• Reklama

Meizu MX4 VS UMI ZERO z Polski

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Meizu MX4 VS UMI ZERO z Polski

Postprzez Flower_Power » 23 sty 2015, o 10:51

Witam
Od jakiegoś czasu poszukuje telefonu dla siebie, wielokrotnie zmieniałem swój typ, ale po sasięgnięciu opini kolegów oraz po panującm niekorzystnym kursie dolara postanowiłem zakupić telefon w Polsce.

Postanowiłem wybrać pomiedzy:
http://umipolska.pl/smartfon-umi-zero/
cena :UMI POLSKA nie podała jeszcze ostatecznej ceny, ale zapewniła, że będzie wynosiła <1000zł
oraz
http://www.redcoon.pl/B578861-Meizu-MX4 ... -smartfony
cena: 1299zł

Różnica w cenie wyniesie około 300-400zł wiem, że to sporo, ale jestem skłonny dołożyć taką sumę do telefonu, ale pojawia się pytanie czy warto??
Flower_Power

Pochwały: 1
Telefon:: HTC

Reklama

Re: Meizu MX4 VS UMI ZERO z Polski

Postprzez TLasky » 23 sty 2015, o 10:59

Warto... jeśli chodzi o przewagę Umi nad Meizu to leży ona wg mnie jedynie w zakresie wyglądu/designu (choć to kwestia gustu) i wyświetlacza o lepiej nasyconych kolorach (aczkolwiek nie każdemu pasuje taki "cukierkowy" wygląd). Poza tymi dwoma elementami uważam, że Meizu ma chyba wszystko lepsze (przynajmniej w moim odczuciu). Oczywiście przy swoim wyborze musisz też uwzględnić, czy ważne są dla Ciebie dwie rzeczy:

1. Dual SIM- Umi ma, Meizu nie.
2. Karta pamięci- Umi może mieć, ale tylko przy założeniu, że używasz 1 sim, Meizu nie ma, miejsce dostępne dla użytkownika to ok. 12 GB dla wersji 16 GB.

Powodzenia w wyborze :-), jakbyś coś uściślił odnośnie swoich wymagań co do telefonu oraz do czego będziesz go wykorzystywał było by dużo łatwiej Ci doradzić ;-).

Umi powinieneś być w stanie też niedługo kupić na forum w atrakcyjnej cenie, jeśli ten flash deal na Tinydeal.com, w którym trochę ludzi kupiło go po 82$ nie okaże się fake-iem ;-).

T.
Ostatnio edytowano 23 sty 2015, o 11:23 przez TLasky, łącznie edytowano 1 raz
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez TLasky » 23 sty 2015, o 11:01

umi-zero-t15132.html#p151793

Jeśli zdecydujesz się na Umi ponegocjuj z kolegą i już masz telefon w dobrej cenie :-). Sam swój sprzedałem za 900 zł bez większych problemów :-).

T.

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Postprzez Flower_Power » 23 sty 2015, o 11:29

Dzięki kolego za obszerny wpis. Najbardziej w telefonie zalezy mi na płynnej pracy, sprawnie działającym GPS oraz w miare dobrym apatracie. Dobrze by było gdyby obsługiwał LTE ( UMI nie obsługuje). Nie ukrywam, że obawiam się Meizu ze wzgledu na system Flyme (nie miałem nigdy z nim styczności).

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie wiem, że UmiZero nie ma diody powiadomień (co jest dla mnie problemem), a jak wygląda sprawa z diodą w MX4...
Flower_Power

Postprzez TLasky » 23 sty 2015, o 15:01

Flower_Power napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Twoje wymagania i wątpliwości, a konkurenci:

1. Obydwa pracują super płynnie, od czasu softu 3.03 Umi zaczęło działać jak należy. Testowałem je również na grze Asphalt 8 (z tego co wyczytałem jedna z bardziej wymagających), w obydwu chodziło płynnie, ale Umi dość mocno się grzeje, podczas gdy Meizu po prostu zrobił się cieplejszy. Moje Meizu przy każdym teście Antutu osiąga coraz wyższy wynik :-D, obecnie ma ponad 54000 pkt., o prawie 20 000 pkt. więcej od Umi.

2. GPS dużo lepszy w Meizu, łapie fix-a błyskawicznie, podczas gdy Umi zajmuje to chwilkę (ale też dość szybko), Meizu ma więcej aktywnych satelit.

2. Aparat- Meizu wg mnie może nie miażdży, ale srogo bije po dupie Umi, sytuacja na Umi poprawiła się co nieco po wykorzystaniu innej niż fabryczna apki do aparatu, ale mimo to aparat w Meizu jest o 1-2 klasy lepszy niż w Umi, a szybkość napierdzielania zdjęć seryjnych (poklatkowych) przypomina kałasza :-D.

3. Dokładnie jak napisałeś- Meizu ma LTE i działa zaje... fajnie :mrgreen:.

4. Flyme nie jest straszne, trzeba tylko zrobić mały porządek za pomocą AppMaster. U mnie da się jej przyznać uprawnienia ROOT-a po stworzeniu konto Flyme (chińskie krzaczki :-D, ale translator google daje radę na tyle, żeby to ogarnąć :-)), denerwuje mnie jedynie to, że trzeba je za każdym razem potwierdzać... osobiście Flyme podoba mi się coraz bardziej i jak się posiedzi kilka godzin i pogrzebie w ustawieniach itp. to czasami wydają mi się pewne rzeczy bardziej logicznie poukładane niż w Andku na Umi. Po prostu trzeba się do tego przyzwyczaić. Na plus Umi zaliczę to, że system jest chyba w 100% spolszczony, bo nie znalazłem nie tylko żadnego chińskiego krzaczka, ale też żadnego napisu po angielsku. Dla mnie to póki co ewenement jeśli chodzi o chiński rynek telefonów.

5. Dioda- w Meizu jest bardzo fajne rozwiązanie- zamiast diody miga Ci to kółko na dole (klawisz home), podoba mi się też to, że pod tym klawiszem masz dwie funkcje tzn. kiedy wciskasz go normalnie- wracasz na pulpit, kiedy przesuniesz po nim palcem w górę- robisz "back".

Podsumowując- wg mnie Meizu i Umi to dwie różne klasy telefonów (na korzyść Meizu oczywiście), jeśli nie potrzebujesz dual sim i nie przeszkadza Ci brak slotu na kratę pamięci (warto dodać, że Meizu obłsuguje OTG, więc mały kabelek + pendrive jako breloczek przy kluczach i po kłopocie z mała pamięcią :-)) to bierz Meizu a "Będziesz Pan zadowolony" :-).

Jeśli jesteś z Krakowa lub okolic to do jutra mam jeszcze oba telefony u siebie, zatem możesz się wprosić i pobawić się nimi, podotykać etc. Kawa/herbata i może nawet jakieś ciacho gratis :-D.

T.

Pochwały przyznane za posta: 2

TLasky
VIP

Postprzez mrseeba » 23 sty 2015, o 15:47

TLasky napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dioda jest jednokolorowa, czy ma różne barwy w zależności od powiadomienia? :)
mrseeba

Postprzez Flower_Power » 23 sty 2015, o 15:50

Wooow to się nazywa POST ;)
Kolego bardzo Ci dziękuję za fachowe i rzeczowe odpowiedzi. Cieszy mnie fakt, że pisze o własnych odczuciach i doświadczeniach, a nie przekazujesz puste informacje wyczytane w sieci. Nie podejmę teraz decyzji (nie jest łatwa bo UMI podoba mi się wizualnie), ale wiem juz dokładnie na czym stoję.

Co do zaproszenia do Ciebie, do Krakowa, to niestety muszę bardzo serdecznie podziękować, ponieważ mieszkam w centrum Polski (Łódź). Oczywiście jakbyś kiedykolwiek był w Łodzi to moje drzwi stoją dla Ciebie otworem, a gorąca herbata i zimne piwo czekają w gotowości :)

Jeszcze raz dziękuję
Flower_Power

Postprzez TLasky » 23 sty 2015, o 16:00

mrseeba napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dioda jest jednokolorowa, czy ma różne barwy w zależności od powiadomienia? :)

Z tego co udało mi się póki co zorientować jest jednokolorowa (nie zaobserwowałem innego koloru...), takie zimne, jasne światło :-D. Zapomniałem jeszcze dodać, że jeśli ktoś ma odkryty ekran (w sensie nie nosi telefonu w etui typu "portfel/koperta") problem z diodą w Umi rozwiązuje się przez apkę NoLED (było gdzieś na forum- doczytać :-P), co jest możliwe dzięki wykorzystaniu Superamoleda od Samsunga (w IPS nie ma możliwości podświetlenia pojedynczych pikseli)- powiadomienia wyświetlają się wtedy bezpośrednio na ekranie, kilka osób chwalił sobie to rozwiązanie :-).

T.

TLasky
VIP

Postprzez kolakao » 24 sty 2015, o 03:03

Halo button świeci się też lekko na zielono, np. Zaraz po zablokowaniu ekranu, widać to w zasadzie tylko kiedy jest ciemno :)
kolakao

Pochwały: 18
Telefon:: Meizu Mx4
ROM: Flyme 4

Postprzez TLasky » 24 sty 2015, o 03:16

kolakao napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zapalę coś zielonego i będę czatował w ciemności na zielone kółko zatem :-D.

T.

TLasky
VIP

Powrót do Jaki telefon kupić ?