• Reklama

MEIZU warto nie warto?

Smartfon Meizu MX4, Meizu MX4 PRO, MUIZU MX5
Opinie, testy, recenzje, ROM, Root

Re: MEIZU kupione w polskim sklepie

Postprzez pete67 » środa, 25 lutego 2015, 13:39

Czy można prosic o treść gwarancji - warunki itd do MX4 zakupionego w Polsce np EURO AGD???
cza realizacji, miejsce składania reklamacji gwarancyjnej, zobowiązania gwaranta itd...
był wątek gdzie ktoś napisał o gwarancji MEIZU realizowana w Chinach - były troszkę lipne.
np. kurier na własny koszt i do tego VAT za DHL :)
a jak jest w przypadku Komputronika czy EuroAGD?
pytam o gwarancję producenta, chyba że jeszcze sprzedawca daje jakąśswoją gwarancję.

Nie chodzi mi tu o ustawę konsumencką.
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 11

Reklama

Re: MEIZU warto nie warto?

Postprzez Tataricus » czwartek, 26 lutego 2015, 01:08

Dobry wieczór Wszystkim!

Podłączę się do pytania "warto czy nie warto".
W zasadzie to już zamówiłem Meizu MX4 w reedc... za pobraniem. Ma dojść w piątek. Tylko po ostatnich doniesieniach o problemach z grafiką, nagrzewaniem i samoczynnie pękniętą szybką, zastanawiam się czy jest sens odbierać przesyłkę. O ile ewentualne problemy z grafiką w niektórych grach są dla mnie nieistotne (nie mam czasu na granie), to ta pękająca szybka trochę mnie przeraża. Czy nie lepiej będzie się wstrzymać do czasu gdy okaże się jak serwis podejdzie do tematu pęknięć? Nie muszę mieć telefonu "na już" bo mój stary LG 4xHD jeszcze daje sobie radę, a przesyłki chyba odbierać nie muszę. Co radzicie?

Pozdrawiam.
Tataricus

Postprzez ddr » czwartek, 26 lutego 2015, 01:17

To dziwne że pękające szybki Cię przerażają, przecież to tyczy się wszystkich smartfonów.
Dlatego nigdy nie wysyłam za pobraniem. Zapytaj się sprzedawcy, zadzwoń do nich.
Z tym nagrzewaniem to też tak, różne osoby różnie odczuwają temperaturę.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez Tataricus » czwartek, 26 lutego 2015, 01:49

ddr napisał(a):To dziwne że pękające szybki Cię przerażają, przecież to tyczy się wszystkich smartfonów.

Skoro tak, to co innego. Wywnioskowałem (chyba błędnie?), że problem dotyczy szczególnie tego modelu. Czyli nie mam powodu do paniki?

Nie śledzę jakoś szczególnie rynku ani nowinek telekomunikacyjnych. Telefony kupuję bardzo rzadko i oczekuję, że będą mi służyły po kilka lat (to tak od czasu mojej pierwszej komórki Benefon Delta w 1997 roku...). Niestety, im nowsze produkty tym krócej spełniają się w swojej roli, no ale "był czas przywyknąć" jak mawia moja żona i na to rady nie ma. Do Nokii 3310 nie ma sensu wracać ;)

Ta pękająca szybka zaniepokoiła mnie, bo nigdy z czymś takim się nie zetknąłem. Z drugiej strony sporo osób używa MX4 i sobie chwali (przygotowywałem się do tego zakupu od miesiąca wertując internet). Zgodnie z Twoją sugestią zadzwonię jutro do sklepu i zapytam co razie wystąpienia problemu, choć to pewnie przełożenia na rzeczywistość mieć nie będzie. Skoro to problem dotyczący wszystkich współczesnych smartfonów, to pewnie znajdę w sieci informacje jak zminimalizować ryzyko. Trochę mnie uspokoiłeś :)
Tataricus

Postprzez ddr » czwartek, 26 lutego 2015, 03:05

Bardzo prosto, kłaść telefon ekranem do góry. Trzymać w kieszeni ekranem do ciała. Unikać kładzenia w zimne miejsca.
Nie obciążać mocno podczas ładowania bo właśnie wtedy telefon osiąga największe temperatury, chociaż jak będziesz postępował jak napisałem to tu nie powinno być problemów.
Można też zmniejszyć maksymalne taktowanie procesora.
Jako tako szkło hartowane w jakimś stopniu zadziała jako izolator.

