• Reklama

Mediatek zapowiada procesor w technologi 20nm

Nowe telefony z Chin, nowinki z chińskich fabryk, przecieki, plotki, zapowiedzi.

Mediatek zapowiada procesor w technologi 20nm

Postprzez marx » 19 sty 2015, o 22:21

64-bitowe procesory Mediateka są tym roku powszechnie stosowane przez chińskich producentów smartfonów, ale Tajwański mediatek nie planuje na tym poprzestać.
Obrazek

Dotychczas Mediatek wydał 64-bitowe procesory MT6595, MT6732 MT6752 i można je już spotkać w wielu telefonach.

Na uruchomienie czeka chipset MT6795, który będzie miał niesamowitą wydajność MT6595 (znany z Meizu MX4) i pracował w 64 bitowej architekturze . Dziś usłyszeliśmy o nowym telefonie Letv który może pracować z procesorem MT6795, charakteryzującym się 4 rdzeniami Cortex A57 i czterema rdzeniami cortex A53

Silny akcent Mediatek planuje na czwarty kwartał tego roku, uruchomić zamierza chipset z serii MT65XX . Pełne dane nie są znane, ale wiadomo , że będzie to procesor 64-bitowy z architekturą octacore i LTE. Będzie to także pierwszy procesor MediaTek wykonany w 20nm procesie technologicznym i obsługujący transmisje danych w standardzie LTE Cat 6 !

źródło:gizchina
marx
Administrator
 
Posty: 12516
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Reklama

Re: Mediatek zapowiada procesor w technologi 20nm

Postprzez Dablju » 19 sty 2015, o 22:52

Poprawiłem tą gafę
marxxx

Mediatek faktycznie zbliża się do Qualcomma nie tylko pod względem wydajnościowym, ale także... ceny ;)
Nie potrafię zrozumieć pościgu za rdzeniami, nie lepiej skupić się od razu na mniejszym procesie technologicznym, postawić na 4 rdzenie by były wydajne i energooszczędne? Dlaczego Intel potrafił prawie 2 lata temu zrobić Atoma Z2580 z dual core w 32nm procesie i bardzo dobrą wydajnością a Mediatek potrzebował do tego aż 8 rdzeni i przeszło rok więcej? A no tak, "wincej rdzeniuff" ;) W takim tempie za 2 lata MTK będzie 20 rdzeniowy z obsługą 8K a baterii wystarczy na godzinę pracy.
Dablju
VIP
 
Posty: 853
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 13:52
Lokalizacja: Głogów
Pochwały: 35
Telefon:: ZTE Geek
ROM: 4.2.2

Re: Mediatek zapowiada procesor w technologi 20nm

Postprzez fake4r » 19 sty 2015, o 23:13

Mnie też osobiście nie potrzeba nie wiadomo ile rdzeni, szczerze to nie obchodzi mnie to wcale. Chcę tylko żeby telefon sprawnie i płynnie działał, bez żadnych zwiech w normalnym użytkowaniu. Nie mówię o graniu. Natomiast fajnie jakby się w końcu ktoś skupił na lepszych ogniwach, albo tak jak mówisz na większej energooszczędności i mogli by coś też popracować nad lepszymi kamerkami/obiektywami czy coś koło tego ;-)
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8


Powrót do Nowości



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama