• Reklama

Meziu mx4 totalna porazka!!!

Meziu mx4 totalna porazka!!!

Postprzez gregorecki21 » piątek, 20 lutego 2015, 19:44

Witam wszystkich forumowiczow. Ostatni moj watek zostal zablokowany nie wiem dlaczego ale mniejsza o wiekszosc. Ostrzegam wszystkich tych ktorzy chca kupic ten telefon zeby sie wstrzymali dopoki meizu nie rozwiaze gigantycznego problemu z renderowaniem grafiki 3d w tym telefonie. Kto nie wie o co chodzi niech przeczyta watek problem z gpu. Przejrzalem na youtubie jakies 10 filmikow z testami antutu tego telefonu i na kazdym filmie jest to samo czyli skopane tekstury. Co z tego ze telefon kreci 50 tys punktow jak nie wyswietla grafiki prawidlowo!!! Wczoraj napisalem maila w tej sprawie do meizu i dostalem odpowiedz zebym podal im skad kupilem telefon i jaki mam system i na razie cisza. Jezeli meizu tego nie rozwiaze to nie wroze im sukcesu na arenie miedzynarodowej. Tak szybko jak sie pojawili tak szybko znikna. Wogole nie rozumiem jak mozna wypuscic w swiat takiego babola. Jednak co chinskie to chinskie. Szkoda tylko ze musialem sie o tym przekonac na wlasnej skorze! Na szczescie kupilem telefon w polsce i mam gwarancje na 2lata. Tylko to jest pocieszajace.
A i jeszcze dodam ze dzwonilem dzis na polski serwis meizu z pytanie o ten problem jednak kobietka stwierdzila ze nie jest to infolinia techniczna tylko informacyjna. Gwarancje realizuja w polsce w paisecznie kolo waraszawy i nie wysylaja telefenow do chin tak mnie zapewnila.
gregorecki21

Pochwały: 7

Reklama

Re: Odp: Meziu mx4 totalna porazka!!!

Postprzez marcus1212 » piątek, 20 lutego 2015, 19:55

Hmm. Dziwna sprawa, bo wszyscy tak chwalą tego fona na tym forum... Rozumiem, że problem dotyczy tylko benchmarków, czy też w grach taki bug występuje?

Wysłane z mojego m1 note
ASUS P320 --> HTC Magic --> Samsung Galaxy S --> Nexus 4--> LG G2 --> Meizu M1 Note ---> Samsung Galaxy Note 4
marcus1212
AKTYWNY

Pochwały: 6

Re: Meziu mx4 totalna porazka!!!

Postprzez gregorecki21 » piątek, 20 lutego 2015, 20:02

jakby byl tylko w benchamrku to bym to olal cieplym moczem. Narazie sprawdzilem 2 gry na ktorych jest problem. Real boxing i Sky gamblers strom raiders. Real racing 3 dead triger 2 modern combat 3 dzialaja prawidlowo.
gregorecki21

Postprzez gregorecki21 » piątek, 20 lutego 2015, 20:05

Ogolnie tez sie dziwie ze nikt do tej pory tego nie widzial. Ale co sie dziwic skoro Meizu tez tego nie zauwazylo.
gregorecki21

Postprzez blue_voyager » piątek, 20 lutego 2015, 20:06

gregorecki21 napisał(a):Ostatni moj watek zostal zablokowany nie wiem dlaczego ale mniejsza o wiekszosc.

Tamten wątek został zamknięty bo zamienił się w dyskusję kto komu nie pomógł i dlaczego. Trzymaj się tematu to nie będzie problemu.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Postprzez matir1 » piątek, 20 lutego 2015, 20:09

Probówales factory restart? Ciekawe czy podobnie jest z wersja PRO bo zastanawiam sie nad nia...
matir1
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez gregorecki21 » piątek, 20 lutego 2015, 20:11

Masz racje ale problem jest na tyle powazny ze warto pisac o tym. BTW znalazlem polowiczne rozwiazanie tematu zeby nie bylo ze sie nie dzile wiedza i nie pomagam heh. Trzeba zrootwac telefon i zainstalowac apke Gltools ktora potrafi zmienic parametry graficzne aplikacji lub tez podszyc sie pod zupelnie inny gpu. U mnie pomoglo skalowanie texkstur i gry w ktorych sa problemy graficzne dzialaja prawidlowo. Tyle tylko ze np z grafiki fulhd mam grafike hd. Jednak jest to jakies rozwiazanie problemu :)
gregorecki21

Postprzez gregorecki21 » piątek, 20 lutego 2015, 20:13

Wersja pro nie ma z tym problemu na 100%. Co do restartu to przeinstalowalem rom z calkowitym wymazaniem danych na wersje 4.0.4.2I a wczesniej mialem 4.0.4I i jest to samo.
gregorecki21

Re: Odp: Meziu mx4 totalna porazka!!!

Postprzez TLasky » piątek, 20 lutego 2015, 21:26

marcus1212 napisał(a):Hmm. Dziwna sprawa, bo wszyscy tak chwalą tego fona na tym forum... Rozumiem, że problem dotyczy tylko benchmarków, czy też w grach taki bug występuje?

Wysłane z mojego m1 note

Ja sobie dalej chwalę, a wyjaśnienie Twoich wątpliwości jest bardzo prozaiczne- nie gram na fonie w zaawansowane gry :-D do takich zastosowań zdecydowanie wolę tablet (chwilowo nie gram w ogóle, bo zbieram na Shield-a :-)). Wybierając telefon poszukiwałem porządnego woła roboczego a nie konsoli, więc w moim podejściu do Meizu nic się nie zmienia :-). Bardzo dobrze, że kolega zwrócił uwagę na problem, bo dzięki temu po pierwsze ustrzeże graczy przed nietrafnym zakupem (to co Panowie? Chyba czas na OPO? ;-)), a po drugie sprawdzimy jak w realnym życiu sprawdzi się support Meizu :-). Z punktu widzenia debiutanta na polskim rynku będzie to sprawdzian baaardzo ważny. U mnie zabawna sytuacja- w Antutu wszystko normalnie z teksturami, ale poruszony smutną historią kolegi ściągnąłem jedną z podanych przez niego gier (cośtam Boxing, nie pamiętam, bo już usunąłem) a tam JEB! Ten sam babol :-D.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Postprzez gregorecki21 » piątek, 20 lutego 2015, 21:41

Dzieki Tlasky za test z gra :-) ja tez nie naleze do jakis maniakow grania ale na kibelku albo jak sie nudzi to odpale cos czasem. Nie po to kupuje smarta zeby tylko dzwonic. Do dzwonienia bym nokie kupul 3310 hehe. Oby sie tylko nie okazalo ze problem bedzie wymagal wymiany fona bo bedzie to niewypal meizu na calej linii i zamiast smartfon bedzie smartWON do chin hehe :-D
gregorecki21

Postprzez gregorecki21 » piątek, 20 lutego 2015, 22:00

jest jeszcze ciekawostka. Kiedy robie screenshota gier gdzie sa bledne tekstury to o dziwo na screenshocie jest wszystko ok. Dziwny ten telefon jakby byl z chin :-D
gregorecki21

Postprzez Radcoon » piątek, 20 lutego 2015, 22:15

Przede wszystkim Panie @gregorecki21- taki tytuł postu jak "totalna porażka" jest stwierdzeniem nad wyrost przesadnym.
1. Jeżeli taki problem faktycznie występuje to może jakiś link do filmu?
2. Ja nie zauważyłem takiego problemu w testach antutu - aczkolwiek nie wykluczam że taki problem może istanieć.

Jest mnóstwo filmów na youtube gdzie taki problem w grach nie występuje, a sam smartfon zbiera naprawdę pozytywne opinie.
Natomiast przyczyn takiego problemu może być wiele, może to być wina jakiejś konkretnej gry, może to mieć związek z niestandardową rozdzielczością ekranu, etc.
Poczekałbym na jakieś oficjalne stanowisko w tej sprawie. Telefon w tej cenie jeżeli chodzi o wydajność w stosunku do ceny jest genialny.
Mam nadzieje że zostanie to szybko wyjaśnione.

Pochwały przyznane za posta: 2
Radcoon

Pochwały: 2

Następna strona

Powrót do Pomoc techniczna