• Reklama

Meizu MX4 czy Xiaomi Redmi Note 2?

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Re: Meizu MX4 czy Xiaomi Redmi Note 2?

Postprzez lukastrance » 11 wrz 2015, o 13:51

Niech wyśle Ci fotki pudełka i wszystko będzie jasne.

Wysłane z mojego UMI ZERO przy użyciu Tapatalka
lukastrance
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: umi zero, jiayu g3t

Reklama

Postprzez wojas2 » 11 wrz 2015, o 13:58

On mi tlumaczyl ze odprawy celne robia raz na tydzien itd wiec jesli dzis bym zamowil telefon bylby u mnie w okolo 7 dni. Czytalem komntarze jego na allegro to faktycznie czasem ludzie po 2-3 dniach mieli paczke a czasem po 7. I on nie ma fizycznie na stanie ich tylko co jakis czas ma odprawy celne itd jakos tam to tlumaczyl.. Opinie na allegro ma dobre, a zgodzil sie na zwrot wysylki i zwrot pieniedzy wiec sie zastanawiam czy ufac.
wojas2

Telefon:: ZTE

Postprzez lukastrance » 11 wrz 2015, o 17:28

Poradź się w wątku o zakupie RN2 bo tu pewnie mało kto zagłada. Ja osobiście bym od nich raczej nie kupił.

Wysłane z mojego UMI ZERO przy użyciu Tapatalka
lukastrance
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: umi zero, jiayu g3t

Postprzez TLasky » 11 wrz 2015, o 17:48

Wiecie co- gustibus non est disputandum, ale jak sobie przypomnę wpis jakiegoś forumowicza odnośnie przewagi XRN2 nad Meizu MX4 w zakresie designu to mi się cały czas kąciki ust podnoszą... jak otwarłem pudło wczoraj z XRN2 to doznałem uczucia "już gdzieś to widziałem"... po przyjściu do pracy wpadłem na to gdzie i nawet to ad hoc sprawdziłem, więc wszystko wsazuje na to, że zatrudnili projektanta Coolpada F2, który jedynie delikatnie zmniejszył rozmiar telefonu :-D. Moim personalnym zdaniem XRN 2 przy MX$ wygląda jak kupa gówna :-D.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez ebola1972 » 11 wrz 2015, o 19:29

Bo to całe porównanie jest takie sobie biorąc pod uwagę to, że porównujecie flagowca do telefonu ze średniej półki. Pamiętam, że Meizu MX4 32GB krótko po premierze kosztował już po uwzględnieniu kuponów na Ali w okolicach 350$. Wersja 16GB Meizu dużo tańsza też nie była. Na ostatniej wyprzedaży można było zakupić RN2 w cenie 135$. Czyli za cenę MX4 w dniu premiery można było kupić 2 RN2 i spokojnie wystarczyło jeszcze na Mi Bandy, szkła na ekran, plecki i kilka browarów. Ja mam dwoje zadowolonych domowników z RN2 i po przeszło tygodniu użytkowania telefonów mogę powiedzieć, że były to bardzo dobrze wydane pieniądze a telefon prezentuje możliwości adekwatne do ceny zakupu. Oczywiście możemy szukać niedoskonałości i praktycznie w każdym telefonie można się do czegoś przyczepić. Dlatego za pół roku telefony się sprzeda i kupi następne.

Wysłane z OnePlus One
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez ra-vau » 12 wrz 2015, o 14:44

TLasky napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

xD no i tyle w tym temacie, a podniecają się pewnie osoby, które miały dwa chińczyki, albo to ich pierwszy chinol a przesiadły się z budżetowych Galaxy trendów, czy innych LGków za 500zł i są w szoku...
Twoja opinia jest wartościowa, bo przewija się trochę tego zapewne przez ręce... ciekawi mnie jeszcze jak w zestawieniu z M2 Note który mam od premiery wypada XRB2... bo to jednak niższa półka niż mx4, ale jednak unibody i ogółem świetne wykonanie (jednak, niema róży bez kolcy, czy jakoś tak i... ostatnio miałem na chwilę lenovo s60, gdzie... spasowanie było równie bardzo dobrze, z tym, że porty lepiej dopracowane, obwoluty metalowe, otwory precyzyjniej wycięte, itd, a to telefon za 130$ ;) )

Prawda jest taka, że pogląd na takiego Redmi Note 2, można by sobie wyrobić trzymając coś z pułapu 140-170$ w rękach, oraz w odniesieniu do skali opisującej jakość trzeba by pobawić się np mi4, mx4/5, czy nubiami ;)
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez wojas2 » 12 wrz 2015, o 14:58

