• Reklama

MEIZU warto nie warto?

Smartfon Meizu MX4, Meizu MX4 PRO, MUIZU MX5
Opinie, testy, recenzje, ROM, Root

Re: MEIZU warto nie warto?

Postprzez pete67 » niedziela, 7 grudnia 2014, 23:22

victor44 napisał(a):odnosnie tego czy warto ?
to tak jak z kobieta szukasz szukasz i nic, az w koncu trafisz na odpowiednia, tak jak ja szukalem telefonu i mam. lepszej partii nie moglem sobie wymarzyc

obyś tylko nie musiał wybierać telefon czy kobieta :)
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 11

Reklama

Postprzez yzedef » wtorek, 16 grudnia 2014, 22:14

Odnośnie pytania z tematu. Jedna ważna uwaga jak dla mnie negatywna dla tej marki. I mimo tego że telefon fajny i ma super parametry to warto przemyśleć sprawę ze względu na warunki gwarancji. Niestety mój egzemplarz musi być serwisowany, wczoraj nadałem paczkę do chin w celach gwarancyjnych. Zakup przez oficjalną stronę meizu w ich oficjalnym sklepie (wysyla się taką wersje do oddziału w hongkong-u), telefon w wersji I czyli międzynarodowej.
Poniżej warunki gwarancji, jakie dostałem przed decyzją o wysyłce które jak na moje oko są beznadziejne.. to już sprzedawcy z aliexpress dają lesze warunki niż oficjalny sklep.

Dear Sir/Madam,

1. For your situation, you can transport your MEIZU phone to MEIZU Hong Kong Ltd by shipping for repair. You should be responsible to pay the shipping fee from and to you. In addition, MEIZU Hong Kong Ltd. doesn't take any liabilities and shipping fee during shipping period. For details, please read the attachment.

2. If the phone needs to be repaired without free warranty, we will make a quotation first. Customer considers repairing the phone or not.

3. After the phone is repaired(or refuse to repair), we will make a quotation of transportation fee to you before the phone is sent out.

4. Please register a PAYPAL account for all payment. After the phone is repaired, we will inform you to pay the total fee such as repair fee and service charged by PAYPAL through PAYPAL. After we confirm the payment is successfully transferred, we will arrange to send out the phone.

5. Please be reminded that the taxation may be charged by the Custom when the phone is delivered to your country. We do not have authority to avoid this charge. If the Custom charges you the tax, you have to take this amount.

6. For general, we predict the total period is around 5-6 weeks. The actual period is based on the repair situation and the efficiency of transportation service.

7. Please be reminded that the total fee may be expensive than the price of the phone. Please consider seriously whether you decide to send out the phone for repair

If you agree the above conditions, please prepare a parcel which include the phone, exemption of liabilities form, an invoice, a paper write your home address and the problem of the phone. After the parcel is sent out, please inform us some information such as the phone IMEI, transportation company, the reference number of the parcel and delivery date.

Ocencie sami, ale płacenie za przesyłki w obie strony to jakaś porażka, dodatkowo straszenie już na wstępie aby się zastanowić czy chcemy odsyłać bo koszty mogą być większe niż telefonu też jest ciekawe. Do paczki trzeba załączyć wypełnioną deklarację w której zobowiązujemy się że wysyłkę robimy na swoje ryzyko, oni nie ponoszą odpowiedzialność za zniszczenia przesyłki, jej zgubienie itp. oraz że ich decyzja i opinia odnośnie gwarancji jest ostateczna. Chyba kupie sobie oneplus one z europejską gwarancją :), na razie zapłaciłem 50zł za wysyłkę do nich :)
yzedef

Pochwały: 5

Postprzez victor44 » wtorek, 16 grudnia 2014, 23:08

Nie jestem obrońca meizu, ale dlaczego kupowales internationala skoro na Ali masz u chingona wersje u i spokojnie możesz wgrac a. Praktycznie wcale nie ma chinszczyzny. Masz podobna sytuacje co koleś na alledrogo. Resecil mu się. Ja po wygraniu softu 4.1.3 miałem resety. Ale nie powtarzały się często. Dzisiaj spadł mi 4.1.4 i jest ok. Serwis maja do kitu ale oneplus one to bym nie bral :). Wiem bo byłem 100% zdecydowany nawet miałem kilka dni, ale zdecydowalem się na meizu. Powodzenia z reklamacja i daj znać jak to się zakończyło.
victor44
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez yzedef » wtorek, 16 grudnia 2014, 23:24

