• Reklama

Meizu mx5 vs Letv x600 vs Xaomi Mi4C help

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Meizu mx5 vs Letv x600 vs Xaomi Mi4C help

Postprzez vincent99 » 18 lis 2015, o 14:56

Cena : MAX 1350 pln
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5-5.5
Ilość RAM/ROM/Procesor:2,3 /16,32
Dual/Single sim: DUAL
Preferowane marki:MEIZU, LETV, XIAOMI
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): POLSKA
Wymagania (parametry, funkcje): gabaryty, dobry aparat, ekran, lte ,
Opis:

Witam wiem ze to głupie pytanie bo jest temat Jaki tel do ...
ale powiedzmy ze mogę poszaleć do 1350zł ale im taniej też lepiej
zastanawiam sie już od dwóch dni nad tymi modelami i takie mam rozterki

głownie chciałbym kupić w Polsce z gwarancja i jakimś rzetelnym serwisem
w meizu i le są niezłe ekrany ale telefony wydają mi się za duże przy obecnie galaxys3
pod tym względem gabarytowo podoba mi się xaomi i tu mi się podoba ten bajer sterowania po krawedzi
a letv ma najmniejsze ramki i to tez jest cool
jesli chodzi o pozostałe parametry to wydajność z kosmosu nie jest na 1 miejscu bo w żadne gry nie gram
ale aparat to już owszem i meizu ma cam 21px co nie oznacza ze jest najlepszy bo ma największą
myślę ze w każdym modeli daje rady spokojne liczy się dla mnie jakość zdjęć a nie wielkość
LTE czasem z niego korzystam i tu mnie martwi Letv bo nie ma obsługi plusa lte w sumie jestem w play nie wiem czy to będzie miało znaczenie

gwarancja miło mieć poczucie że jak na coś wydałeś kilkaset pln to zostaniesz dobrze obsłużony żeby nie było akcji że coś jest nie teges i się będę bujał

i tak przewalam przewalam i wreszcie postanowiłem tu napisać bo tu są wyjadacze jeśli chodzi o doradztwo więc liczę szczerze na wasza pomoc

który z tych powinienem wybrać ? a może inny model inny producent ?
gdzie powinienem kupić ?

linki , sugestie itd
Ostatnio edytowano 18 lis 2015, o 15:22 przez vincent99, łącznie edytowano 2 razy
vincent99

Telefon:: galaxy s3 lte

Reklama

Re: Meizu mx5 vs Letv x600 vs Xaomi Mi4C help

Postprzez Edek89 » 19 lis 2015, o 03:15

ze wszystkich, które podałeś wziałbym: xiaomi>meizu>letv
poza Twoimi typami zastanowiłbym się nad:
SGS5- w tej cenie chyba coś już się znajdzie (brat pól roku temu za nówkę dał 1400zł- nie narzeka, chociaż on niewiadomo jakich wymagań nie ma)
Xperia Z2 (którą posiadam) tyle, że tu problem jeśli chodzi o jedno z Twoich wymagań- gabaryty, aparat dupy też nie urywa, chociaż jak się pobawi ustawieniami to bardzo ładne zdjęcia wychodzą. LTE za to bez problemów, ekran jak dla mnie wporządku, no i najlepsza bateria jaką kiedykolwiek miałem w telefonie (czy też smartfonie jak kto woli)
LG G2- jeśli chciałbyś zaoszczędzić większą ilość pieniędzy, wciąż bardzo dobry telefon- gabaryty, ekran, LTE- wszystko na plus, zdjęcia- półka raczej wyższa-średnia (4/6)

Osobiście brałbym Xiaomi MI4C- bardzo dobry telefon, w niezłej cenie, na (sam wiesz gdzie) można go dostać już za niecałe 1100zł (wersja 3/32) albo niecałe 950- 2/16
Edek89

Telefon:: Meizu

Postprzez ra-vau » 19 lis 2015, o 07:40

Chinski w telefon i rzetelna gwarancja w PL?

.... :-)

Poczekaj, az tccm wprowadzi do sprzedaży w Europie Meizu Metal i... Go kup. Skoro masz takie obawy i wymagania, to nie widze innego wyjscia... :) . Pozostale wymienione, nie beda dostapne z realna gwarancja w PL.
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez Edek89 » 19 lis 2015, o 23:29

redmi note 2 ma podobną specyfikację i jest jednak tańszy o ok 70$ więc jak dla mnie zakup meizu metal mija się z celem

Co do gwarancji to nie wiem jakiego pecha trzeba mieć, żeby telefon wysyłać na gwarancję. Miałem już ich trochę i nigdy z niej nie korzystałem :roll:
Edek89

Postprzez vincent99 » 19 lis 2015, o 23:44

Powiem tak pomogły mi sugestie a w szczególności lg g2 bardzo przypadł mi do gustu gabaryty idealne dobry aparat jeszcze się nad wersją zastanawiam czy eu brak sd czy koreańska brak lte na Ali kuszą ceny odnawianych warto takiego brać? W tej cenie jestem w stanie zrezygnować z gwarancji :)
vincent99

Telefon:: galaxy s3 lte

Postprzez Edek89 » 20 lis 2015, o 00:55

wybij to sobie z głowy- tylko i wyłącznie D802 żadnych koreańskich wynalazków

szukaj na allegro albo olx- dziś właśnie doszedł 4miesięczny lg g2 w wersji 32gb biały, stan idealny- 720zł z przesyłką
Edek89

