• Reklama

Meizu mx5 bateria lub wyswietlacz- telefon nie reaguje

Meizu mx5 bateria lub wyswietlacz- telefon nie reaguje

Postprzez chinczyk » niedziela, 4 września 2016, 19:04

Czesc,
Mam dziwny problem, z telefonem od prawie roku nie mialem zadnych problemow, dzisiaj stalo sie cos bardzo dziwnego.

Wlaczam telefon i pojawia sie ekran caly w kolorowych pikselach, wygaszam i znowu wlaczam i jest ok, wszystko dziala.
Zgaszam ekran, uruchamiam i znowu piksele i nic wiecej nie da sie zrobic, uruchamiam telefon ponownie i juz widze tylko czarny ekran.

Myslalem ze mimo ze jest czarny da rade cos na nim zrobic, ale nie reaguje na przyciski, co ciekawe dioda sygnalizujaca jakas wiadomosc miga.
Telefon ani mi nie spadl, ani nie uszkodzil w jakis inny fizyczny sposob, poprostu lezal, jedyne co robilem to dzien wczesniej ladowalem go w aucie ladowarka z Ali pod gniazdo zapalniczki 5V 2,1A telefon ladowal sie tak 30minut, ale wylaczajac ja zauwazylem ze ladowarka jest tak goraca ze az parzy w rece. Przez reszte wieczoru tzn przez nastepne 4-5h telefon dzialal poprawnie, nastepnego dnia lezac sobie bezczynnie i lapiac go do reki nastal wlasnie taki objaw.

Co obstawiacie? Wyswietlacz? Bateria? Jak to sprawdzic i co zrobic zeby go zdiagnozowac?
chinczyk

Pochwały: 2

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Meizu mx5 bateria lub wyswietlacz- telefon nie reaguje

Postprzez chinczyk » poniedziałek, 5 września 2016, 15:23

Dzisiaj zadzwonił mi rano alarm w telefonie wiec to chyba nie bateria, tylko ze ekran jest cały w kolorowych pikselach, możliwe ze w kieszeni tak sie nagiął ze doprowadziło to do uszkodzenia wyświetlacza?
Fizycznie nie jest nigdzie uszkodzony a telefon jest bardzo sztywny wiec wygiąć go sie nie da
chinczyk

Postprzez ddr » poniedziałek, 5 września 2016, 16:38

Obudowa może i sztywna, ale ramka w której siedzi wyświetlacz już nie. Ogólnie jeden z najgorszych modeli od meizu, bo nie wiem jak w następnych modelach.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez chinczyk » poniedziałek, 5 września 2016, 19:55

Mam cos takiego:

Obrazek

Z zewnatrz nie nosi sladow pekniec czy innych uszkodzen, podejrzewam ze poprostu w kieszeni zostal podjety jakims naprezenia i uszkodzilo sie cos w srodku.
Czy to na 100% uwalony wyswietlacz czy moze cos z elektroniki?
Najwyzej odesle go na gwarancje, moze sie uda.

Telefon jeszcze pol roku temu byl jednym z najlepszych w tej cenie, sam tez nie mialem z nim problemow wiec opinia o tym ze to najgorszy ze wszystkich meizu jest troche chyba przesadzona.
chinczyk

Postprzez ddr » poniedziałek, 5 września 2016, 20:00

Ciężko powiedzieć. Kiedyś coś takiego widziałem, ale nie pamiętam w czym. Amoled jak pięknie to nie wyświetla obrazu.
Jak masz na gwarancji to wysyłaj, tylko wcześniej nagraj filmik jak to chodzi.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez chinczyk » poniedziałek, 5 września 2016, 22:09

Gwarancja chinczyka takze obawiam sie ze czasami sie w ogole nie odezwie, chodz kiedys udalo mi sie u innego reklamowac moje zopo i wymienili mi w chinach wyswietlacz za free i przyslali telefon spowrotem :)
chinczyk

Postprzez ddr » wtorek, 6 września 2016, 00:06

Wyświetlacz 100$ i nie ma pewności czy pomoże, także decyduj.
ddr
VIP

Postprzez Flyagaric » wtorek, 6 września 2016, 17:56

Coś takiego widuję okazjonalnie na Lumii 920 mojej żony. Najczęściej po odpaleniu aparatu, ale zdarzyło się też normalnie w systemie. Telefon normalnie działał w tle. Po hard resecie wszystko wraca do normy. Z tego wnioskowałbym, że to niekoniecznie wina wyświetlacza.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez ddr » wtorek, 6 września 2016, 20:37

Przypomniałem sobie. Na zenfonie 5 widziałem coś takiego podczas zginania.
ddr
VIP

Postprzez chinczyk » środa, 14 września 2016, 11:19

Dogadalem sie z chinczykiem i mam odeslac na gwarancje..naprawi, tym bardziej ze dalem zdjecia fona ze wszystkich stron i widac ze nie ma najmniejszych nawet uszkodzen, tak naprawde nie mam pojecia czy wymiana samego wyswietlacza pomoze, ale to juz sprawdza sami, z telefonem zegnam sie na 2miesiace i dam znac jak przyjdzie.
Pzdr.
chinczyk

Powrót do Pomoc techniczna