Do telefonu nie mam nic zupełnie, bo jest super zwlaszcza soft, prosty czytelny naprawdę super, jedyne co mi nie pasuje to obudowa i jej zaokrąglone brzegi bo jest dosyć slaby chwyt i boje się ze może przez to wypaść z reki, pod tym względem Lenovo K910 był idealny.
Wersja I teoretycznie jest lepsza (bardziej cywilizowana przez brak krzaków) i chyba będzie taki łatwiej później sprzedać :), a trzeba też o tym myśleć jak się zmienia słuchawkę co pół roku :) ładowarka też jest z normalną końcówką. Jeżeli wgram soft chiński to już nie wrócę do I, tak wyczytałem na forach. W sumie jest to jedna z lepszych marek chińskich i te warunki są idiotyczne, skoro jest wada produktu to powinni brać na klatę wysyłkę zwrotną.
Dodatkowo te 5-6 tygodni to porażka, jak będę miał pecha to telefon dostanę na wiosnę ( w lutym mamy chiński nowy rok więc nie będzie żadnych wysyłek). A co cię raziło do O+O ??, mnie odstrasza wygląd wersji czarnej 64gb, jakaś masakra kolor i te plecki, nie miałem go w reku więc chętnie uzyskam opinie :). Podoba mi się jeszcze nowe Lenovo vibe z2 pro ale cenowo to masakra no i soft nie pasował mi. Znowu Mi4 za bardzo przypomina iphone no i zdecydowanie za mały jak dla mnie wyświetlacz :/. Masz jeszcze jakieś inne typy ?:>
yzedef

Postprzez noman1 » środa, 17 grudnia 2014, 00:58

Co po sprzęcie jak nie ma softu.
Wystarczy porownać na xda ile jest Romów dla Meizu i dla 1+1.
Wlaściciele 1+1 już jakiś czas mają spory wybór softow z lizakiem :]
noman1
AKTYWNY

Pochwały: 12

Postprzez kolakao » środa, 17 grudnia 2014, 14:07

Kolega yzedef kupił telefon od tego kolegi z allegro. Wiedział na co się pisze, nie ogarnął jak wygląda support i się skarży. Ten wstęp celem rozjaśnienia. Co do supportu meizu to nie zamierzam go wybielać, w tym przypadku po prostu lecą w uja, jednak czytałem tez wiele pochlebnych opinii na jego temat. Co do braku softu na meizu to prosiłbym kolegów z bojówki 1+1 o nie wypowiadanie się na ten temat ponieważ każdy kto wchodzi w posiadanie meizu wie, że to jest bardzo zamknięty ekosystem i nie będzie mógł mieszać z różnymi softami i jeśli takiej osobie to nie pasuje to po prostu nie kupuje meizu. Co do instalacji wersji A na I to chyba czytasz rumuńskie fora, polecam meizufans.eu. Ja osobiście kupiłem juz dwa meizu mx4, jeden dla mnie, drugi dla mojej dziewczyny. Mój działa jak brzytwa i nie ma z nim problemu, za to meizu mojej dziewczyny miał problemy z dotykiem. Pomieszałem trochę z softem i wszystko śmiga. Ale już miałem go pakować i wysłać do sprzedawcy. Chigon jednak zwiększył czas ochrony o 20 dni i dopiero podejmę decyzję czy wysłać czy nie. Jak juz wspomniałem na razie wszystko działa, do czego zmierzam? Ano do tego, że chińskie telefony kupuje się od resellerów i wtedy możesz bez problemu zwrócić telefon i kupić inny.
A co do innych supportów to poczytajcie na temat żółtych wyświetlaczy opo i jak ich support do tego podchodził ;)
kolakao

