• Reklama

Meizu MX5

Re: Meizu MX5

Postprzez Lech » sobota, 19 marca 2016, 13:45

Puma2012 napisał(a):Nie mam co prawda MX5, mam jednak M1 Note.
Poczekaj aż wyjdzie MX6, między M1 Note a MX5 są za małe różnice aby opłacało się wymieniać telefon.

MX6 wyjdzie w maju... co prawda nim dotrze do Polski to minie trochę czasu ale jak telefon kupujesz z Chin to warto te dwa miesiące poczekać i masz dużo nowszy model.

No i właśnie tez nie jestem do końca pewny, czy warto. Lepszy aparat i fingerprint scanner mnie przekonują. Ale ciemniejszy ekran i prawdopodobnie krótsze czasy pracy na baterii, skutecznie powstrzymują przed podjęciem decyzji. A jak wyjdzie MX6 to jego cena będzie kosmiczna, więc na pewno go nie kupię.

Ktoś coś na temat ekranu w MX5 napisze?
Lech

Reklama

Postprzez Puma2012 » sobota, 19 marca 2016, 14:12

To nie do końca prawda o kosmicznej cenie MX6, cenowo ma być nawet niższa niż MX5. Na początku zapewne cena będzie zaporowa ale sądzę że długo nie potrwa zinim cena będzie do przyjęcia.

Wysłane z mojego m1 note
M1 Note , Flyme OS 5.1.6.0G
Puma2012
AKTYWNY

Pochwały: 8

Postprzez INTseed » sobota, 19 marca 2016, 14:33

Jak będzie niższa to znaczyć może że wymienią procek a reszta części będzie podobna. Co sprawi że nie będzie mi potrzebny ten nowy model tylko następny.
Co do działania mx5 na baterii źle nie jest. Mogło by być lepiej ale nie ma odblokowanego bootlodera. No i biały theme też robi swoje.
Co do wyświetlacza to dla mnie jest idealny. Oczywiście w słońcu za dużo palców jest, ale to mają wszystkie. I jest taki kremowy bardziej niż biały. Ale mnie mniej męczy.
W porównaniu do mi4c od xaiomi w pomieszczeniu wole mój wyświetlacz.
Zobaczymy jak się będzie sprawował w słoneczy dzień które są już tuż tuż.
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez djtomas » sobota, 26 marca 2016, 20:18

występowały kiedyś wcześniej jakieś promocje na MX5, że był do dostania za ok 200$?

jest szansa na Androida 6.0 w MX5?
djtomas

Pochwały: 1

Postprzez Malojk » piątek, 1 kwietnia 2016, 21:36

"INTseed"]Najnowsza global. U mnie wersja pierwsza zadziałała.

Mam juz mx5 i probuje pierwszej metody , wklepuje jak w opisie nastepnie telefon sam sie resetuje. Tak powinno byc? I gdzie dokladnie powinno sie wgrac update.zip ? Wgralem na sdcard i w recovery wyskoczyl komunikat firmvare corupt. ..
Bede wdzieczny za pomoc
Malojk
AKTYWNY

Postprzez cemiron » wtorek, 5 lipca 2016, 08:55

Słuchajcie, ogólnie zaczyna mi się po kolei wszystko pierdzielić w MX5. Na początku aparat. Nie łapie Focusa dalszych obiektów. Zdjęcia są rozmazane. Laserowy autofocus się przesunął do dołu co może być tego powodem, ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć tego lasera. Na razie zamówiłem sam aparat, zobaczymy czy się naprawi. Dalej. Czujnik zbliżeniowy nie działa, ale czasem coś mu się poprawi i będzie działał przez parę chwil. Bateria. Bardzo szybko się rozładowuje, plus za to, że do 100% potrzebuje tylko godziny. Wczoraj zauważyłem, że nie zawsze mi się "wyciąga" belka z ostatnimi aplikacjami, a dzisiaj już w ogóle to nie działa. Wiecie jak to włączyć? Szukałem, ale nic nie znalazłem...

Sent from my MX5 using Tapatalk
cemiron

Postprzez parman » środa, 6 lipca 2016, 17:37

Może na początek spróbuj wgrać na nowo ROM i zobacz jak wówczas się będzie zachowywać telefon. Ja wiem, że później zabawa w ustawianie i przywracanie aplikacji. Ale może problem jest od strony software a nie hardware :-).
parman

Postprzez cemiron » czwartek, 7 lipca 2016, 17:58

Zrobiłem factory reset i niestety nie pomogło. Nadal nie mam szuflady ostatnich aplikacji. Jest to bardzo uciążliwe :/ Jakieś inne porady?

cemiron

Postprzez parman » czwartek, 7 lipca 2016, 20:17

cemiron napisał(a):Zrobiłem factory reset i niestety nie pomogło. Nadal nie mam szuflady ostatnich aplikacji. Jest to bardzo uciążliwe :/ Jakieś inne porady?

Ale nie chodziło mi o przywracanie ustawień fabrycznych tylko wgranie na nowo ROM'u ;-). Nie wiem czy to pomoże, ale sądzę, że od tego trzeba zacząć. Jeśli faktycznie nie pomoże to już chyba tylko serwis, niestety :-(. Poniżej link do ROM'ów:
http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=2
parman

Postprzez igor_x » sobota, 9 lipca 2016, 02:07

Mam pytanie całkiem inne.
Czy można w tyn telefonie włączyć dopasowywanie stron?
W mi4c przy powiększaniu, skolowało tekst tak by się nie rozjeżdzał i nie było trzeba przewijać ekranu na boki by przeczytać tekst.
Tu tego nie ma.
A to powoduje, że nie chcę tego telefonu.

W mi4c powiększam, potem lekko cofam, tekst zostaje zeskalowany i rozłożony w dół, tak by go czytać przesuwając ekran w dół.

Tu jest jedna wielka lipa.
Chyba że gdzieś to można włączyć, ale w opcjach przeglądarki + chrome + opera mini nie znalazłem tej opcji.

Flyme 5.1.6.0G
Sprzedam:
OUKITEL A29 Smartwatch
igor_x
AKTYWNY

Pochwały: 7
Ostrzeżenia: 1

Postprzez michals19s » poniedziałek, 12 września 2016, 12:33

Nie polecam Mx5 :) w tel po 2 miesiacach padl system, (tryb goscia) odeslalem na gwarancji, sklep odeslal do chin, czekanie 2 miesiace, po tyg od otrzymania tel sie wylaczyl i juz sie nie chce wlaczyc!! :( dzwoniac do sklepu otrzymalem informacje ze oni juz meizu nie sprowadzaja na 130 sprzedanych 20 wrocilo;/ cale szczescie ze zaproponowali wymiane tel a nie kolejna naprawe;/
michals19s

Postprzez INTseed » poniedziałek, 12 września 2016, 12:40

Nikt ci nie zagwarantuje że coś będzie działało bez problemu. Ty miałeś, ja nie, choć mam już go prawie od roku. Telefon jest dobry, jedynie dioda jest za słaba do robienia nocnych zdjęć. Czekam teraz na meizu z aparatem podobnym do s7 i 5.2 cala. Oby wytrzymał do tego czasu ;)
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje o telefonach Meizu