• Reklama

MBANK - karta do konta walutowego USD

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

MBANK - karta do konta walutowego USD

Postprzez Ślimak » 15 lip 2013, o 23:09

Witam,

Zgodnie z Waszymi sugestiami założyłem sobie to konto w Mbanku. Trochę to trwało, ale je, udało się! Zrobiłem też to całe cholerne subkonto walutowe rozliczane w dolarach. Zamówiłem sobie jakieś tam karty płatnicze, o dziwo przysłali dwie VISA i Mastercard... ale mniejsza z tym :P. chodzi o to, że na alie ponoć lepiej płacić dolarami, ażeby płacić to nie tylko trzeba mieć konto rozliczane w USD ale też odpowiednią do tego kartę.

Napisałem do nich mejla... na co oni poinformowali mnie, że nie mają USD, ale mają EURO I GB! Dlaczego? Jest to podyktowane decyzją biznesową banku... i co ja mam teraz zrobić? Czy ta cała karta wirtualna rozwiąże mój problem? POMÓŻCIE KOCHANI, nowicjuszowi! Bo już sobie telefonik upatrzyłem i dycham na niego miesiąc! :D

Jeszcze dwa pytania:

jak wplacam na to konto walutowe to gdzie moge sprawdzic wg jakiego kursu mi to przeliczą? Np. 100 zł.

A drugie - jesli kupowalbym polską walutą na alie cos za 100 dolarow to wg jakiego kursu mi przewalutują złotówkę?
Ślimak

Reklama

Postprzez xpictianoc » 16 lip 2013, o 00:36

oj, chyba nie tak!

Chodzi o wirtualne karty płatnicze rozliczane w USD. Taka karta w Mbanku kosztuje 25zł (przynajmniej w moim koncie). Karta wirtualna zachowuje się w necie jak kredytowa przez co możliwe są e zakupy na ali. Pewnie zamówiłeś walutową kartę płatniczą która ci się w necie do niczego nie przyda raczej, ja taką mam do płatności w euro kiedy jestem za granicą.
xpictianoc

Postprzez existe » 16 lip 2013, o 02:52

ciekawe kto tu namieszal z tym subkontem walutowym do zakupow przez internet.

To nie pierwszy post w tym temacie.
Do zaplaty przez internet potrzeba tylko karty platniczej, ktora mozna placic w internecie. W przypadku coraz gorszego mbanku, sa to karta kredytowa i karta wirtualna - obie platne - wiec nie moga byc godne polecenia - z zalozenia.
Na tej stronie co kazdy post pojawia sie reklama alior sync, nota bene swietny, w ktorym platnosci internetowe mozna robic zwykla bezplatna karta debetowa, ponadto chyba wiele osob ma swoje karty platnicze, ktorymi mozna placic w internecie i sa one tak samo dobre do zakupow przez internet - jak kazda inna mozliwosc.
Kombinacje z jakimis kontami walutowymi czy tez platna wirtualna karta mbanku, to mozna doradzac jak ktos kupuje tone telefonow i ma dla niego znaczenie, czy platnosc i przewalutowanie bedzie po 3.30 czy po 3.35.
Przy zakupie jednego marnego telefonu, takie dzialania i martwienie sie o kurs jest lekko chore. Bo po jakiego diabla zamawiac karte wirtualna mbanku - platna chyba okolo 25 zl, czy innej (kazda w mbanku jest platna miesiecznie lub rocznie) aby zaoszczedzic 7-10 zl ? o ile mozna mowic o jakiejkolwiek oszczednosci bo i tak z tej karty nastapi przewalutowanie po kursie // korzystnym tylko dla mbanku.
To nie jest forum o bankach, ale osoby, ktore namawiaja innych do zalozenia nikomu niepotrzebnych kont walutowych, aby dokonac zakupu w internecie raz na pare lat trzeba nazwac: Chore umysly, nie potrafiace policzyc do 10

a odpowiadajac pytajacemu: skoro juz cos w mbanku zalozyles aby dokonac zakupu w internecie, to zrob to i nie zapomnij tego czegos zlikwidowac po zakupie, bo mozesz sie zdziwic, ze za to cos - beda cie obciazac okresowymi oplatami. Bo zakladam w swojej naiwnosci, ze zalozyles to zbedne konto po to tylko - aby kupic sobie 1/2 telefony i koniec przydatnosci.
Zakladam rowniez, ze dokonujesz zakupu za gora kilkaset $, wiec nie mecz sie tym przewalutowaniem - roznica 2-3 piw na serio nie boli, no bo jesli to zakup ... tony telefonow, to mysle, ze nie powinienes jednak sluchac sie ludzi na forum o telefonach, na ktorym polecaja mbank.
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez marx » 16 lip 2013, o 10:13

Debetową z mbanku tak samo zapłacisz jak i debetówka z aliorsync czy innego banku.
Debetówki dodawane w polskich bankach do RORów sa prawie zawsze rozliczane w walucie EUR, co przy zakupie za dolary powoduje podwójne przewalutowanie.

Średnio płatność zwykła debetówką wychodzi 10gr drożej na dolarze, czyli na telefonie za 250USD zapłacimy 25 zł drożej niż kartą rozliczaną w dolarach. Każdy może sobie sam policzyć jaką kartą mu się najbardziej opłaca.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI