• Reklama

Meizu M2 Note - jest zasięg, nie działa internet

Smartfon Meizu MX4, Meizu MX4 PRO, MUIZU MX5
Opinie, testy, recenzje, ROM, Root

Meizu M2 Note - jest zasięg, nie działa internet

Postprzez geraltMP » środa, 21 października 2015, 17:30

Witam,

Koleżanka od niedługiego czasu jest posiadaczem Meizu M2 Note . Drażni ją jednak problem. Czasami ma przerwy w dostępie do internetu. Najczęściej kiedy się przemieszcza. Objawia się to tym, że mimo że belka zasięgu jest pełna (lub prawie pełna) a połączenie wskazuje na 3G lub wyżej, to internetu brakuje. Przy wcześniejszym telefonie tego problemu nie było (stara Xperia). Soft 4.5.4i , ale spróbuję dziś ze starszym softem.

Czy to normalne że zasięg w chińczykach jest słabszy niż w telefonach z naszej europejskiej dystrybucji? Czy ktoś może potwierdzić taki problem? Zwłaszcza jeżeli chodzi o zasieg w terenie, bo jak ktoś siedzi w mieście cały czas może nie odczytuje różnicy. Pytam bo niedawno sam kupiłem Redmi Note 2 i też stwierdzam identyczny problem - mój SGS3 nie miał przerw w kontakcie z internetem, a tu to sie zdarza duuuużo częściej.
geraltMP

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Meizu M2 Note - jest zasięg, nie działa internet

Postprzez smooder » środa, 21 października 2015, 17:42

W jakiej sieci masz te problemy z internetem?? Ja mam Tmobile i nie miałem internetu LTE mimo pełnego zasięgu. Okazało się, że wystarczy zmodyfikować APNy. Zamiast erainternet trzeba wpisać tylko internet i usunąć inne APNy i od razu wszystko hula.

co do zasięgu to ja nie odczuwam różnicy między Meizu a innymi "markowymi" telefonami. Zarówno w mieście jak i poza.

pozdrawiam
smooder

Pochwały: 1

Postprzez geraltMP » środa, 21 października 2015, 20:44

Sieć to play. Z internetem czy to 3g czy 4g nie ma problemu w mieście. Najgorzej jest jak się przemieszczany. Pokazuje zasięg, 3g lub 3g+ a telefon zrywa transmisję danych. Apn jeszcze dziś sprawdzenia ale na oko widzę że jest ok.
geraltMP

Postprzez fake4r » czwartek, 22 października 2015, 08:17

Roaming włączony?
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Postprzez geraltMP » czwartek, 22 października 2015, 12:32

Oczywiście, roaming włączony, zresztą testowana już była jedna sieć i ustawiona na sztywno i inne zmiany w konfiguracji - bez zmian. Wczoraj wgralem soft 4.5.3i, na razie jakby lepiej, ale to będzie można potwierdzić dopiero za kilka dni.
geraltMP

Powrót do MEIZU