• Reklama

Mały telefon

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Mały telefon

Postprzez Alki » 25 paź 2015, o 20:05

Witam, poszukuje telefonów:

Cena (bez VAT): do 250zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: najlepiej do 4 cali nie większy
Ilość RAM/ROM/Procesor: rom min 512MB
Dual/Single sim: obojętnie
Preferowane marki: obojętnie
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): obojętnie
Wymagania (parametry, funkcje): telefon do dzwonienia, odbierania i wysyłania sms/mms, z wmiarę przyzwoitym aparatem 5MP.
Opis: Będzie to pierwszy smartfon dla osoby, że tak powiem „nie technicznej”. Ja mam Jiayu g4s i dla niej jest ogromny także fajnie jakby był gabarytowo mały i zgrabny, wiem że cale nie zawsze przekładają się na gabaryty telefonu dlatego te 4 cale to tak orientacyjne. Ma być prosty i płynnie działać z przyzwoitą baterią.

Szukam również telefonu dla taty nie musi być pancerny ale dość wytrzymały.

Cena (bez VAT): do 100$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: do 4,7 cala
Ilość RAM/ROM/Procesor: RAM min 512MB
Dual/Single sim: obojętne
Preferowane marki: obojętne
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): obojętne
Wymagania (parametry, funkcje): Dzwonienie (dużo i często), odbierania i wysyłania sms/mms. Przyzwoity aparat.
Opis: Telefon ma być wytrzymały, płynnie chodzić nie zacinać się z b.dobrą baterią. Nie skomplikowany najlepiej z fizycznymi przyciskami słuchawki. Fajnie jakby miał dobry aparat. Wypatrzyłam na Aliexpress coś takiego: OINOM LMV9D ale nie wiem czy to jest coś warte.

Telefony nie będą używane do gier i wymagających aplikacji. Będę wdzięczna za jakąś podpowiedz.
Alki

Telefon:: jiayu G4s

Reklama

Re: Mały telefon

Postprzez Doman » 31 paź 2015, o 23:17

Jak mały to Elephone Q:
http://www.elephone.hk/ELE-Q.html

;-)
Doman
AKTYWNY

Pochwały: 17
Telefon:: Xiaomi Redmi 3/4

Postprzez Alki » 1 lis 2015, o 22:17

Fajny mały ale parametry trochę słabe. Mała bateria i aparat tylko 2pm. Może jakieś inne propozycje.
A czy ktoś miał do czynienia z OINOM LMV9?
http://www.aliexpress.com/item/A9-Smart ... eb201560_9
Alki

Postprzez alienv » 2 lis 2015, o 12:23

Ten LMV9 to wcale nie jest taki mały telefon, ma tylko mały wyświetlacz. Ma wymiary większości 5-calowców, do tego ma ponad 2cm grubości. Chcesz tym dzwonić? Pisanie sms na telefonie <=4cali to pomyłka
Jeśli Android ma chodzić płynnie to nie powinien mieć 512mb ram.
Z aparatem musisz przeżyć - nic wiele lepszego do tej pory nie upchano w takich telefonach. (mowa o obu telefonach)

Z 4.0calowych (które przewaznie maja 512mb ramu) mozesz znalezc np jiayu f1, parę modeli Lenovo (np A1900 czy dziadek A3) i trochę wynalazków. Większość z nich nie wspiera wcdma 900mhz - chociaż do dzwonienia na te chwile nie jest niezbedne.

Lepszy wybór bedzie w 4.5" i wyzej - zwlaszcza ze przeważnie różnica w szerokości tych modeli to 2-5mm. Więc do mocnego zastanowienia się.

Wg mnie o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zakup starego, dobrego telefonu, np Nokia N8/N9, albo jeszcze innego "zwykłego" telefonu. O wiele lepszy niż budżetówka z Chin.
alienv
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: iOcean X7S
ROM: 4.2.2 0520

Postprzez Alki » 4 lis 2015, o 11:36

Może źle napisałam ten telefon pancerny/wytrzymały nie ma być mały, dlatego tak myślałam o LMV9, chociaż teraz skłaniam się bardziej ku DOOGEE TITANS2 DG700.
Ten drugi telefon miał być mniejszy ale faktycznie mało takich jest. Jestem prawie zdecydowana na Jiayu G2F chyba że jest jakiś lepszy w takiej samej cenie ok 70$ i podobnych gabarytach?
Alki

Postprzez Alki » 9 lis 2015, o 20:46

Szukam odpowiednika Jiayu G2F z podobnymi lub lepszymi parametrami/gabarytami i w cenie ok 70$? Może mi ktoś coś polecić najlepiej do 11.11.2015r.
Alki

Powrót do Jaki telefon kupić ?