W takim razie co polecicie? Redmi Note 2 za 890zł+20 przesylki(bez vat 740zł) czy moze Meizu M2 NOTE z rtv euro agd za 800zł ? Z tego co wiem to plusy Meizu to ekran , lepsze wykonanie. Za to Redmi ma mocniejszego procka nowszego androida i chyba lepsze wsparcie systemu. Czy moze M2 note ma aktualizacje do lollipopa ? Czy jeszcze coś innego z polski z możliwością odliczenia vat do 900zł ?
wojas2

Postprzez ra-vau » 12 wrz 2015, o 16:35

przecie m2 note ma preinstalowanego lollipopa.
Oferta z euro jest bardzo dobra, telefon sprowadzony z CN kosstuje 160 plus vat co daje 740zl... tu mamy 799 z gwarancja w PL...

Co innego, jesli kupisz za np 149 i nie dolicza vatu, ale mi sie taka sztuka np nie udaje :)

,a na pytanie odpowiedza tylko wlasciciele posiadajacy oba te telefony...
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez ebola1972 » 12 wrz 2015, o 17:46

ra-vau napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

xD no i tyle w tym temacie, a podniecają się pewnie osoby, które miały dwa chińczyki, albo to ich pierwszy chinol a przesiadły się z budżetowych Galaxy trendów, czy innych LGków za 500zł i są w szoku...
Twoja opinia jest wartościowa, bo przewija się trochę tego zapewne przez ręce... ciekawi mnie jeszcze jak w zestawieniu z M2 Note który mam od premiery wypada XRB2... bo to jednak niższa półka niż mx4, ale jednak unibody i ogółem świetne wykonanie (jednak, niema róży bez kolcy, czy jakoś tak i... ostatnio miałem na chwilę lenovo s60, gdzie... spasowanie było równie bardzo dobrze, z tym, że porty lepiej dopracowane, obwoluty metalowe, otwory precyzyjniej wycięte, itd, a to telefon za 130$ ;) )

Prawda jest taka, że pogląd na takiego Redmi Note 2, można by sobie wyrobić trzymając coś z pułapu 140-170$ w rękach, oraz w odniesieniu do skali opisującej jakość trzeba by pobawić się np mi4, mx4/5, czy nubiami ;)

Rzeczywiście wartościowa opinia, wręcz z nutą lekkiego fanatyzmu. Trochę obiektywnywności by się przydało a porównanie do kupy gówna przemilczę. Jeszcze raz przypominam, że porównanie 2 półek cenowych jest trochę nie na miejscu.

Wysłane z OnePlus One
ebola1972
VIP

Postprzez wojas2 » 12 wrz 2015, o 18:46

Mam możliwośc odliczenia vatu wiec Meizu M2 Note wyjdzie 650zł, a redmi note 2 w wersji prime(chyba) za jakies 740zł. Nie wiem czy postawic na lepsze wykonanie i sprawdzony sklep czy lpszy procesor ?
wojas2

Postprzez saperq » 12 wrz 2015, o 19:50

Kto napisał że meizu m2 note jest lepiej wykonane? A uginanie się lewej części obudowy przy ekranie? Dźwięk dzwonków tylko trochę lepszy niż elephone p7000. Co prawda nie miałem w ręku Xiaomi Redmi note 2, miałem tylko mniejszego brata 4,7" Xiaomi Redmi 2 i jeśli większy brat jest co najmniej tak samo wykonany i co najmniej tak samo gra jak mniejszy brat, to deklasuje meizu m2 note na starcie.
Meizu m2 note to jedyny telefon po którym nawet chwilka wspomnień nie wraca ;-)
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Asus Zenfone max
Na sprzedaż: brak, wszystko poszło ;-)
Zobacz moje OLX
saperq
AKTYWNY

Pochwały: 31
Telefon:: Asus Zenfone Max

Postprzez ebola1972 » 12 wrz 2015, o 20:57

Z serii Redmi mam pierwszy wypust Xiaomi czyli Red Rica. W listopadzie będzie miał 2 lata. Z serii Mi mam Mi3. Obie sztuki bezawaryjne. Siłą napędową telefonów Xiaomi jest ROM Miui, wsparcie i społeczność. Na temat Meizu nie będę się wypowiadał bo nie miałem.

Wysłane z OnePlus One
ebola1972
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Porównania telefonów