Pochwały: 18

Postprzez yzedef » środa, 17 grudnia 2014, 16:05

Kolego kolakao, po pierwsze co się tak uniosłeś ?, jest normalna dyskusja o wadach i zaletach a ty odbierasz to osobiscie i robisz jakieś wycieczki do mnie... ? rumuńskie fora?? co to w ogóle za teksty, daj sobie na wstrzymanie. W Polsce chyba nie może być normalnie, czyli dyskusja rzeczowa o wadach i zaletach, tylko wycieczki osobiste bo to co ja mam to już musi być najlepsze na świecie i już i ja mam rację.
Odnośnie mojego zakupu z allegro, tak telefon zakupiony i wadliwy ale przecież nie ważne gdzie, od tego jest gwarancja aby móc z niej korzystać i miałem tego świadomość, jednak mam prawo się skarżyć na te beznadziejne warunki i to z oficjalnego sklepu! chyba powinno być to zdecydowanie prostsze niż u pośrednika i powinno takiej marce jak Meizu zależeć na opinii i obsłudze posprzedażnej dzięki której mogą mieć duży % wracających klientów. Warunki wkleiłem aby każdy z nimi mógł się zapoznać bo nigdzie na stronie u nich ich nie dostrzegłem. jeszcze taka uwaga do ciebie, korespondencja prywatna to prywatna prawda ?, bo chyba o tym zapomniałeś.
Nie jestem też żadnym bojówkarzem 1+1, wyluzuj, zapytałem tylko victor44 co go zraziło do tego telefonu, muszę coś kupić bo moje meizu może do mnie dojechać dopiero na wiosnę w czarnym scenariuszu.
Na oficjalnym forum meizu znalazłem też jeszcze taki wątek, który dodatkowo nie napawa mnie takim optymizmem (czasy rozpatrzenia gwarancji) jak ty masz
http://forum.meizu.com/viewthread.php?t ... a=page%3D1
Nie chcę się sprzeczać bo nie o to chodzi na forum, więc wyluzujmy dla dobra wszystkich i dla merytorycznej i rzeczowej zamieszczanej tutaj treści. Wersja I ma tą zaletę że serwis jest w Hongkongu a do tego miejsca poczta polska ma super ofertę, usługa Global expres, teoretycznie dostawa w 1 dzień roboczy (paczka do 1kg ale do 2kg niewiele drożej) za 48zł :).
yzedef

Postprzez kolakao » środa, 17 grudnia 2014, 16:32

yzedef napisał(a):Kolego kolakao, po pierwsze co się tak uniosłeś ?, jest normalna dyskusja o wadach i zaletach a ty odbierasz to osobiscie i robisz jakieś wycieczki do mnie... ? rumuńskie fora?? co to w ogóle za teksty, daj sobie na wstrzymanie. W Polsce chyba nie może być normalnie, czyli dyskusja rzeczowa o wadach i zaletach, tylko wycieczki osobiste bo to co ja mam to już musi być najlepsze na świecie i już i ja mam rację.
Odnośnie mojego zakupu z allegro, tak telefon zakupiony i wadliwy ale przecież nie ważne gdzie, od tego jest gwarancja aby móc z niej korzystać i miałem tego świadomość, jednak mam prawo się skarżyć na te beznadziejne warunki i to z oficjalnego sklepu! chyba powinno być to zdecydowanie prostsze niż u pośrednika i powinno takiej marce jak Meizu zależeć na opinii i obsłudze posprzedażnej dzięki której mogą mieć duży % wracających klientów. Warunki wkleiłem aby każdy z nimi mógł się zapoznać bo nigdzie na stronie u nich ich nie dostrzegłem. jeszcze taka uwaga do ciebie, korespondencja prywatna to prywatna prawda ?, bo chyba o tym zapomniałeś.
Nie jestem też żadnym bojówkarzem 1+1, wyluzuj, zapytałem tylko victor44 co go zraziło do tego telefonu, muszę coś kupić bo moje meizu może do mnie dojechać dopiero na wiosnę w czarnym scenariuszu.
Na oficjalnym forum meizu znalazłem też jeszcze taki wątek, który dodatkowo nie napawa mnie takim optymizmem (czasy rozpatrzenia gwarancji) jak ty masz
http://forum.meizu.com/viewthread.php?t ... a=page%3D1
Nie chcę się sprzeczać bo nie o to chodzi na forum, więc wyluzujmy dla dobra wszystkich i dla merytorycznej i rzeczowej zamieszczanej tutaj treści. Wersja I ma tą zaletę że serwis jest w Hongkongu a do tego miejsca poczta polska ma super ofertę, usługa Global expres, teoretycznie dostawa w 1 dzień roboczy (paczka do 1kg ale do 2kg niewiele drożej) za 48zł :).

Ja nic nie odebrałem osobiście, chciałem tylko parę rzeczy sprostować, o tym, że kupiłeś telefon od tego gościa z allegro napisałem, ponieważ ktoś wyżej o nim pisał wiec wyszło by na to, że to dość częsta usterka, mimo, że nowa o tym samym telefonie. O Opo pisałem do innej osoby, za warunki gwarancji dzięki, może się komuś przydadzą, a co do resellerów to napisałem to czego dowiedziałem się sam na tym i innych forach, a mianowicie, że sprzedawcy z Ali traktują swoich kontrahentów lepiej niż producenci sprzętu, no i powtórzę się, że nie wygląda to kolorowo w przypadku meizu. Zazwyczaj się nie wypowiadam w takich sprawach, bo mi nie zależy na tym, żeby ktoś inny kupił telefon taki jak ja, ale jednak wolałbym aby panował tutaj obiektywizm.
kolakao

Postprzez yzedef » środa, 17 grudnia 2014, 16:48

Ja też nie bawię się w zmianę oprogramowania i soft meizu bardzo mi przypasował, jest naprawdę super przejrzysty, prosty, zwłaszcza konfigurowanie ustawień. Mam tylko zastrzeżenia co do powiadomień o sms i nieodebranych (nie ma na głównym ekranie takie cyferki z ich liczbą jak w innych telefonach) ale może to moja niewiedza ? i może jest to do włączenia ?. Również nie zauważyłem przydatnej opcji wyciszenia rozmowy przychodzącej po przekręceniu telefonu do góry nogami. Dam znać co będzie dalej z gwarancją, może jednak naprawią mi go przed chińskim nowym rokiem :) oraz ciekawe ile sobie zażyczą za wysyłkę zwrotną :). Na razie używam ZP780 z uwalonym dźwiękiem, którego koszt naprawy w serwisie PL jest nieopłacalny a wymiana głośnika nie pomogła. Kolakao a ty czemu jesteś negatywnie nastawiony do 1+1 ?, żółty ekran to podobno błahy problem.. masz jakieś inne zarzuty do tej słuchawki ?, jak tak to podziel się nimi.
yzedef

Postprzez akim888764 » środa, 17 grudnia 2014, 17:11

Jw. soft meizu jest bardzo dobry i nie ma potrzeby bawic sie w jakies custom romy. Oneplus wcale nie jest jakis zly, wg mnie meizu ma nad oneplusem przewage jesli chodzi o gabaryty i wyglad, kamera tez jest lepsza w meizu, dzwiek chyba też. Cenowo meizu też wygrywa. Na korzysc oneplusa mozna zaliczyc gwarancje i lepsza wydajnosc w grach, chociaz na meizu nie mozna narzekac w tym wzgledzie :)
akim888764

Pochwały: 1

Postprzez kolakao » środa, 17 grudnia 2014, 18:30

Nie mam nic do opo, sam kupiłem meizu ponieważ wg. Mnie to jest wyższa liga, cienkie ramki, przetworniki wolfsona, rama ze stopu a nie z plastiku, aparat... Po prostu mi bardziej przypasował, nie zmienia to faktu, że ktoś woli wydać więcej za opo bo dla niego tamten fon wydaje się bardziej dopracowany. O, ja np. Nie gram w gry ;)
kolakao

Postprzez yzedef » środa, 17 grudnia 2014, 18:40

A macie odpowiedz na moje uwagi co do informacji o połączeniu nieodebranym/ sms ? na głównym ekranie i do wyciszania po odwróceniu telefonu ?. Wydajność lepsza w 1+1 ? w sumie w antutu jednak meizu ma więcej punktów :). W gry też nie gram, muszę znaleźć jakiś zamiennik dlatego myślę nad 1+1. Meizu mogłoby mieć też plecki aluminiowe, jest tylko ramka z alu :/. Jednak telefon cały w metalu wydaje się solidniejszy i milej na nim się pracuje.
yzedef

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MEIZU