• Reklama

Meizu M1 Note

Re: Meizu M1 Note

Postprzez bartazzz » wtorek, 8 marca 2016, 13:32

Graffy napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

albo trzeba zrobić jak kolega pisał wcześniej. Wywalić security center i dopiero instalować
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Reklama

Postprzez sloniacz » wtorek, 8 marca 2016, 13:54

Żadnych nowych problemów raczej tak to należy rozumieć. Chociaż ostatnio pojawił się problem. Nie mogę ustawionych Nova launcher'a jako domyślnego. Próbowałem nawet zainstalować inny launcher ale niestety Flyme zawsze swój ustawia jako domyślny. Nova działa bez problemów ale każde maźnięcie na klawisze home powoduje powrót launcher'a Fkyme

Tapnięte z Meizu M1 Note
przewinęły się: Lumia 625, Motorola Moto E, Samsung Galaxy Note, Motorola Moto G, LG L90, Meizu M1 Note a teraz Xiaomi Redmi Note 3 Pro
sloniacz
AKTYWNY

Pochwały: 3

Postprzez sloniacz » wtorek, 8 marca 2016, 18:16

Rozwiązanie jak zwykle banalne. Domyślnego launcher'a nie da sie zmienić w ustawieniach NovaL tylko jak niżej:
go to settings - apps - default apps tab and change the launcher. Swoją drogą można tu też wybrać domyślną przeglądarkę, odtwarzacz muzyki czy przeglądarkę zdjęć.
Wreszcie można normalnie używać telefonu. Szkoda jeszcze, że na tej becie zginął widżet do kontaktów. Chyba teraz nie da się już utworzyć na pulpicie skrótu do bezpośredniego dzwonienia/sms'owania.
przewinęły się: Lumia 625, Motorola Moto E, Samsung Galaxy Note, Motorola Moto G, LG L90, Meizu M1 Note a teraz Xiaomi Redmi Note 3 Pro
sloniacz
AKTYWNY

Postprzez Graffy » czwartek, 10 marca 2016, 17:35

Kurcze, zainstalowałem najnowszą betę.
Zamroziłem Centrum zabezpieczeń w TitaniumB i po instalacji Viber nadal nie działa jak powinien.
Wszystko od zera z czyszczeniem danych.
Trzeba to usunąć całkowicie ? Nie mogę zrobić kopii w TB, wywala że za mało miejsca na karcie pamięci - WTF?
Graffy

Pochwały: 1

Postprzez Graffy » piątek, 11 marca 2016, 10:54

Dlaczego nie mogę edytować swojego posta?

Usunięcie Security Center aka Centrum zabezpieczeń wcale nie naprawia błędu z powiadomieniami.

Zrobiłem wszystko od nowa, zainstalowałem wcześniejszą betę 5.6.2.23.
Wszystko od zera z czyszczeniem danych i formatem pamięci.
Następnie google play, supersu, busybox, titanium backup pro.
Zrobiłem root-a, zrobiłem backup apki centrum zabezpieczeń(trzeba zmienić domyślną ścieżkę) i następnie ją usunąłem.
Restart fona, instalacja Viber-a i nadal nie dostaję powiadomień dźwiękowych oraz na belce do góry, że mam nową wiadomość.
Dopiero jak ręcznie uruchomię Vibera to działa.

Więc podtrzymuje moje zdanie, że od stable 5.1.3.0 do ostatniej bety Flyme5 nie działa jak trzeba.

Jeśli ktoś nie używa takich apek jak Viber, to pewnie nawet tego nie zauważy.
Graffy

Postprzez bartazzz » piątek, 11 marca 2016, 11:08

mnie irytował problem z powiadomieniami hangouts, tapatalka i olxa.
o dziwo bez problemu działały tylko powiadomienia z gmaila
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez sloniacz » piątek, 11 marca 2016, 11:12

a próbowałeś włączyć kłódkę dla Vibera? Tzn odpalasz Vibera, potem wchodzisz w listę uruchomionych aplikacji i przytrzymując palec na Viberze zabezpieczasz go przed automatycznym zabiciem (wtedy pojawia się kłódka na aplikacji)
sloniacz
AKTYWNY

Postprzez Graffy » piątek, 11 marca 2016, 11:47

Z kłódką próbowałem przy poprzednim podejściu do Flyme5, nie pomagało.
Szukałem i nadawałem uprawnienia dla Vibera - wszystko co związanie z autostartem, powiadomieniami, zarządzaniem energią i nic nie pomagało.
Zresztą, kłódka nic nie daje po restarcie telefonu.
Apka jest "martwa", piszę do siebie z telefonu żony - niby mam status online i nic, brak reakcji.
Wybudzam mój telefon robię coś innego i czasem po 20 minutach dostanę wiadomość a czasem wcale.
Wróciłem do 4.5.7.1 tu przynajmniej Viber działa, choć zauważyłem inny babol.
Czasem 4.5.7I / 4.5.7.1 potrafi zawiesić się przy uruchamianiu na logo Flyme.
Od zawsze jeśli mam dostępne w telefonie, używam "scheduler-a" który wyłącza telefon na noc i uruchamia rano.
No i w 4.2.0.5 nie miałem z tym problemu, natomiast w 4.5 już dwa razy zaspałem do pracy :)
Zmuszony jestem nie używać tej funkcji.
Graffy

Postprzez sloniacz » sobota, 12 marca 2016, 18:50

U mnie na flyme 5.6.3.1 wystarczą kłódki i viber oraz whatsapp działają bezproblemowo. Wyłączanie telefonu na noc uważam za trochę bez sensu. Oszczędności to kilka % aku. Można włączyć tryb DND w godzinach nocnych i nikt cię nie obudzi.

Tapnięte z Meizu M1 Note
sloniacz
AKTYWNY

Postprzez Borynaa » środa, 16 marca 2016, 13:48

wczoraj pokazala sie nowa beta. Zainstalowana bez problemow jak na razie.
Borynaa

Postprzez sloniacz » środa, 16 marca 2016, 15:09

a jest do niej jakiś change log po angielsku? Trochę nie chce mi się instalować każdej nowej wersji jak nic istotnego nie wnosi.
sloniacz
AKTYWNY

Postprzez woody » środa, 16 marca 2016, 16:37

Meizu M2 Note
woody
VIP

Pochwały: 16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje o telefonach Meizu