• Reklama

Maszynka do mleka sojowego

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Maszynka do mleka sojowego

Postprzez jivul » 15 mar 2016, o 16:19

Zrobiłem małe przeszukiwania i porównania Aliexpressu w temacie maszynki do mleka z soi/orzechów/ryżu/itp. Chciałbym się nimi podzielić i zapytać czy może ktoś ma lepsze oferty/pomysły w temacie.

Dostępne w Polsce urządzenia zawężają się głównie do Soyabelli za 650zł [1] wobec tego aż się chce poszukac tańszych alternatyw. Pewne wątpliwości budzi kupowanie sprzętu kuchennego w Chinach (co to będzie jak jedzenie będzie miało kontakt z radioaktywnymi i toksycznymi materiałami użytymi w produkcji), ale:
- na Amazonie [2] przy tym urządzeniu jest "origin: China" (albo i podobnym bo w PL model jest SOYB01 a w USA model to SB-130)
- patrząc po listach polecanych urządzeń [3] , dużo z nich jest importowanych, więc pewnie nie jest tak źle skoro sprzedają to oficjalnie na Amazonie ;)

Znalezione na Ali maszynki są w cenach 80-200$, często z dodatkowymi kosztami wysyłki na poziomie 40-50$. Z polecanego w [3] producenta Joyoung-a są dostępne np:
1) DJ12B-A11EC za 85$ + free shipping: http://www.aliexpress.com/item/CHINA-so ... 57735.html
2) DJ13B-C631SG za 80$ + 42$ wysyłka: http://www.aliexpress.com/item/Joyoung- ... 00949.html
3) DJ14B-D610SG za 115$ + free shipping: http://www.aliexpress.com/item/Joyoung- ... 34067.html

Biorąc pod uwagę, że Soyabella kosztuje 650/3.9 = 167$, to doliczając ewentualny VAT na Joyoung-a, brak gwarancji i niesprawdzoną jakość (Soyabella ma dużo dobrych opinii) okazuje się że oferty z Chin nie są dużo tańsze / bardziej atrakcyjne.
No chyba że najtańszą z powyższych opcji za 85$, to wtedy jest jeszcze chyba warto kupować 2x tańsze urządzenie.

Orientował sie ktoś w temacie co warto kupić / gdzie tanio kupić / czy w ogóle kupować sprzęt do żywności???

Referencje:
[1] http://sklep.puregreen.pl/soyabella-do- ... owego.html
[2] http://www.amazon.com/Tribest-Soyabella ... B001DZ6V4A
[3] http://www.checkwhatsbest.com/top-5-bes ... lk-makers/
jivul

Reklama

Re: Maszynka do mleka sojowego

Postprzez iatawiec » 24 mar 2016, o 09:43

Jesli moge cos polecic - kup wyciskarke wolnoobrotowa. Poza przygotowaniem mleka, bedziesz mogl przygotowac mnostwo swiezo wyciskanych sokow. Ja akurat uzywam Sany ale to klon omegi a poza tym sa jeszcze hurumy i drozsze (ale trudniejsze w utrzymaniu) dwuslimakowce.
Wiem, wydatek wiekszy, ale zwroci sie z nawiazka.
Widzialem kiedys podroby na ali ale niestety nie mam zadnego linka i nie wiem co to bylo warte.

Pozdrawiam
J.
iatawiec

Pochwały: 2

Postprzez leoxxx » 24 mar 2016, o 15:05

http://pl.aliexpress.com/item/DHL-FREE- ... 41248.html

Teraz cena jest wysoka, standardowo kosztuje 173$. Chętnie bym kupił i sprawdził ale bez logo, bo potem trudno było by to odsprzedać.
Pytanie czy wirnik jest z ultenu, który jest bardzo dobrym plastikiem lecz drogim dlatego wątpię czy w podróbce on tam jest.
W Polsce ok 2000zł. Ale można dorwać modele starsze za ok 1000-1200zł.
Z drugiej strony chyba jednak warto kupić oryginał bo dają 10 lat gwarancji. Ale na prawdę warto, genialne urządzenie.
Mycia też nie ma dużo, bo robi się to na koniec dnia, nie ma potrzeby mycia po każdym użyciu.
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez iatawiec » 9 maja 2016, o 15:43

