• Reklama

Meziu mx4 totalna porazka!!!

Re: Meziu mx4 totalna porazka!!!

Postprzez gregorecki21 » piątek, 20 lutego 2015, 22:43

dolacze screeny i linki do filmikow jak ktos nie wierzy. Pierwszy raz sie z tym spotykam a mnostwo telefonow widzialem od najgorszego badziewa chinskiego po dobrr markowe telefony i zaden nie mial problemow z grafika. Co z tego ze telefon ma niestandardowa rozdzielczosc, guzik mnie to interesuje. Zaplacilem za cos to wymagam. Producent nie podaje ze moze byc problem z telefonem z tego powodu. Dlatego uzylem mocnego stwierdzenia ze totalna porazka bo ja majac raptem telefon kilka godzin w reku zauwazylem ten problem a meizu od kilku miesiecy chwali sie antutu na ktorym sa skopane tekstury i w dodatku puszcza taki babol na swiat! Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd!
gregorecki21

Pochwały: 7

Reklama

Postprzez gregorecki21 » piątek, 20 lutego 2015, 23:32

OK dla niedowiarkow filmiki na youtube z testow antutu.
1) https://www.youtube.com/watch?v=LxJlvSnROeU porownanie z htc one m8 liscie na drzewach raz zielone raz czarne w dodatku spadajaca woda z wodospadu czarne tekstury. reszta filmow pod spodem tak samo
2) https://www.youtube.com/watch?v=et-NxVQzHbQ tutaj rewelacyjnie to widac bo porownanie mx4 pro do mx4 (tylko slepy tego nie zauwazy)
3) https://www.youtube.com/watch?v=cQYt2e5yth0 kolejny przyklad
4) https://www.youtube.com/watch?v=hPiuMTMUXIw i znowu to samo
5) https://www.youtube.com/watch?v=Dlv5EzcOK- i znowu

Nie chce juz mi sie szukac i wklejac. w kazdym badz razie nie spotkalem sie z filmem na ktorym jest ok. a filmy z calego swiata pochodza.
Teraz czas na zdjecia jak to wyglada w grach.
Ponizej prawidlowe tekstury
1) Sky gamblers storm raiders http://zapodaj.net/d59db42c25a76.jpg.html
2) Real boxing http://zapodaj.net/212b968ff0f8e.jpg.html
A tak wyglada na telefonie meizu mx4 zdjecia robione aparatem cyfrowym bo jak pisalem wczesniej jak robie screena w telefonie nie ma bledu w grafice.
1) Sky gamblers storm raiders http://zapodaj.net/d4be699910694.jpg.html
2) Real boxing http://zapodaj.net/c589043758023.jpg.html
To chyba na tyle. Zalozyc okulary i patrzec! :-D
gregorecki21

Postprzez TLasky » sobota, 21 lutego 2015, 01:40

Radcoon napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A Pan z Redcoon? Czy zbieżność przypadkowa :-D. Zresztą nieważne, bo popieram Pana stanowisko- jedna wada, która wpływa tak naprawdę na dodatkową funkcję smartFONU (wielkie litery celowo :-)) nie przekreśla go na całej linii. Fakt, że jest to babol, ale do poziomu totalnej porażki to jeszcze sporo brakuje :-). Za głos rozsądku należy się pochwała. Nie jestem fanboy-em Meizu, ale mam w domu 2 i oboje jesteśmy zachwyceni, może dlatego że granie jest mniej więcej 88 co do ważności funkcją smartFONA :-). Niemniej jednak z ciekawością przyjrzę się temu, jak Meizu ogarnie problem (bo Lizaczek już za rogiem, już wychyla ku nam swoją główkę :-D).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Postprzez victor44 » sobota, 21 lutego 2015, 08:45

zobaczcie prosze w swoich egzemplarzach jak wyglada sprawa przy ramkach bocznych bo w moim jak paznokciem przeciagne z gory przy ramce prawej jakis plastik albo klej sie zwija, jest dosc miekkie. siedzac i czyszczac wyswietlacz odkrylem.
victor44
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez gregorecki21 » sobota, 21 lutego 2015, 09:26

Jest taka mala szczelina miedzy szklem ekranu a ramka i moim zdaniem jest to klej. Pewnie po jakims czasie bedzie sie tam zbieral kurz i inne smieci, ale to dla mnie to juz czepialstwo sie szczegolow. Dobra bo znowu schodzimy z tematu a nie chcialbym i wy pewnie tez zeby moderator zamknal watek z tego ppwodu.
gregorecki21

Postprzez gregorecki21 » sobota, 21 lutego 2015, 09:53

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
wcale tego nie neguje. Byl to najwazniejszy powod dla ktorego kupilem ten telrefon. Z drugiej jednak strony cena nie jest az taka mala- 1300 zl za 16gb dla mnie to nie jest malo. Poza tym gdybym wiedzial ze telefon ma taka wade to wogole bym go nie kupil, nawet za 500zl. Pozostaje tylko czekac na Meizu i byc moze jakies rozwiazanie sprawy. Szkoda tylko ze w chinach swietuja rok kozy dlatego przyjdzie nam poczekac na finalne stanowisko producenta w tej sprawie.
gregorecki21

Postprzez TLasky » sobota, 21 lutego 2015, 13:03

gregorecki21 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
wcale tego nie neguje. Byl to najwazniejszy powod dla ktorego kupilem ten telrefon. Z drugiej jednak strony cena nie jest az taka mala- 1300 zl za 16gb dla mnie to nie jest malo. Poza tym gdybym wiedzial ze telefon ma taka wade to wogole bym go nie kupil, nawet za 500zl. Pozostaje tylko czekac na Meizu i byc moze jakies rozwiazanie sprawy. Szkoda tylko ze w chinach swietuja rok kozy dlatego przyjdzie nam poczekac na finalne stanowisko producenta w tej sprawie.

