• Reklama

Mam w ręku Coolpad F1 i Jaiyu G4s...

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Re: Mam w ręku Coolpad F1 i Jaiyu G4s...

Postprzez ebola1972 » 12 maja 2014, o 12:03

Pierwszej nocy w coolpadzie spadła bateria o 10% a przez kolejne 2 nic?. Przy włączonym 3g?. A w Jiayu żarło jak głupie? Mój Jiayu G4T przed sprzedażą jak leżał bezczynnie przez kilka dni to praktycznie wcale bateria nie schodziła, fakt, że był w 2g. Z tym, że miał wgrany rom miui.

Wysłane z mojego Onda V975m przy użyciu Tapatalka
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Reklama

Postprzez emjot » 12 maja 2014, o 12:25

Nie od dziś wiadomo, że wskazywanie stanu baterii w chińskich telefonach nie jest za dokładne. Podejrzewam, że w Coolpadzie się "przywiesiło" wskazanie baterii. Fakt jest jednak taki, że w niedzielę późnym wieczorem bateria w Jaiyu była praktycznie pusta, a Coolpadem jeszcze z godzinkę się pobawiłem. Domyślam się, że w Jaiyu jakiś proces musiał się odpalić i zżerać baterię - ale nic takiego nie było widać w Ustawienia->bateria - oba telefony "grzecznie" były bezczynne i oczekiwały na połączenia. Ale generalnie zgodnie z oczekiwaniami gdy dzisiaj rano jechałem przez 45min z GPS w obu telefonach na tym samym programie, to szybciej bateria schodziła w Coolpadzie. Teraz jest 78% Coolpad i 87% Jaiyu.

Do telefonu wrzucę MIUI i się zobaczy jak wpłynie - ale chyba już nie do Jaiyu.

Dla mnie za Coolpadem przemawia wielkość (chciałem 5 cali), cienkość, waga, GPS, mniej zniekształcone zdjęcia po ciemku (Jaiyu przy zdjęciach w naprawdę ciemnych warunkach ma tragiczne ziarno i poświatę od diody), lepszą jakość rozmów telefonicznych i w moim odczuciu na słuchawkach nieco lepiej gra. Jaiyu jest nieco lepiej wykonany, ma nieco jaśniejszy ekran, pełnowymiarowy slot SIM, głośniejszy głośnik wewn (na słuchawkach też) i większą baterię, którą wolniej zużywa podczas intensywnego użytkowania. Jeśli chodzi o wydajność, płynność, gry, internet jest praktycznie to samo, choć dla mnie np Real Racing 3 lepiej wygląda na większym ekranie i minimalnie płynniej chodził na Coolpadzie - co potwierdza Antutu w 3D, na ostatniej scenie było o 25% więcej klatek. Także w sumie mój wybór określiłbym jako osobistą preferencję - wybrałem telefon, który (mam nadzieję) lepiej będzie się sprawiał w zakładanych przeze mnie zastosowaniach. Dla mnie problem średnio działającego GPS w Jaiyu jednak przeważył.

Jestem użytkownikiem regularnie używającym telefonu do dzwonienia, kalendarza, netu, GPS i czasem zdjęć, praktycznie nie gram i raczej nie słucham muzyki. Ważny jest dla mnie czas na baterii.
emjot

Pochwały: 6
Telefon:: R3NPro
ROM: MIUI Global

Postprzez ebola1972 » 12 maja 2014, o 12:31

Nie to żebym był zwolennikiem czy przeciwnikiem danego modelu, po prostu wskazania baterii były co najmniej dziwne.

Wysłane z mojego Onda V975m przy użyciu Tapatalka
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez Memciu » 12 maja 2014, o 16:18

Jakim programem sprawdzałeś GPS? Aha i sprawdź wakelock detector'em co zżera baterie i wykorzystuje CPU.

Wysłane z miniacza 2 przez Tapatalka :-P
Memciu

Pochwały: 2
Telefon:: mini 2 :/

Postprzez grzeech » 12 maja 2014, o 19:09

czekam na kartę do konta walutowego i już miałem wybranego coolpada f1, ale zauważyłem thl w200s

na plus gorilla 3, jak dla mnie ładniejszy (tylna klapka, choć plastikowo-plastikowa ale ciemna, przód - mniejsze-węższe ramki boczne co bardzo mi się podoba, delikatniejsze niebieski podświetlenie przycisków nawigacji), chyba więcej romów z tego co widzę,

na minus mniejsza bateria, chociaż nie wiadomo czy gorsza bo to różnie bywa, inny typ ekranu i już inaczej żre, 1gb ramu - chociaż całkowicie nie gram, ram tylko do płynności nakładki

reszta taka sama, octacore, 5" HD, <200$, aparat mnie nie interesuje, gps też. W sumie interesuje mnie wygląd bez foli i żeby jak najmniej przycinało poruszanie po systemia (wiadomo że android zawsze przytnie) i żeby bateria stykała na 2 dni (Lg L9 który oddałem żonie bo nie mogłem ścierpieć jak narzeka na zamulająca L7 trzymał mi 2,5-3 dni przy moim użytkowaniu - sam net sms i dzwonienie

Nie wiem w którą stronę iść przez tego thl zbrzydł mi coolpad ale nie wiem jak thla bateria i co daje te 2gb jeśli chodzi tylko o użytkowanie nakładki, nie gry itd.

Ktoś powie ile coolpad trzyma przy moim zastosowaniu? - jedna karta sim, sms, dzwonienie, non stop sieć 3g internet z pakietu. Co daje 2gb ramu (może miał ktoś styczność z octacore i 1gb)
grzeech

Pochwały: 1
Telefon:: lg l9

Postprzez emjot » 13 maja 2014, o 11:07

Ciężko powiedzieć, chyba jeszcze nie ma nikogo, kto długo tego używa.

Wczoraj odpaliłem MIUI na G4s i się zakochałem... już chciałem wszystko przestawić, i zostać z Jaiyu, ale niestety dzisiejsza podróż do pracy z GPS znowu przeważyła szalę na korzyść Coolpada. No po prostu funkcja GPS w Jaiyu może do nawigowania służyć bardziej awaryjnie i nadzwyczajnie, niż do codziennego zastosowania i to czasem bez aplikacji GPS, która "ściąga" pojazd na drogę, a np. w Endomondo.
Posiedziałem wieczorem, może uda się odpalić MIUI na Coolpadzie.
emjot

Postprzez dawido488 » 13 maja 2014, o 11:23

Spróbuj zainstalować aplikacje Fast GPS i ustawić region i kraj.
A następnie Status GPS i pobierz dane AGP.
I wtedy GPS powinien ładnie śmigać ;)
Jest: DOOGEE DG750,DOOGEE DG800,NIBIRU H1
Było: LENOVO A820,THL W1OO,STAR W450,FAEA F1,IOCEAN X7 HD,JIAYU G4S,IUNI U2,LENOVO VIBE X2
Będzie: ...
dawido488

Pochwały: 7

Postprzez emjot » 13 maja 2014, o 23:44

Na jeżdżenie po krzakach agps nie pomoże. Fixa rzeczywiście ciężko złapać bez agps i fastergps, ale i potem nawigacja nie jest zbyt dokładna, to żadna przyjemność stojąc prosząc poruszać się według GPS 30kmh...
emjot

Postprzez damian07de » 14 maja 2014, o 22:51

Potwierdzam, że GPS działa słabo w jiayu. Z faster GPS szybko łapie fix ale podczas jazdy czasami pokazuje, że jadę po polu. Jutro spróbuję na innym romie jak będzie działał.

Wysłane z mojego Venue 8 3830 przy użyciu Tapatalka
damian07de

Telefon:: JIAYU G4S

Postprzez grzeech » 16 maja 2014, o 15:20

To jak Z baterią w Coolpadzie F1, ktoś po takim czasie podzieli się większymi spostrzeżeniami? jakie wykorzystywanie jaki czas?
grzeech

Pochwały: 1
Telefon:: lg l9

Postprzez emjot » 16 maja 2014, o 18:07

U mnie na razie jeszcze bardzo mocno używam (bo przy robieniu MIUI i cały czas siedziałem w recovery i testowałem). Trzyma przy takim używaniu ponad dobę. Zobaczymy jak będzie gdy zacznę z niego po prostu normalnie korzystać. ROM MIUI w dziale ROMy i modyfikacje.
emjot

Postprzez Memciu » 16 maja 2014, o 18:10

Miał ktoś porównanie coolpada z redmi s1 na snapdragonie? Ze względu na ten GPS w jiayu na chwile obecną odstawiam go jako propozycje, chyba że ktoś znajdzie sposób. Ciekawi mnie teraz ten xiaomi i coolpad, innych do 200$ nie widzę.

grzeech napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W temacie coolpada F1 jest opis testu baterii przez jednego z użytkowników. Przy bardzo dużym użytkowaniu (film półtora godz, wgrywanie Romów, cwm, WiFi i dwie karty sim) wytrzymał cały dzień i podłączony był do ładowarki w pracy następnego dnia przy baterii 20%. Tak użytkownik opisał.

Wysłane z miniacza 2 przez Tapatalka :-P
Memciu

Pochwały: 2
Telefon:: mini 2 :/

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Porównania telefonów