• Reklama

Max. 5 cali (może 5.2), dobry aparat - do 200$.

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Max. 5 cali (może 5.2), dobry aparat - do 200$.

Postprzez bladyk2 » 4 sie 2016, o 23:42

Nubia z9 mini, ja również zastanawiam się między Vibe Shotem a właśnie Nubią
bladyk2

Reklama

Postprzez Flyagaric » 5 sie 2016, o 14:26

bladyk2 napisał(a):Nubia z9 mini, ja również zastanawiam się między Vibe Shotem a właśnie Nubią

W 200$ mieści się jeszcze wersja 3GB RAM/32GB WEW Xiaomi Mi4c. Telefon znacznie bardziej popularny i znacznie lepiej wspierany. Znakomity fon.
Szanse na to, że wyrwiesz gdzieś nową Nubię Z9 mini, są nikłe - raczej będzie to refurb!
Vibe Shot w obecnych cenach wydaje się bardzo łakomym kąskiem, ale fon jest bardzo mało popularny i w razie problemów, raczej mało osób będzie w stanie ci pomóc. Telefon świetnie wygląda - to fakt, ma też stabilizację foto, co jest unikatowe wśród chinoli ze średniej półki.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 59

Postprzez Niejeden z nas » 16 sie 2016, o 00:23

Miałby ktoś jeszcze coś do zaoferowania w tym temacie? Dla mnie jedynymi kryteriami w wyborze są : możliwie najlepszy aparat foto i cena do 210-220 USD bez VAT.
jedno Wam powiem: życie idioty to nie bułka z masłem..
Niejeden z nas
AKTYWNY

Pochwały: 5

Postprzez bergmen » 16 sie 2016, o 00:58

mi4c w tej cenie mafajny aparat. i ogolnie jest bardzo dobrym telefonem
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez Niejeden z nas » 16 sie 2016, o 07:23

bergmen napisał(a):mi4c w tej cenie mafajny aparat. i ogolnie jest bardzo dobrym telefonem

Aparat ma lepszy niż Vibe Shot?
Niejeden z nas
AKTYWNY

Postprzez bergmen » 16 sie 2016, o 08:03

Nie ma staby

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez Flyagaric » 16 sie 2016, o 12:20

Na gsmarena jest test Vibe Shota i pomimo, że jest stabilizacja, to on jednak tak bardzo tym aparatem tak bardzo nie zachwyca.
Taki cytaciki:
The 16MP photos show a lot of resolved detail though it has to compete with relatively strong noise and it doesn't always win. The dynamic range of the camera isn't great so highlights are often blown out, with little detail in the shadows too. Color rendering is accurate. ... A note on the autofocus - it's quite slow in low light. The Laser autofocus really only works for close-ups (~40cm or 1ft) and beyond that you are left with slow focus hunting. This was the worst in video mode where the phone started with a proper focus and refocused into a blurry mess.
...
Good quality 16MP shots, but the UI can use some work; triple-flash makes for excellent low-light shots, but the autofocus is sluggish in low light;

Bardzo chwalili trzykolorową diodę doświetlającą i balans bieli przy lampie. Jak widać jest nieźle, ale nie idealnie. Aparat Mi4c nie jest w połowie tak wypchany elektorniką, a - o dziwo - też radzi sobie świetnie.
Brakuje mi bezpośredniego porównania, np. info który z nich ma lepszy focus i częściej produkuje ostre zdjęcia.
Z oglądanych sampli nie wynika, by Vibe Shot jakoś wyraźnie przebijał Mi4c, ale sample nie oddają wszystkiego. Vibe Shot jest zwyczajnie mało popularny i ciężo o więcej opinii na jego temat.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez Niejeden z nas » 16 sie 2016, o 12:44

A jak na tym tle wypadają nowsze smartfony, np LeEco 2Pro ? Masz jakies porównanie ? Wiem, że wielkością i ceną minimalnie przekraczają budżet z tego tematu, ale jeśli warto... :)
Niejeden z nas
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 16 sie 2016, o 14:13

Ponoć nieźle, ale porównania nie mam. Zostaje tylko porównywanie sampli i czytanie w recenzjach jak sobie to radzi z autofocusem i we wnętrzach.
Mi4c radził sobie dobrze - na gizchina był artykuł porównawczy aparatów między Mi4c, OPX i chyba x600.
Flyagaric
VIP

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?