• Reklama

Meizu M2 - jarząca się czerwona dioda ( czujnik zbliżeniowy?

Meizu M2 - jarząca się czerwona dioda ( czujnik zbliżeniowy?

Postprzez atomiak88 » sobota, 23 stycznia 2016, 11:36

Witajcie.

Posiadam Meizu M2 od początku grudnia zeszłego roku.
Rom zaktualizowany do 4.5.4 I ze strony producenta.
Otóż zauważyłem własnie uzywając telefonu w ciemności że miga/jarzy/pali się w drugim czujniku z lewej strony od głośnika malutkie czerwone światło.
Światło pulsuje z dużą czestotliowoscią podczas używania telefonu, pali się po zablokowaniu i swieci caly czas przy zablokowanym telefonie

Z mojego wywiadu wynika że jest to cujnik bliżeniowy ,który powinien zapalać to światełko podczas rozmowy telefonicznyej by wykryć głowę i wyłączyć ekran, a po zakończeniu połączenia się wyłączyć.

U mnie pali się cały czas.

Z innego źródła dowiedziałem się, że czujnik ten pali się caly czas w każdym nowszym telefonie, jednak w różnych markach są na nim różne filtry i czasem go wogole nie widać.

Pytanie do innych użytkowników MEIZU M2 - czy zauważyliście jarzące się czerwone światełko??

W dzień jest to praktycznie niewidoczne.

Dzięki za odpowiedzi.
atomiak88

Reklama

Re: Meizu M2 - jarząca się czerwona dioda ( czujnik zbliżeni

Postprzez clorox » sobota, 23 stycznia 2016, 12:28

U mnie na firmware 4.5.3.2A nie świeci. Może spróbuj kalibracji w MTK engineer mode (*#*#3646633#*#*).
clorox
AKTYWNY

Pochwały: 36

Postprzez anemusek » sobota, 23 stycznia 2016, 19:29

W dzień całkowicie nie niewidoczne ale w nocy i na foto widać. Ma się świecić bo jak wykrywa zbliżenie? MTK engeeniering pozwala skalibrować.

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
anemusek

Pochwały: 1

Postprzez ddr » sobota, 23 stycznia 2016, 19:40

A masz tam funkcję do blokowania odblokowywania w kieszeni? Spróbuj ją wyłączyć, możliwe że programista spartaczył coś w kodzie, czujnik powinien się uruchamiać przy próbie odblokowania.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez anemusek » niedziela, 24 stycznia 2016, 01:26

Na wygaszonym ekranie u mnie nawet z tą funkcją nie świeci. Dopiero po włączeniu podswietlenia.
Ale z podswietleniem zawsze.

anemusek

Postprzez atomiak88 » niedziela, 24 stycznia 2016, 12:50

anemusek napisał(a):W dzień całkowicie nie niewidoczne ale w nocy i na foto widać. Ma się świecić bo jak wykrywa zbliżenie? MTK engeeniering pozwala skalibrować.

Nie do końca rozumiem. Chodzi ci o to, że w twoim M2 w dzień całkowicie nie widać czerwonego światełka, ale w nocy i jak zrobisz zdjecie panelowi telefonu to je widać tak? I że ma się świecić cały czas.

Pytanie jak to skalibrować w MTK Engeneriing, możecie mi podać kroki??
atomiak88

Postprzez anemusek » niedziela, 24 stycznia 2016, 19:15

Ekran podświetlony: mruga i widać jażenie na czerwono po ciemku czy w gorszym oświetleniu. W dziennym świetle ciężko coś dostrzec.
Ekran wygaszony: gołym okiem widać ciemność ale jak robisz zdjęcie ekranowi to widzisz jasny punkt.

anemusek

Postprzez atomiak88 » niedziela, 24 stycznia 2016, 20:08

anemusek napisał(a):Ekran podświetlony: mruga i widać jażenie na czerwono po ciemku czy w gorszym oświetleniu. W dziennym świetle ciężko coś dostrzec.
Ekran wygaszony: gołym okiem widać ciemność ale jak robisz zdjęcie ekranowi to widzisz jasny punkt.

Teraz rozumiem.
U mnie jest dokładnie tak samo.

Czyli wychodzi na to że tak ma być, a ja po prostu dopiero teraz to zauważyłem...
atomiak88

Postprzez Yogi_ » niedziela, 24 stycznia 2016, 23:16

Witam :-)
anemusek napisał(a):Ekran wygaszony: gołym okiem widać ciemność ale jak robisz zdjęcie ekranowi to widzisz jasny punkt.

Spokojnie - to świeci w podczerwieni :-) . Włącz aparat i popatrz na diodę dowolnego pilota - trakcie patrzenia naciskaj dowolne klawisze, zobaczysz błyski. W sumie najprostszy sposób na stwierdzenie czy pilot działa.
Pozdrawiam.
Krzysiek
Yogi_

Postprzez atomiak88 » wtorek, 26 stycznia 2016, 01:26

Yogi_ napisał(a):Witam :-)
anemusek napisał(a):Ekran wygaszony: gołym okiem widać ciemność ale jak robisz zdjęcie ekranowi to widzisz jasny punkt.

Spokojnie - to świeci w podczerwieni :-) . Włącz aparat i popatrz na diodę dowolnego pilota - trakcie patrzenia naciskaj dowolne klawisze, zobaczysz błyski. W sumie najprostszy sposób na stwierdzenie czy pilot działa.

Tak rozumiem, chodziło o to czy to się ma świecić cały czas i wychodzi na to że tak.

Na wygaszonym ekranie świeci, na podświetlonym miga/jarzy się .
atomiak88

Powrót do Pomoc techniczna