• Reklama

Meizu M1 Note vs Samsung GS 3 Neo

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Meizu M1 Note vs Samsung GS 3 Neo

Postprzez Sambek » sobota, 25 kwietnia 2015, 03:02

Witam ;) Zastanawiam się między tymi dwoma telefonami, dlatego jeśli ktoś coś by mógł powiedzieć byłbym wdzięczny. Zależy mi przede wszystkim na aparacie (w tym wideo) oraz płynności w przeglądaniu internetu, oglądaniu yt, dobrym dźwięku ma słuchawkach (podobno w Meizu coś trzeszczy?), wymieniłbym jeszcze komfort użytkowania na co dzień (bardziej pytam o Meizu - spolszczenie, przystosowanie do przeciętnego polskiego użytkownika czyli mnie :p). Jeśli ewentualnie macie coś podobnego do polecenia w tej cenie to też z góry dziękuję :),(myślałem o Xiaomi mi3 lub redmi note ewentualnie Jiayu S3 :p). Z góry dzięki ;D
Sambek

Pochwały: 1

Reklama

Re: Meizu M1 Note vs Samsung GS 3 Neo

Postprzez lukastrance » sobota, 25 kwietnia 2015, 10:59

Wszystkie które wymieniłeś będą lepsze od sgs3 ;-) miałem przez moment Jiayu s3 i powiem ze mimo ze jest to bardzo dobry telefon to jakoś mnie nie zachwycił, teraz bym kupił meizu albo xiaomi gdybym miał wybierać. Z ciekawych telefonów które ostatnio potaniały to może lenovo vibe x2. Gdzieś za 200$ ostatnio widziałem i sam sie zastanawiam nad nim.

Wysłane z mojego UMI ZERO przy użyciu Tapatalka
lukastrance
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez Sambek » sobota, 25 kwietnia 2015, 22:00

Dzięki wielkie za odpowiedź :) Ok, jestem praktycznie przekonany, jeszcze zobaczę to lenovo. A co byś powiedział o sofcie i aparacie? Nie ma jakichś problemów a propos chińskich apek, tłumaczeń albo po prostu niewielkich ale uciążliwych błędów? Nie miałem nigdy chińskiego telefonu więc jest bardzo ostrożny :P Słyszałem też, że czasem w mniej znanych powszechnie telefonach takie właśnie 13 Mpx w aparacie radzi sobie gorzej od 8 w Samsungach, Applach itp ;d
Sambek

Postprzez AnimalPL » sobota, 25 kwietnia 2015, 22:34

Sambek napisał(a):Witam ;) Zastanawiam się między tymi dwoma telefonami, dlatego jeśli ktoś coś by mógł powiedzieć byłbym wdzięczny. Zależy mi przede wszystkim na aparacie (w tym wideo) oraz płynności w przeglądaniu internetu, oglądaniu yt, dobrym dźwięku ma słuchawkach (podobno w Meizu coś trzeszczy?), wymieniłbym jeszcze komfort użytkowania na co dzień (bardziej pytam o Meizu - spolszczenie, przystosowanie do przeciętnego polskiego użytkownika czyli mnie :p). Jeśli ewentualnie macie coś podobnego do polecenia w tej cenie to też z góry dziękuję :),(myślałem o Xiaomi mi3 lub redmi note ewentualnie Jiayu S3 :p). Z góry dzięki ;D

Nie mam porównania meizu m1 note (taki posiadam) do samsunga, ale:

1 zdjecia wychodza naprawde fajnie w dobrym swietle (lepsze niz w lumia 920).
2 przegladanie internetu jest bardzo plynne
3 ogladanie youtube rowniez
4 Dzwiek - roznie ludzie pisza. mi akurat nic nie trzeszczy na pistonsach v2.
5 Spolszczenie- no tu nie jest idealnie. sa pozycje ktore nie sa do konca spolszczone, jednak sa to zazwyczaj jakies podstawowe slowa

Nie zgadzam sie jakoby sg3 mialby byc niby lepszy w przegladaniu internetu czy youtube'a. Pamietaj ze porownujesz ekan 4,8 cala do 5,5 cala. Na meizu bardzo przyjemnie sie dziala. MA lepsze bebechy niz sg3. Brak guziczków na ekranie jest bardzo pozytywne i i rozmiar ekranu w stosunku do wielkosci telefonu jest bardzo dobry. Mialem przez krotki moment jiayu s3 i stwierdzam ze meizu jest telefonem lepszym i ma zauwazalnie lepsza baterie. Redmi note mial kolega i wydaje sie ceglasty i ma rowniez gorsza baterie. Xiaomi mi3 nie widzialem w akcji na zywo, chociaz rowniez mi sie podoba, jednak meizu w testach wychodzi ze ma lepsza baterie i dlatego u mnie zostaje poki co meizu i na razie niczego nie zaluje i szczerze go polecam. Jesli Ci nie przeszkadza nie do konca spolszczony system, to powinienes byc zadowolony. GPS rowniez jest super. Lapie fixa szybciej niz sony xperia z1 compact na qualcommie.

http://www.kimovil.com/en/compare/meizu ... axy-s3-neo

Zastanow sie dobrze czy wolisz sg3
AnimalPL
AKTYWNY

Pochwały: 18

Postprzez simon17 » sobota, 25 kwietnia 2015, 22:59

Z tym trzeszczeniem to też nie jest tak, że to nie wiadomo jak trzeszczy. Ja podczas słuchania muzyki praktycznie tego nie zauważam a na słuchawkach nausznych gdybym nie wiedział, że coś trzeszczało to bym się nawet nie zorientował :), oprócz tego tego telefon gra naprawdę przyzwoicie, wydaję mi się, że chyba nawet lepiej niż ipod touch 4G.
simon17

Pochwały: 2

Postprzez Sambek » niedziela, 26 kwietnia 2015, 01:06

Dzięki ogromne za wasze opinie i porady, moje wątpliwości praktycznie rozwiane, potestuję co ma chiński rynek do zaoferowania :) Szczególnie dzięki @AnimalPL za ten link z kimovil, nie znałem tej strony. Wezmę Meizu, mam nadzieję że też będę zadowolony :D
Sambek

Powrót do Porównania telefonów