To ja moze od siebie tylko jeszcze dodam ze pionowe wyciskarki sa fajniejsze do owocow a te z poziomym slimakiem lepiej cisna trawy/salaty itp. Ja mam swoja sane juz od dwoch lat (zaplacilem jakies 1600 i do tego jeszcze jakies gadgety) i prawie codziennie jest w uzyciu.
iatawiec

Postprzez jivul » 2 cze 2016, o 14:06

Wracając do maszynek do mleka - to jednak jest coś innego niz wyciskarka, bo w maszynkach nie wyciska się soku z ziaren, tylko je gotuje na coś kleikopodobne.

Wczoraj w Auchan kupiłem następujący wynalazek:
http://www.manta.com.pl/pl/smm200s
konstrukcja bardzo podobna do Yojungów, a w przecenie było jakoś za 160 czy 170zł :D
Pierwsze użycie - raczej pozytywnie, mleko wyszło fajne, tylko potem trzeba odcedzić, no i mycie nie jest takie że samo się wszystko wypłukuje, ale trzeba lekko gąmbką przejechać.
jivul

Postprzez omi » 2 cze 2016, o 18:32

Tylko, że niemal tylko mleko migdałowe jest zdrowe. Dość drogie i nie każdemu podejdzie. Nie wiem czy jest sens bawić się w te mleczka, chyba, że ktoś jest weganem i musi coś jeść.
Osobiście odpuściłem mleczka. Mam jeszcze parę puszek kokosowych, bo kupiłem je bardzo tanio. Mleczek w proszku już nie kupuję.
Kasza jaglana, gryczana, ziemniaki, jaja, czasem ryż i mięso ( w tym z ryb), masło, śmietana, smalec (w rozsądnych ilościach), olej kokosowy, z oliwek, czasem też inny i warzywa (bez ograniczeń) najlepiej mi służą.
Chleba, zbóż (w tym makaronów), wędlin (chyba że własne - mięsko niestety ze sklepu, w tym z dziczyzny - tu własnej, bo dziczyzny ze sklepu nie polecam), serów, mleka od roku zazwyczaj nie używam.
Chyba, że nie ma nic innego to zjem nawet pizzę czy kebab z frytkami. Moim zdaniem trochę można naśmiecić, ale nie ma co przesadzać.
Z owoców preferuję awokado. Inne zjadam okazjonalnie. W pół roku straciłem 20 kg, w tym czasie też dość często jadłem boczek. Teraz waga mi stoi i jest wystarczająca.
Dodam tylko, że nie jem słodyczy i nie używam cukru. Cukier w sokach, jogurtach, coli, piwku itp. to nic dobrego.
omi
AKTYWNY

Pochwały: 9
Ostrzeżenia: 1

Postprzez iatawiec » 17 cze 2016, o 20:53

Jasne ze wyciskarka to cos innego. Mleko wyciska sie z ugotowanych ziaren a nie surowych. To co Ty wskazujesz to tylko jakis garnek podgrzewany elektrycznie.

Co do drugiej odpowiedzi. Wszystko ok poza dwoma sprawami. Mieso to raz i to jest fakt tu nie ma dyskusji. Jak ktos lubi to niech je. Ja na starosc chce kase wydawac na wakacje a nie na lekarzy i lekarstwa. Co do cukru to w piwku go jednak nie ma. Troszke o tym wiem. Uwazylem cos kolo 5hl tego trunku :)
iatawiec

Postprzez Flyagaric » 18 cze 2016, o 00:41

Prostego może i mało, ale złożonych jest od cholery.

Czemu kolega wyżej sery odradza? Mógłbym zrezygnować z wędlin - unikam i tak mocno przetworzonych i szprycowanych, kupuje drogie, najmniej przetworzone i szprycowane. Ale jednak z serów nie byłbym w stanie zrezygnować - dałbym się pokroić za dobry ser podpuszczkowy.

Obecnie jestem na etapie problemów ze słodyczami. Unikam, a potem wciągam jak odkurzacz nadrabiając zaległości. Żeby całkiem zrezygnować musiałbym zupełnie z domu wyplenić, a to przy dzieciach jest prawie niemożliwe.
Poczytałbym coś więcej o mleku migdałowym - rzućcie czymś.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 59

Postprzez omi » 18 cze 2016, o 08:27

Tego co napisałem już nie wykasuję ;-) , stąd teraz już ostrożniej coś dodam.
Dla każdego dobra jest inna dieta i powinna też nieco zmieniać się. To co było dla mnie dobre jakiś czas temu niekoniecznie takie jest dziś.
Szanuję wegan i wegetarian. Szanuje też tych co jedzą mięso i inne produkty. Szanuję wasze względy etyczne, religijne, zdrowotne itp.
Dla każdego co innego. Są tylko pewne produkty złe dla wszystkich - tu przede wszystkich cukier, margaryny i złe oleje. O reszcie nie zamierzam pisać, bo będzie już dyskusja.
Sery dla wielu mogą być OK, szczególnie dla młodych (tu pewnie też mleko, jogurty kefiry itp.) i te dobre.
Sam używam głównie masło i śmietanę, bo są najmniej alergenne i stanowią źródło dobrych tłuszczów, z których szkoda rezygnować.
Sery podpuszczkowe były kiedyś moimi ulubionymi. Niestety te dobre nie są najtańsze. Nie wiem gdzie ich szukać i od jakiego przedziału cenowego zaczynają się te dobrej jakości.
Od kiedy też nie jem chleba to podobnie jak wędlin nie bardzo z czym mam je jeść. Osobiście wolę mięsko, a dobre czy własne wędliny to pewien luksus.
O mleczkach z ziaren zapewne są setki stron. Kiedyś trochę poczytałem i wówczas żadne nie wydało mi się idealne.
Wówczas najciekawiej wypadło mi gryczane, kokosowe i migdałowe (to ostatnie drogie i pewnie alergenne), ale to było dość dawno i pewnie teraz na ich temat jest znacznie więcej.
Zapewne też najlepsze są te robione samemu.
Kiedyś mleczkami zalewałem płatki owsiane, czy dodawałem je do kawy. Dziś płatków nie jem, a kawę pije czarną.
Pamiętajcie tylko by wraz z nową wiedzą zmieniać poglądy. Zwykle niewiele wiemy i ciągle z pokorą uczmy się.

Każdemu bez wyjątku z czystym sumieniem polecam YT kanał Neti Aneti:
https://www.youtube.com/channel/UCnAX2kPJ32Kyvr-BfTnDjkQ/videos

Strona nie jest komercyjna i jak na razie nie spotkałem się na naszym YT z równie wartościową wiedzą za free :-D
Szczególnie polecam początkującym, bo mając taką dawkę wiedzy znacznie łatwiej będzie oglądać inne filmy, przeglądać tematyczne fora i czytać dalej bez robienia sobie czy bliskim krzywdy.
Świetna lektura dla tych co lubią telefony i nie tylko :-)
Pozdrawiam serdecznie ;-)
omi
AKTYWNY

Pochwały: 9
Ostrzeżenia: 1

Postprzez Flyagaric » 18 cze 2016, o 12:27

No to masz w sumie podobne poglądy jak ja. Pomimo, żem świadomy jak szkodliwy jest cukier, to bardzo trudno mi z niego zrezygnować (słodycze), to się robi kompulsywne. Do słodzenia używam tylko miodu.
Mleka nie tolerują i nie lubię. Dlatego interesuję się mleczkami - sojowe mnie nie powaliło...
Ser i śmietana - jak najbardziej. Zamiast masła używam awokado i czasem majonezu. Olej głównie rzepakowy, najchętniej tłoczony na zimno, ale nie zawsze, często zwykły. Staram się jeść przynajmniej 2x w tygodniu rybę, ale nie zawsze się to udaje. Jem dużo warzyw. Jak wspomniałem, sporo żółtego sera.
Ogólnie, udało mi się ustabilizować wagę, poniżej swego maximum, ale o pozbyciu się oponki, to mowy nie ma, ze względu na słodycze - psychika słaba.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 59

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić