• Reklama

MBANK - KARTA WALUTOWA za 25 zł.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

MBANK - KARTA WALUTOWA za 25 zł.

Postprzez Ślimak » 22 lip 2013, o 13:33

Siema,

Dostałem dzisiaj tę kartę, zwiększyłem środki na karcie i zrobiłem zakup na alie sprawdzający. No i zonk. Kurs dolara jest 3,20. A mi policzyło za tę transakcję z karty rozliczanej rzekomo w USD 3,32! Co jest? Dodatkowo dodam, że jak przelałem kase na tę kartę niby rozliczoną w USD miałem stan konta X zł.

O co kaman? Mbank robi ludzi w wała? Mam im płacić 25 zeta za kartę i jeszcze 12 groszy za przewalutowanie?! Taniej wychodzi mi na starej koncie w starym koncie.

Może coś źle zrobiłem albo czegoś nie kliknąłem?

Wie ktoś o co kaman?
Ślimak

Reklama

Postprzez carlos_69 » 22 lip 2013, o 14:47

Nie rozumiesz w ogóle do czego służy ta karta.
Karta wirtualna mBank przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo (nikt ci nie wyczyści konta, bo po zakupach, kartę rozładowujesz), a nie jak najtańsze zakupy. Koszty przewalutowania i tak będziesz płacić. Chcesz płacić taniej poczytaj odpowiedni dział na forum. Jest kilkadziesiąt postów o tym jak zaoszczędzić na zakupach. W skrócie (konto walutowe - np AliorSync+karta walutowa do konta, zakup waluty np. na walutomat.pl lub inny serwis, przelew na konto walutowe i płatność kartą AliorSync).
carlos_69

Pochwały: 1

Postprzez Ślimak » 22 lip 2013, o 14:49

Siedze w tym tydzien, a wiem,że wystarczy po transakcji zresetować wszystkie limity na 0 i żadna karta nie jest potrzebna.

mozna link?
Ślimak

Postprzez carlos_69 » 22 lip 2013, o 14:56

Ślimak napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Najpierw zadajesz pytanie, dostajesz odpowiedź i zaraz piszesz, że wszystko wiesz więc nie za bardzo rozumiem po co pytasz.

Chcesz link do tematu?
[hide]Link [/hide]
carlos_69

Postprzez Ślimak » 22 lip 2013, o 15:01

Nie, tak pytam czy można z nudów, wiesz? ;-) Dzięki.

Tylko Ty piszesz o czymś innym. wiem jak zabezpieczyć kasę przed kradzieżą. Mam placic 25 za to, ze bede mogl w sekunde zwrocic reszte srodkow na moje konto? A liczą mi drożej niż w jakimś prowincjonalnym banku, gdzie na 50 tysiecy czeka się tydzien.

A na ile ebzpeiczne jest to konto glowne ejsli z niego tez juz placilem? Czy moga mi ukrasc kase z tamtego?
Ślimak

Postprzez newyorker55 » 22 lip 2013, o 15:32

tak po prostu jest i trzeba się przyzwyczaić - ja złodziejstwo banków tłumacze sobie bardzo niskimi cenami produktów na ali - wychodzi ciut drożej, ale i tak bardzo tanio :)
newyorker55

Postprzez ebola1972 » 22 lip 2013, o 17:11

nie wiem o co kaman z tym kursem - dzisiaj kurs sprzedaży w/g tabeli mbank jest 3,3164, czyli 3,32

tabela kursów

skąd wziąłeś kurs 3.20
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Re: MBANK - KARTA WALUTOWA za 25 zł.

