi