• Reklama

Meizu MX4 vs MX5

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Meizu MX4 vs MX5

Postprzez Yama » 21 sty 2016, o 11:01

Ahoj,
Po ponad rocznej przerwie od smartfonów (pierwsza i ostatnia była Xperia Z, przygnieciona czymśtam, gdzieśtam), chciałbym wreszcie pozwolić mojemu Samsungowi E2530 troszkę odpocząć. I tak jakoś uznałem, że najrozsądniej będzie wybrać coś chińskiego, żeby uciec nieco od mainstreamowych marek i mieć dobry stosunek ceny do jakości. Niestety jest rzecz, która bardzo ogranicza potencjalne możliwości wyboru: konieczność kupienia telefonu w normalnym, fizycznym sklepie. I tak, po jakimś tygodniu szukania, na oku mam dwa modele Meizu: MX4 i MX5.

MX4 jest dostępny za 1150 zł i tylko w kolorze złotym (sama barwa mi jakoś nieszczególnie przeszkadza, chociaż zastanawia mnie kolor diody powiadomień - przód telefonu jest biały, więc czy ta ma jakiś inny kolor, by była dobrze widoczna?). Za nim przemawiają proporcje ekranu - ludzie często pisali, jak to dobrze się na nim przegląda strony etc. - i niższa cena. MX5 kosztuje 1418 zł. Tu z kolei jest większy ekran i wielofunkcyjny przycisk (nie wiem czemu, ale strasznie mi się spodobał po przeczytaniu paru recenzji).

Główne zastosowania to przede wszystkim jako normalna słuchawka (dobra jakość i głośność rozmów), gry (nie mówię, że będę odpalać tylko najbardziej wymagające tytuły, ale jeśli jednak tak się zdarzy, to czy będzie między tymi telefonami jakaś większa różnica w wydajności? - tym bardziej, że czytałem gdzieś, jak to w MX4 pogorszyli osiągi przy okazji paru aktualizacji), muzyka (chociaż audiofilem nie jestem na szczęście), no i wygoda przeglądania internetu, czy korzystania z telefonu ogólnie. Na forum były podobne tematy, ale niezbyt rozwiały moje wątpliwości.

Ewentualnie, czy w tym przedziale cenowym znajdę jednak coś lepszego dla powyższych zastosowań (niestety koniecznie dostępnego w normalnym sklepie): chińskiego lub nawet bardziej znanej marki, jeśli tak się zdarzy. Nowy telefon to ogromne wydarzenie dla mojego portfela i fajnie by było, gdyby służył dobrze i w miarę długo, dlatego nie chciałbym potem pluć sobie w brodę.
Z góry dzięki :D
Yama

Reklama

Re: Meizu MX4 vs MX5

Postprzez nathasnajperowa » 25 sty 2016, o 21:51

W cenie max 1200 PLN kupisz jeszcze lg flex 2, nowy że sklepu, z gwarancją polską 24 miesiące. Extra telefon, mocne bebechy (snap 810). Od dawna hula na wersji 5.1 . coś tam lollipop i nie grzeje się ani nie laguje po tej aktualizacji. Dodatkowo na 90% dostanie aktualizacje do pianki.
Aparat 13 mpx robi super zdjęcia, dla mnie wychodziły lepiej niż z Samsunga s6 na trybie auto, świetny punkt pomiaru ostrości, tryb panorama etc. Dźwięk Dolby atmos. Ekran oled elastyczny, bardzo poręczny i wytrzymały.
Polecam

Wysłane z mojego PRO 5
nathasnajperowa

Powrót do Porównania telefonów