• Reklama

Meizu M2 vs Mlais MX vs Ubro M1

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Meizu M2 vs Mlais MX vs Ubro M1

Postprzez pepick95 » 22 wrz 2015, o 16:55

Witam!
Kuzyn zgłosił się do mnie, bo chce zakupić telefon do 500zł. Opcje wybrałem trzy, czyli Meizu M2 (Mini) i Mlais MX i Ubro M1. Najbardziej byłem przekonany do Meizu ale biorę pod uwagę pozostałe dwa telefony. Mieszka w internacie, więc dużo korzysta z internetu po WiFi, Messenger, przeglądarka i Snapchat do tego. Zależy mu na długim czasie działania i niezłym aparacie. Od siebie dodam, że pewnie przyda mu się coś wytrzymałego :) Co polecicie?
pepick95

Telefon:: Samsung

Reklama

Re: Meizu M2 vs Mlais MX vs Ubro M1

Postprzez WhiteMamba » 22 wrz 2015, o 17:23

Wytrzymaly, dlugi czas dzialania i niezly aparat? Nie w tej cenie. Zaden z wymienionych nie spelnia wszystkich cech. Na czym zalezy najbardziej?
WhiteMamba
AKTYWNY

Pochwały: 3

Postprzez pepick95 » 22 wrz 2015, o 17:38

Nie musi być wytrzymały, to kryterium możemy odpuścić. Na pewno musi nieźle trzymać, czyli od rana do późnego popołudnia/wieczora przy w miarę częstym używaniu. Aparat wybitny być nie musi, po prostu dość dobry.
pepick95

Telefon:: Samsung

Postprzez TLasky » 22 wrz 2015, o 17:44

Chyba kwestia priorytetu- jeśli aparat to Meizu, jeśli bateria to MLais, choć warto bliżej przyjrzeć się (poczytać) o Wi-Fi, bo pamiętam że MLais M7 w tym zakresie był dość kiepski, a to mniej więcej ten sam czas produkcji co MX. Osobiście brałbym Meizu, ale tu z kolei trochę jaj z romami, językami etc. no i nie wiadomo czy mu spasuje Flyme. Kup oba i weź jeden a drugi daj kuzynowi :-D. Ubro bym odpuścił, bo ponoć aparat żenujący, choć sam telefon naprawdę ładny.

T.

Podsumowując- wygląd Ubro, aparat Meizu i bateria MLais'a :-D.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez shadow522 » 22 wrz 2015, o 19:17

Hej mam meizu i mlais. Tak jak kolega wyzej napisal meizu aparat lepszy chociaz w mlais tez jest dobry. Za to bateria mlais wygrywa mocno, wifi w meizu troche lepiej ale mlais tez jest dobrze. Takze proponuje mlais zona uzywa go tak jak twoj kuzyn i chwali sobie dwa dni wytrzymuje.
shadow522

Telefon:: LeEco Cool1

Postprzez adis250 » 23 wrz 2015, o 19:13

Ja ostatnio kupiłem Meizu M2 i mogę go polecić. Jak na razie mam go ponad tydzień, ale spisuje się bardzo dobrze. Aparat robi ładne zdjęcia, bateria wytrzymuje przy częstym użytkowaniu spokojnie dzień, 2 dni przy normalnym użytkowaniu. System chodzi bardzo płynnie, bez zacięć. Jeśli chodzi o język to mam wersję 4.5.3.2A i po zainstalowaniu morelocale 2 mam wszystkie aplikacje po polsku oprócz ustawień, które są po angielsku.
Według mnie to Meizu jest ładniejszy od Ubro, ale to moja opinia :)
adis250

Telefon:: Doogee

Postprzez Desson » 24 wrz 2015, o 19:01

Jak wygląda sprawa ze wsparciem w meizu m2? Bo rozumiem, że na aktualizacje od mlais nie ma co liczyć. Czy meizu ma wsparcie na poziomie xiaomi albo chociaż dąży do tego? Zależy mi na tym, aby system był spójny.
Desson

Telefon:: LG

Postprzez Pieczarkowy » 24 wrz 2015, o 19:33

no jakieś tam update się pojawiają, może android 6.0 pojawi się na meizu m2
Pieczarkowy

Pochwały: 2

Postprzez fake4r » 24 wrz 2015, o 19:49

Dziś odebrałem M2 i sprawia świetne wrażenie, jest dość mały lekki jak na 5 cali, przycisk fizyczno-dotykowy. No zakochałem się, jedynie nie pasuje mi że nie ma w tej chwili j.polskiego. Ponoć za jakiś czas ma być wersja international no ale ile w tym prawdy? Gdyby nie to, to już przesiadł bym się na Meizu z mojego Note LTE. Jeżeli tylko wyjdzie z j.polskim to kupuje go ponownie, a tymczasem bierze go ktoś inny.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez ra-vau » 24 wrz 2015, o 19:56

skad takie pomysly? Mediatek ma swoja polityke, mt6752/3 czy 6735 to stare procki, ktorych wsparcie na 5.0 i custom 5.1 sie zakonczy, na Pianke 6.0 moze liczyc helio x10.... ale nie wymienione wczesniej...

Do m2 kilku sprzedawcow wgrywa PL i nie.jest to morelocale, tylko podmieniaja najprawdopodobniej pliki jezykowe... a tak to miec.nadzieje.ze.international jak.sie pojawi bedzie.dalo sie.wgrac na.wersje A...
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Powrót do Porównania telefonów