• Reklama

meizu m2 - czujnik grawitacji, ładowanie

meizu m2 - czujnik grawitacji, ładowanie

Postprzez tom_280 » wtorek, 1 grudnia 2015, 18:54

Witam! Telefon zakupiony w X-kom z polskim meni z Flyme OS 4.5.30. Mam dwa problemy z tym telefonem:
1) Czujnik grawitacji- czy ten telefon posiada ten czujnik? niezależnie czy oglądam zdjęcia z galerii czy jakiś filmik, obrócenie telefony na bok nie powoduje obrócenia obrazu. Ta funkcja nie działa przy żadnej aplikacji. O ile w galerii można ręcznie obrócić obraz i film to np. mapy, przeglądarkę i yanosika nie obróci się(nie ma takiej opcji w aplikacjach). Można tylko użytkować telefon w pozycji pionowej. Dzieje się tak niezależnie czy w pasku ustawień na górze jest zaznaczona ikona obrót świadcząca wydawać by się mogło o automatycznej rotacji ekranu czy jest wyłączona. Próbowałem kalibracji akcelerometru i żyroskopu znajdującego się w ustawieniach i mimo pozytywnego wyniku nie ma żadnych zmian. Czy to może być wada flyme czy może mojego modelu?
2) Ładowanie- Pierwsze ładowanie telefonu wykonałem na wyłączonym telefonie(po wcześniejszym rozładowaniu do minimum). Zostawiłem go na noc do ładowania więc raczej się naładował. Przed włączeniem sprawdziłam poziom naładowania przez wciśnięcie przycisku na froncie wyświetlacza, pokazał 100%. Jakież było moje zdziwienie gdy po włączeniu telefonu pokazał on 1% naładowania. Podłączenie ponownie ładowarki powodowało ładowanie telefonu bardzo powoli(2% przez 40 min.). Reset telefonu nic nie dał. Dopiero przywrócenie ustawień fabrycznych ukazał poziom 99% naładowania baterii. Sprawdziłem dwa razy. Z ładowaniem na włączonym telefonie nie ma problemu. I czy znowu wada flyme czy może mojego egzemplarza. Reklamować czy może czekać na aktualizacje systemu. Może ktoś posiada ten model z Flyme OS 4.5.30 i może sprawdzić?
tom_280

Reklama

en.001phone.cn=

Re: meizu m2 - czujnik grawitacji, ładowanie

Postprzez michalmichal » środa, 2 grudnia 2015, 00:04

Ja mam ten sam soft co Ty i też z x-kom-u ,dzisiaj kupiony. Pierwszy problem tak samo bym żeby to ktoś wyjaśnił a co do ładowania to mialem tak że z 80 do 100% naładował mi w jakieś 3 min (po przełączeniu w ekstramalne oszczędzanie baterii). Przy wyłączeniu tak samo spadła mi bateria z 60 do chyba 15%
michalmichal

Postprzez sebuli » środa, 2 grudnia 2015, 00:12

To wychodzi na to, że soft jest walnięty. Trochę szkoda... Musicie czekać na aktualizację, bo wersji 4.5.3.2A nie zainstalujecie ;/
sebuli
AKTYWNY

Pochwały: 43

Postprzez clorox » środa, 2 grudnia 2015, 00:33

Czemu? Soft A wchodzi na wszystkie modele.
clorox
AKTYWNY

Pochwały: 38

Postprzez sebuli » środa, 2 grudnia 2015, 00:59

No tak, ale xkom w razie co może sie chyba przysapac o to ze jakas inna wersja co? Chociaż jesli recovery przepuszcza...
sebuli
AKTYWNY

Postprzez clorox » środa, 2 grudnia 2015, 01:29

Przecież to jest oryginalny soft ze strony producenta. Jeśli jest możliwość wgrania softu A bez kombinacji to czemu mieliby coś miec do tego? Wyjdzie dobry soft I to się wrzuci bez problemu. X kom powinien sam to sugerować bo będzie miał tylko problemy ze zwrotami i reklamacjami.
clorox
AKTYWNY

Pochwały: 38

Postprzez sebuli » środa, 2 grudnia 2015, 01:56

Taki znawca od Meizu to nie jestem :D myślałem że wersje telefonów International biorą romy tylko International a nie wszystkie. W takim razie wszystko powinno być okej. Jeśli wam doskwieraja błędy to wgrajcie 4.5.3.2A i spolszczenie, a jak ukaże sie nowy International to zmienicie.
sebuli
AKTYWNY

Postprzez tomek0768 » środa, 2 grudnia 2015, 09:32

U mnie, a konkretnie u mojej córki, nie ma problemu z czujnikiem gravity ani z ładowaniem. Obrót ekranu działa dobrze w aplikacjach, nie działa w systemie czyli nie obraca pulpitu, i niektórych apek systemowych. Przeglądarka ma chyba w swoich ustawieniach blokadę obrotu ale muszę to sprawdzić bo nie pamiętam.
Telefon oczywiście z x-kom'u. Jedyne czego się można przyczepić to działanie czujnika światła, reaguje z opóźnieniem ok. 3 do 5 sekund. Ale może to celowe jest.

Wysłane z mojego Combo przy użyciu Tapatalka
tomek0768

Pochwały: 6

Postprzez Flyagaric » środa, 2 grudnia 2015, 16:48

tomek0768 napisał(a):... Jedyne czego się można przyczepić to działanie czujnika światła, reaguje z opóźnieniem ok. 3 do 5 sekund. Ale może to celowe jest...

Dokładnie to samo pamiętam z fona mojej córki, czyli to się nie zmieniło w kolejnych ROMach. Też nie było problemu z obrotem - soft 'A'.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez zenon12345 » środa, 2 grudnia 2015, 18:25

ja kupiłem z Chin i też czujnik oświetlenia działa z opóźnieniem 2-3sek

jest to trochę uciążliwe, np. przechodząc z domu na dwór gdzie jest słońce trzeba czzekać 3sek zeby odblokować bo nic nie widać

Zawsze można ustawić na sztywno :)
zenon12345

Pochwały: 1

Postprzez tom_280 » środa, 2 grudnia 2015, 21:50

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Trudno powiedzieć kiedy wyjdzie nowy soft więc po przemyśleniu odeśle telefon do sklepu i może spróbuje szczęścia z meizu m2 note. Nie ukrywam że podoba mi się szybkość działania i wielkość jest odpowiednia, ale często korzystam z yanosika więc nie będę czekać. Pozdrawiam!
tom_280

Postprzez michalmichal » czwartek, 3 grudnia 2015, 19:39

Czy da się pisać sms-y w poziomym ustawieniu telefonu?
michalmichal

Następna strona

Powrót do Pomoc techniczna