Postprzez ArTG » 22 lip 2013, o 17:35

Ślimak napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

naucz sie misiu czytac kurs walut

SPRZEDAZ po tej cenie liczysz zl x kurs = dolar
KUPNO dolar / kurs = zl - dla Ciebie

zrobiles z siebie... bank nie robi Cie w ch... zle przeczytales/zrozumiales

po 2. jak bd chcial mozesz w kazdej chwili usunac ta karte np. po zakupie na ali dostajesz tel kasa dostaje sprzedajacy dzwonisz na mlinie usuwaja za free .
Przezucam sie na CHINCZYKI :)
Aktualnie: od 19.08.13r. Zopo ZP980 PLUS
ArTG

Postprzez Ślimak » 22 lip 2013, o 18:13

Nie wiem dlaczego połowa z was robi MBankowi laskę, a druga połowa konkurencji. ciekawe ile Wam za to odpalają.

jeden z was wyraźnie napisał, że karta walutowa ma ten plus oprócz bezpieczeństwa, że nie ma kosztów za przewalutowanie.

Możecie sobie pisac te swoje madrosci, ale: mam do wyboru prowincjonalny bank ktor liczy mi tak jak mbank, w ktorym musze placic 7 zl co miesiac jesli nie kupie towarow przy uzyciu karty za minimum 200 zł i dodatkow 25 za zbedna karte - bo mbank oferuje mozliwosc zmieniania limitów co 10 sekund.
Ślimak

Postprzez ebola1972 » 22 lip 2013, o 18:38

no cóż, skoro jestes mądrzejszy, płać sobie tą kartą z banku prowincjonalnego.
znam kilka osób, które dane karty też pusciły w świat, rano się budzą a tu transakcje na koncie : w kasynach wirtualnych, zakupy w Kanadzie itp. Zanim sie miesiąc - dwa poużerały z bankiem miały dość. Kase odyskały ale co czasu zmarnowały na latanie po bankach , na policje i po ludziach pożyczac pieniędzy bo za cos trzeba żyć.
Nikt tu reklamy żadnej nie robi, twoja kasa, twoja sprawa. Jak to sie mowi Polak mądry po szkodzie.
Przewalutowanie - to wymiana złotówek na dolary po kursie sprzedaży waluty danego banku. Innych kosztów w tym banku co kojarzy ci sie z lodem tutaj nie ma.
I zdradź łaskawie co to za prowincjonalny bank. Popatrzymy na kursy walutowe. Jak będzie taniej sam tam konto założę. Chociaż wątpie: bo jak masz kartę w złotówkach najprawdopodobniej będziesz musiał wkrótce zapoznać się z pojęciem podwójne przewalutowanie.
ebola1972
VIP

Postprzez Ślimak » 22 lip 2013, o 22:09

wkrótce? kupiłem juz tam kilka rzeczy i to na mbanku po kilku godzinach z xxx9 zrobilo sie xxx5... ta wasza walutowka za 25. Umie to ktos wyjasnic?
Ślimak

Postprzez ebola1972 » 22 lip 2013, o 23:34

@Ślimak
po pierwsze czasami ciężko cię zrozumieć, co właściwie piszesz - trochę chaotycznie
chcesz na maxa zaoszczędzić to wypróbuj opcję, którą polecił ci @carlos_69 - kantor walutowy itd.
chcesz wygody, bezpieczeństwa - płać kartą wirtualną
chcesz płacić inną - możesz płacić każdą kartą w PLN, twoje ryzyko.
ciężko wytłumaczyć matematyczne różnice płatności różnymi rodzajami kart typu VISA, Mastercerd, bo zależy gdzie kupujemy, kursów, przewalutowań operatorów kart, dodatkowych opłat od przewalutowań itd ...
Tak naprawdę wiele zależy od kursu waluty. Banki księgują operację dopiero po kilku dniach i niestety po kursie z dnia księgowania.
Generalna zasada - kupujesz w dolarach, płać kartą w dolarach, masz kartę w złotówkach - należy się spodziewać dodatkowych kosztów.
Nie jestem ani bankowcem ani ekonomistą i lepiej wytłumaczyć nie potrafię.

@carlos_69 - w sumie to mi przypomniałeś o AliorSync, kiedyś założyłem sobie to konto jak zwracali 5% transakcji i jakoś o nim zapomniałem :-)

Jeśli się w czymś mylę, proszę niech mnie ktoś poprawi, żeby @Ślimak wątpliwości już żadnych nie miał
ebola1972
VIP

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI