• Reklama

Max 170 $ - solidny z dobrą baterią i 2 GB RAM

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Max 170 $ - solidny z dobrą baterią i 2 GB RAM

Postprzez jakubun » 12 wrz 2015, o 01:06

Cena (bez VAT): maksymalnie 170 $
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5-5,5", HD, FullHD
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2 GB RAM, proc mocniejszy od Snapa 400.
Dual/Single sim: bez znaczenia
Preferowane marki: -
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): gdzie taniej lub wygodniej
Wymagania (parametry, funkcje): mocna bateria, aparat byle robił przyzwoite zdjęcia. Bardzo ważna jakość wykonania telefonu. GPU niekoniecznie mocne, bo nie gram w gry.

Opis: Póki co mam na celowniku 3 telefony: Redmi Note 2, Lenovo K3 Note i Meizu M2 Note. Do tej pory byłem praktycznie zdecydowany na telefon od Xiaomi, ale naczytałem się wiele opinii o dość kiepskiej baterii i ogólnie o niebyt wysokiej jakości modeli z rodziny Redmi. Natomiast dużo dobrego na temat jakości wykonania słyszałem o Meizu.
Jednak nie jestem dobrze obeznany w telefonach z Chin, dlatego liczę na Wasze propozycje/opinie.
jakubun

Telefon:: Moto G

Reklama

Re: Max 170 $ - solidny z dobrą baterią i 2 GB RAM

Postprzez thirtyseconds » 12 wrz 2015, o 01:46

Meizu M2 Note nie miałem, ale wiem, że jest najlepiej wykonany z tej trójki, ale też jest najwolniejszy i ma dziwaczny system bez możliwości instalacji żadnej alternatywy.
Redmi Note 2 ma najlepsze parametry z tej trójki i wykonany jest trochę lepiej od Lenovo, aparat w dobrych warunkach robi super zdjęcia i producent zapewnia CI znakomite wsparcie software'owe.
Lenovo jest bardzo popularne i ma spory (jak na chinola) wybór softów. I dobrze, bo ten stockowy soft jest mocno zasyfiony. Wydajnością nieznacznie ustępuje RN2, aparat ma nawet niezły, ale jakość wykonania jest co najwyżej średnia.
W podobnej cienie masz jeszcze Elephona P8000, który mocno zaskoczył mnie jakością wykonania (na +), jednak ta firma to krętacz, który wypuszcza "niedorobione" produkty. Poza tym ten model jest wielki i ciężki jak cegła.
[size=85]Sprzedam nowe:
Lenovo K3 Note 700 zł
thirtyseconds
AKTYWNY

Pochwały: 35
Telefon:: LeTV X600
ROM: EUI

Postprzez michaelred » 12 wrz 2015, o 02:03

Jezeli zalezy ci na dobrym aparacie, baterii, ekranie to bierz M2 note. Lenovo a szczegolnie Xiaomi bedzie sybszy. Jednak jezeli uzywasz tel w normalny sposob a wszystko sobie siedzi w ramie to roznica nie jest naprawde jakas powalajaca. Widac to glownie w benchmarkach. Do flyme w meizu idzie sie dosc szybko przyzwyczaic, ma swoje wady i zalety jak wszystko. Meizu ma tez gorszy glosnik i zasieg wifi od redmi note 2

Tapniete z Meizu M2 Note
michaelred
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Lenovo a820
ROM: AOSP by Superthan

Postprzez amapi3d » 12 wrz 2015, o 16:28

Jeśli zależy Ci na dual SIM i karcie pamięci, dobrym aparacie i super wsparciu producenta i społeczności to bierz Xiaomi.

Jeśli lubisz flyme i chcesz mieć najlepszy wyslwietlacz z całej trójki to bierz Meizu
amapi3d

Pochwały: 1
Telefon:: Motorola

Postprzez jakubun » 13 wrz 2015, o 13:00

Zainteresował mnie jeszcze Meizu M1 Note, głównie ze względu na lepszy design w porównaniu do M2 Note. Czy poza procesorem i GPU telefony znacząco się różnią?
jakubun

Telefon:: Moto G

Postprzez Flyagaric » 13 wrz 2015, o 17:49

amapi3d napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dobry aparat w Redmi Note 2? Na razie nie bardzo. Migawka rozmija się z flashem - wygląda na spory problem.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez shayk » 13 wrz 2015, o 19:52

jakubun napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Różnice na korzyść M1 note, polecam ten model z kategorii budżetowych. Aparat i bateria są bardzo dobre, również ekran na plus. Jeden z lepszych do 200$, i zgrabny (nie jest tak duży jak większość 5,5 calowych smartfonów)
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez tpawel » 14 wrz 2015, o 08:27

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dobry aparat w Redmi Note 2? Na razie nie bardzo. Migawka rozmija się z flashem - wygląda na spory problem.

Juz zostało to naprawione

Wyslane z G7
tpawel
VIP

Pochwały: 86
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Powrót do Jaki telefon kupić ?