Dla graczy podobnież OPO jest lepszym wyborem, sam też przed zakupem przeczytałem dość sporo info, recenzji etc. na forach polskich oraz zagranicznych i dość często-gęsto przewijało się tam jedno stwierdzenie, że MX4 nie jest dobrym wyborem dla graczy. Nie poświeciłem temu większej uwagi i opuszczałem te części recenzji, ale kto wie- może właśnie tam był ten problem tekstur poruszany? Ktoś coś więcej wie dlaczego padało takie stwierdzenie (nie chce mi się ponownie grzebać za tymi recenzjami :-D).

T.

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Postprzez gregorecki21 » sobota, 21 lutego 2015, 13:34

Ja wiem dlaczego nie jest dla graczy ten telefon. Wogole zaden meizu nie jest dla graczy. Nawet wersja pro. Tylko ze problem nie jest w teksturach tylko w szybkosci gpu w tych telefonach. Meizu pakuje dosc slabe uklady graficzne w stosunku do procesora. Np mx4 ma power vr g6200 ktory nie slynie z mega wydajnosci a m1 note ma mali t608 lepszy uklad ale tylko 2 rdzeniowy i tez nie daje rady w grach 3d. Tylko to akurat nie ma nic wspolnego z teksturami. Bardziej chodzi o wydajnosc tych gpu co przeklada sie na plynnosc dzialania gier.
Kupujac ten telefon mialem wielki dylemat bo mialem swiadomosc tego ze nie jest to potwor wydajnosci w grach 3d ale przystepna cena dobry proc, szybka pamiec, swietny wyswietlacz przekonaly mnie do zakupu. Jednak nie wiedzialem tego ze telefon ma problem z wyswietlaniem grafiki, co dla mnie jest wada ukryta i glownym powodem zeby reklamowac sprzet i zadac sprawnego lub zwrotu kasy.
Ostatnio edytowano sobota, 21 lutego 2015, 13:49 przez gregorecki21, łącznie edytowano 1 raz
gregorecki21

Postprzez TLasky » sobota, 21 lutego 2015, 13:47

gregorecki21 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dzięki za oświecenie :-) jak wspomniałem gry to nie moja brocha, ale zawsze fajnie się czegoś dowiedzieć i rzeczywiście patrząc na tę stronę:

http://kyokojap.myweb.hinet.net/gpu_gflops/

to Power VR G6200 wyciąga ok połowę tego co Adreno 330 (taki chyba jest w OPO?). Zastanawia mnie tylko czy to tak naprawdę zależy od producenta? To nie działa tak, że dany układ graficzny jest po prostu przypisany do danego procka? Jeśli dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź to na tym poziomie siła procka nie ma nic wspólnego z renderowaniem tekstur tak? Zatem cały problem jest kwestią soft-ową, a nie hardware-ową?

T.

TLasky
VIP

Postprzez gregorecki21 » sobota, 21 lutego 2015, 13:52

dokladnie tak jak mowisz procki z grafika sa zintegrowane. I kazdy gpu ma inna wydajnosc. Np snapdragony maja uklad adreno. Adreno 330 jest to dosc leciwy gpu mimo tego wciaz wydajny, zas wszystkie procki mediateka maja albo mali albo power vr gpu. Natomiasy czy to wina sprzetowa czy programowa tego nie wiem. Byc moze mediatek w tym procku mtk6595 ktory ma mx4 cos skopal i wpakowal wadliwy chip gpu. To samo pytanie zadalem Meizu czego to wina, software czy hatdware no i czekam na odpowiedz :-)
gregorecki21

Postprzez gregorecki21 » sobota, 21 lutego 2015, 14:01

tylko w tej tabeli co podales to power vrg6200 ma dwa rdzenie a meizu ma 4rdzenie tej grafiki to wydajnosc jest napewno wyzsza. Napewno najlepszym ukladem jest nvidia tegra k1 lub nowe uklady adreno 420 montowane w nowa seria snapdragonow 810
gregorecki21

Postprzez heoo95 » sobota, 21 lutego 2015, 20:50

Kupiłem Meizu z Reedcona 32 gb tydzien temu .. O przestań panikować ... Mam okolo 10 gier (gram bo lubie w dodatku niszczy dupe innym telefonom i sprawia przyjemnosc) NIGDZIE ALE TO NIGDZIE NIE MAM TAKIEGO problemu jak opisałeś .. Moje gry"
_hearthstone
-Ashpalt 8
-real racing
-modern combat 5
-soulcraft 2
-undead slash
-Dh 2014
-minoki
-plants vs zombiees
-badland I wiele innych ..
heoo95

Poprzednia stronaNastępna strona