Postprzez Jacke55 » 21 lis 2015, o 00:51

Miałem do czynienia chyba ze wszystkimi telefonami z tego wątku. Ogólnie teraz z chin masz letv x600 16 GB za lekko ponad 600 zł (ewentualnie z vatem koło 800) , ten LG lg2 nie ma absolutnie startu do x600 jeśli chodzi o podzespoły i jakość materiałów i wykonanie. Zastanow się jeśli chcesz wydać zdecydowanie ponad 1000 zł by mieć gwarancję może warto wydać mniej na x600 i ewentualnie wziąć ryzyko ,że jak się zepsuje to zostaniesz na lodzie. Generalnie warto poczytac też opinię o chińskich sklepach gdyż część naprawde uczciwie realizuje gwarancję 12 miesięcy.
Jacke55
AKTYWNY

Pochwały: 21
Telefon:: opo

Postprzez Edek89 » 21 lis 2015, o 15:30

Nie żartuj z tym wykonaniem, piszesz tak jakby G2 był jakimś plastikowym kawałkiem g***na. Kupisz telefon i tak wsadzisz go w pokrowiec więc co Ci po tym super wykonianiu? No chyba, że rzucasz nimi o ściane w ramach jakichś testów to wtedy faktycznie Letv ma większe szanse na zwycięstwo, chociaż i tak zastanowiłbym się, czy faktycznie powgniatana metalowa obudowa będzie prezentować się lepiej od poobijanego plastiku. Miałeś chociaż ten model LG w rękach? Miałem oba i na papierze rzeczywiście Letv jest urządzeniem lepszym- nie ma się co dziwić, w końcu jest nowszy o 1,5 roku- ale czy w codziennym użytkowaniu jest to aż tak widocznie jak opisujesz? Nie wydaje mi się. Nie każdy patrzy na głupie cyferki z benchmarków. Prosty przykład z poprzedniego roku- byłem posiadaczem LG G2 po czym wymieniłem go na Meizu MX4- różnica na papierze też znaczna, w tamtym momencie Meizu ok 50tys w benchmarku, LG nawet nie sprawdzałem. Na koreańczyku pracowało mi się bardzo dobrze, a na chińczyku już trochę gorzej, potrafił się przegrzewać przy przęglądaniu stron (i lekko przy tym freezować!) nie wspominając o nawigacji- po 2ch godzinach musiałem go chłodzić przy nawiewie w samochodzie- był tak gorący. Rok temu też napisałbyś, że g2 nie ma startu jeśli chodzi o podzespoły do meizu- a jednak, w codziennym użytkowaniu i płynności działania- myliłbyś się. Inna sprawa, że wcale nie musisz wydawać ponad 1000zł na G2, bo można go mieć już za ok 800zł, nowy. Wystarczy poszukać.
Edek89

Postprzez Jacke55 » 21 lis 2015, o 17:06

Akurat dobrze znam oba modele nawet nie ma co porównywać G2 i x600 ,nie chce mi się nawet argumentować wyższości x600 nad G2 czy to na papierze czy na żywo - możesz sobie poszukać w internecie bo po twojej wypowiedzi wątpię żebyś oba miał w ręku , biorąc pod uwagę ,że przy odrobinie szczęścia możesz mieć LeTv za trochę ponad 600zł ,a G2 używane jest po 720 zł to nie rozumiem o czym my tu rozmawiamy.
Jacke55
AKTYWNY

Pochwały: 21
Telefon:: opo

Postprzez Edek89 » 21 lis 2015, o 20:31

Niczego nie będę sobie szukał bo mam albo miałem oba telefony więc chyba jednak nie masz pojęcia o czym mówisz i wciskasz tu jakieś bajki :-D
"nie chce mi się nawet argumentować wyższości x600 nad G2 czy to na papierze czy na żywo"
Jeśli dla ciebie metal vs plastik to główny argument to wybacz człowieku... kolejny zwolennik benchmarków, które rzadko kiedy mają odwzorowanie w codziennym użytkowaniu. No chyba, że zaraz wyskoczysz tu z tekstem typu "bo w moim cudownym letv przeglądarka otwiera się sekundę szybciej niż w twoim śmiesznym G2" , bądźmy poważni. :shock:
" biorąc pod uwagę ,że przy odrobinie szczęścia możesz mieć LeTv za trochę ponad 600zł"
Słowo klucz to odrobina szczęścia. Bo jeśli go nie masz to już gorzej. Zapłacisz za wersję 16GB 800zl czyli tyle ile kosztuje nowy G2 32GB z gwarancją w Polsce 24miesiące.
",a G2 używane jest po 720 zł"
Widzisz różnicę między używany, a używany? No chyba, że wg ciebie 4miesięczny telefon w stanie idealnym (jak wyjęty z pudełka) to śmieć nie warty zakupu to... bez komentarza. :shock:

Nigdzie nie stwierdziłem, że Letv to badziew napewno jest lepiej wykonany, tyle, że dla mnie to bez znaczenia, bo większość ludzi nosi telefon w jakimś etui więc co mnie obchodzi czy jest on z dobrej jakości plastiku czy z tytanu? Aparat i muzykę też na trochę lepszym poziomie ma Letv- tyle, że różnica nie jest jakaś kolosalna. Ekran, rozmiary i przede wszystkim bateria na korzyść LG(wg mnie). Do tego 24miesięczna gwarancja w razie "gdyby" vs 12miesięcy, jeśli w ogóle taką dostaniesz na terenie PL.
Edek89

Powrót do Jaki telefon kupić ?