• Reklama

MEIZU warto nie warto?

Smartfon Meizu MX4, Meizu MX4 PRO, MUIZU MX5
Opinie, testy, recenzje, ROM, Root

Re: MEIZU warto nie warto?

Postprzez kolakao » środa, 17 grudnia 2014, 19:01

Nic mi nie wiadomo o tym wyciszaniu. A wydajność w grach podobno lepsza ma opo ;)
kolakao

Pochwały: 18

Reklama

Postprzez akim888764 » środa, 17 grudnia 2014, 19:13

Niodebrane polaczenie jest sygnalizowane diodą, sms, powiadomienia kalendarza tak samo. Jest ikonka w lewym gornym rogu o nieodebranym polaczeniu. Wyciszyc przychodzaca rozmowe mozesz przez dotkniecie ikony ktora do tego sluzy, albo przez wcisniecie klawisza glosnosci. Opcji z obroceniem w celu wyciszenie chyba nie ma. Wiadomo ze lepiej by bylo gdyby byl caly ze stopu aluminium ale wtedy cena bylaby wyzsza i nie kazdy bylby skory doplacic.
akim888764

Pochwały: 1

Postprzez yzedef » środa, 17 grudnia 2014, 23:20

Znalazłem takie coś:
http://www.aliexpress.com/item/Meizu-MX ... 61020.html
Jeżeli wygląda jak oryginalna tylna osłonka to kurcze warto zainwestować.
yzedef

Pochwały: 5

Postprzez yzedef » czwartek, 18 grudnia 2014, 23:12

Napisałem do chinczyka i taka dostalem odpowiedz.

Dear friend,
Good day!
YES! It has the logo of MEIZU,the main material is aluminum.the picture I send to you are taking with my mobile phone(not any process) very nice,more beautiful than the original plastic case!
http://kfdown.a.aliimg.com/kf/HTB17IciG ... XFXXXw.jpg

Może komuś się przyda :)
yzedef

Postprzez pete67 » środa, 7 stycznia 2015, 01:50

czy warto...
od paru miesiecy mam Mi3... w sumie zachwyt, no prawie całkowity do niedawna.
Mi3 ma jednak jakis feler z GPS i od kilku osób usłyszałem też że lubi się resetować po kilku godzinach pracy
czy to przeszkadza? no jak jestem w obcy miescie, ni be ni me po niemiecku czy włosku i mam adres z googlemap.
jadę i nagle resetuje się GPS i nie wiem czy juz zaskoczył czy nie, czy mam lewy prawy czy bardziej prawy czy skrajny prawy pas wybrać na drode.
i tu G... Zresztą nawet w naszych miastach czasem trzeba patrzeć na gps bo łatwiej.
za to /miui dla mnie jest najbardziej intuicyjnym i wygodnym softem na telefon.

ale co z MX4?
- Czy ma ktoś doświadzcenie z pracy GPS MX4 , ale pracy nie testów szybkości łapania fixa czy zabaw z przyblizaniem się do okna i oddalaniem, dla mnie prca telefonu jako gps to to że kilka czy kilkaascie godzin telefon wpiety jest na zasilanie i pokazuje mi gdzie jestem itd....ez zwiech, resetu, gubienia synału....
zaczynam wracać myślami do nielubianego navroad 460 gdzie czasem gps fixował traagicznie powoli sama autoapa też muliła jak wsciekła ale nieczęsto się zawieszał, i gubił, jak załapał to działa i tyle.
- co sadzicie o flyme? mozecie jakos sie odnieść i porownac np do miui?
-jak z zasilaniem? czy szybko się ładuje na oryg. ładowarce? jak trzyma bateryjka???
- czy fotki 20Mpix to pic na wode i tylko zajmuje miejsce czy faktycznie warto się interesować bo optyka daje radę z takim sensrem??? a jak filmy??? sam jestem zdziwiony ale mając w koncu znosną kamerkę w mi3 lubię łapać fotki i filmiki - jestem w szoku :)
- odnosnie serwisu no tu lipa - juz doczytałem, dlatego kupiłbym od goldiego z /ali czy kogoś z podobnymi rekomendacjami.
-komfort pracy z szerokością telefoonu - miałem kilka duzych słuchawek min, zenfone6, redminote i nie przeszkadzał mi rozmiar a wręcz porzeciwnie i pytanie ten telefon jest dość szeroki nie przeszkadza to??? ( a może się mylę??)
-Kttoś napisał o hermetyczości flyme... czy to może coś jak blacberry??? czyli za cene bezpieczenstwa jest mniejszy wybór oprogramoania???w sumie rozstanę się z /xiaomi na rzecz mx4 jak sądzę za miesiąc trzy....
ma ktoś porównanie MI3 do MX4???
dzięki :)
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 11