Autor postu otrzymał pochwałę
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez Tataricus » czwartek, 26 lutego 2015, 09:33

Dziękuję za wyjaśnienie. Naturalną przypadłością ludzką jest strach przed nieznanym, stąd te moje wcześniejsze wątpliwości ;)
Tataricus

Postprzez hepilord » czwartek, 26 lutego 2015, 09:50

Pirzu napisał(a):Chyba pierwsza dobra solidna recka Meizu, i meizu mx4 ;)

https://www.youtube.com/watch?v=aA870PYDX7U

No nie taka solidna. Padła tam informacja, że telefon ma plastilowe plecy. Testowany i owszem ale wypadało wspomnieć ze są wersje z aluminiowymi plecami.
hepilord

Postprzez pete67 » czwartek, 26 lutego 2015, 11:48

Tataricus napisał(a):Dziękuję za wyjaśnienie. Naturalną przypadłością ludzką jest strach przed nieznanym, stąd te moje wcześniejsze wątpliwości ;)

cały ból w tym że 5.5" to doć duza powierzchnia gładkiego szkła...
szansa na uszkodzenie jest przez to większa niż w starych telefonach.
założysz folijkę, albo szkło hartowane na ekran i juz te szanse są korzytniejsze.
Plusem doa Ciebie jest to, że zamierzasz tel uzywać kilka lat, więc nie będziesz się raczej trząsł nad każdą mikroryską....(bo potem gorzej sprzedac...)

Mam do Ciebie prośbę
Jak już dostaniesz telefonik to bardzo proszę o przedstawienie treści gwarancji
aby mozna było ocenić jak to wygląda
Dzieki i pozdrawiam
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 11

Postprzez TLasky » czwartek, 26 lutego 2015, 13:28

hepilord napisał(a):

No nie taka solidna. Padła tam informacja, że telefon ma plastilowe plecy. Testowany i owszem ale wypadało wspomnieć ze są wersje z aluminiowymi plecami.

A są? Brzmi bardzo ciekawie, która to wersja? :-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Postprzez hepilord » czwartek, 26 lutego 2015, 13:31

TLasky napisał(a):
hepilord napisał(a):

A są? Brzmi bardzo ciekawie, która to wersja? :-).

T.

OOooo mój błąd, zwracam honor testującemu wygląda na to, że nie ma takiej wersji. Jednak są wersje które mają plecy z matowego malowanego tworzywa.
hepilord

Postprzez TLasky » czwartek, 26 lutego 2015, 13:37

BTW gdzieś widziałem aukcję z aluminiową klapką (coś ok. 12-15$), więc jak komuś zależy, żeby mieć Terminatora to szukajcie ;-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Postprzez Tataricus » czwartek, 26 lutego 2015, 21:22

pete67 napisał(a):Mam do Ciebie prośbę
Jak już dostaniesz telefonik to bardzo proszę o przedstawienie treści gwarancji
aby mozna było ocenić jak to wygląda
Dzieki i pozdrawiam

Telefon odebrałem - jest świetny! Oby to moje pierwsze wrażenie przełożyło się na cały, jak najdłuższy, okres eksploatacji ;)

Gwarancja? Hm, na fakturze z redcoon widnieje:
redcoon Polska Sp. z o.o. udziela na zakupiony produkt gwarancji konsumenckiej, obowiązującej na terenie Rzeczpospolitej Polskiej do 2 lat od daty zakupu (w zależności od producenta). Niniejsza faktura Vat jest jedynym dokumentem, na podstawie którego kupujący może zgłaszać reklamacje i dochodzić praw z tytułu gwarancji. Szczegółowe zasady udzielania gwarancji podane są na stronie: http://www.redcoon.pl . Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową zgodnie z art. 13 pkt 4 Ustawy o Szczególnych Warunkach Sprzedaży Konsumenckiej oraz Zmianach Kodeksu Cywilnego.

To wszystko. Jest jeszcze niepodbity "Certyfikat gwarancyjny", ale nie chce mi się go przepisywać. Jeśli chcesz w weekend mogę zrobić fotokopię.

TLasky napisał(a):BTW gdzieś widziałem aukcję z aluminiową klapką (coś ok. 12-15$), więc jak komuś zależy, żeby mieć Terminatora to szukajcie ;-).

T.

Jest już trochę klapek z metalem na rynku. Nawet w moim ulubionym sklepie z e-papierosami ;) https://www.fasttech.com/search?meizu%20mx4
Tataricus

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MEIZU