Postprzez kolakao » środa, 7 stycznia 2015, 12:43

@up jestem teraz w pracy, ale na szybko możesz looknąć na moją recenzję, na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć w wolnej chwili, jeśli do jutra nie odpowiem to możesz mnie przycisnąć na pw ;p
kolakao

Postprzez victor44 » środa, 7 stycznia 2015, 13:39

- gps nie uzywam wiec nie pomoge, zas odnosnie aparatu owszem, kupilem mx4 tylko dla aparatu, dla niege zrezygnowalem z duala, nie jestem zawiedziony fotki pstryka piękne, dośc ostre i wyrazne, nawet na zblizeniach widac wiecej szczegolow.
- flyme swietny system, co tydzien aktualizacje, mily interfejs szybkosc dzialania
- 3 godziny laduje od zera, trzyma zalezy jaki wybierzesz tryb do 2-3 dni jak uzywasz umiarkowanie i ok 1,5 doby jak gwiazdorzysz
- serwis nie mam opini jak narazie

powiem tak kupowalem kilka telefonow i cos mi brakowalo, tutaj tego nie ma... kupilem i mam spokoj nastepny bedzie mx5 ;)
victor44
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez akim888764 » środa, 7 stycznia 2015, 15:40

Dodam do tego co wyzej ze ten smartfon jest wrecz stworzony do nawigacji :) Bardzo wysoka dokaldnosc-1,5m, stabilnosc, nie gubi zasiegu. Aparat robi super zdjęcia jak również kręci świetnej jakości filmy. Flyme jest zamkniety ale nie ma co narzekać chyba ze ktoś lubi co chwile instalować nowe romy. Ekran spokojnie jedna ręką można obslużyć.
akim888764

Pochwały: 1

Postprzez pete67 » czwartek, 8 stycznia 2015, 04:28

GPS...
Chodzi mi o to zczy ktos uzywał go do nawigacji kilka choc razy po kilka godzin non stop.
w mi3 też byłem zachwycony szybkim fixem, ruskimi satelitami że je widze..
ale przedwczoraj na trasie warszawa bydgoszcz czyli w ciągu niecalych 200 minut zgubił satelity z 4 czy 5 razy
nie mialo to teraz znaczenia ale w inny przypadku może mi narobić malych kołopotów
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 11

Postprzez kolakao » czwartek, 8 stycznia 2015, 13:15

Używałem GPS w meizu na trasie 300 km jak i w mieście i nigdy nie nie zawiódł :p używałem go z Google maps wiec nie byłem offline i nie wiem czy to jest miarodajne ;p
kolakao

Postprzez Quis » czwartek, 8 stycznia 2015, 16:56

A jak ze spolszczeniem romu w meizu?
Quis
VIP

Pochwały: 28

Postprzez yzedef » czwartek, 8 stycznia 2015, 22:05

Miałem ten telefon tydzień, spolszczenie bardzo dobre, można powiedzieć w 100% (nie zauważyłem braków). Od 3 dni natomiast mam porównanie z One+one bo mi dojechał już (wersja globalna kupiona w oficjalnym sklepie). Meizu ma proste przejrzyste menu, ustawienia bardzo przyjazne dla użytkownika, czytelne i proste. Natomiast O+ na początku przeraża ilością opcji i możliwości konfiguracji, jednak jak się posiedzi trochę nad tym to powalają te możliwości, można ustawić dosłownie wszystko i jest to bardzo duża zaleta tego telefonu. Dla mnie O+ jest lepszy też pod względem chwytu w ręce, meizu ma zaokrąglone brzegi przez co zdecydowanie łatwiej może wypaść z ręki (również tylna obudowa jest bardziej ślizga). O+ ma lepszy dużo chwyt w ręce a tylne plecy w wersji 64gb wręcz są chropowate (taki fajny zamsz), aczkolwiek białe plecy (dokupiłem oryginał) też nie są tak ślizgie. Dla mnie jest to ważne gdyż nie używam w telefonach żadnych case-ów (niszczą one cały urok słuchawki). O+ mimo tego że pewnie ma gorszy aparat to jednak jego aparat ma ogromne możliwości konfiguracji (sceny/filtry/ustawienia).
yzedef

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MEIZU