• Reklama

Mały (poniżej 5 cali), tani (~400zł, 100-110$) dla mamy

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Mały (poniżej 5 cali), tani (~400zł, 100-110$) dla mamy

Postprzez Flyagaric » czwartek, 15 września 2016, 18:04

Pasowałby też Galaxy A3 od Samsunga, ale pojęcia nie mam czemu nówki takie drogie. Obczaj allegro, może coś się trafi nowego.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Reklama

Postprzez clorox » czwartek, 15 września 2016, 18:37

penguino napisał(a):Budżet nie jest w mojej gestii, mama jest samodzielna finansowo i to ona ustala zasady.
I nie możesz nic od siebie dorzucić dla niej w prezencie, bo zabroniła i się obrazi? Jak honorowa mama! Rozumiem, masz związane ręce... :-P (żart oczywiście)
clorox
AKTYWNY

Pochwały: 38

Postprzez basswitek » czwartek, 15 września 2016, 18:54

clorox napisał(a):Polecam Meizu M2. Model co prawda zeszłoroczny, ale spełnia 99% założeń. Jedyny feler, że to 5", ale wymiary ma naprawdę małe (porównanie do Redmi 2: http://www.kimovil.com/en/compare/meizu ... edmi-2-2gb). Polecam, użytkuję od roku i do podstawowych rzeczy sprawuje się aż za dobrze. Z małym ekranem i 2GB ram nie ma w czym wybierać. Tu masz zestawienie - głównie 1GB przy ekranie do 5" i założonym budżecie: http://www.kimovil.com/en/compare-smart ... value.2048

Zgadzam się, że z mniejszym ekranem niż 5" nie ma co szukać przyzwoitego smartfona z Chin (poza wspomnianym Samsung Galaxy mini). Są alternatywy w postaci małych telefonów 5" (tj z małymi ramkami), takie telefony na szerokość i wysokość są niewiele albo i w ogóle nie większe od telefonów z 4.5 czy 4.7 calowym ekranem (np wspomniany Redmi 2 nie jest mały). Meizu M2 to przykład takiego telefonu, bardzo mały jak na 5", choć z jego opłacalnością już się nie zgodzę, owszem był opłacalny ale powiedzmy tak z rok, może jeszcze pół roku temu. I tak bardzo długo utrzymywał się jako polecany telefon. W tym momencie jednak jego zakup w cenie 100-100$ nie ma już sensu skoro w okolicy 110-115$ są Xiaomi Mi4c lub Mi4, równie małe telefony 5" ze znacznie lepszymi parametrami, wykonaniem, lepszym aparatem, wyświetlaczem itd.

Zobacz na przykładowe różnice w wielkości telefonów od lewej Homtom HT3 (5") , Xiaomi Mi4c (5"), Vkworld F1 (4.5").

Obrazek
Obrazek

Autor postu otrzymał pochwałę
basswitek

Pochwały: 7

Postprzez clorox » czwartek, 15 września 2016, 20:04

Tak, oczywiście masz rację, Mi4c jest zdecydowanie bardziej opłacalny niż Meizu M2. Jakoś umknął mi ten model.
clorox
AKTYWNY

Pochwały: 38

Postprzez penguino » czwartek, 15 września 2016, 21:09

Flyagaric napisał(a):Pasowałby też Galaxy A3 od Samsunga, ale pojęcia nie mam czemu nówki takie drogie. Obczaj allegro, może coś się trafi nowego.

Nowego? Używki pierwszej generacji chodzą po 600zł, nieliczne 500zł, ale to najstarsze egzemplarze. A3 świetnie trzyma cenę, a jednak wolałbym unikać ponad rocznych używek.
clorox napisał(a):I nie możesz nic od siebie dorzucić dla niej w prezencie, bo zabroniła i się obrazi? Jak honorowa mama! Rozumiem, masz związane ręce... :-P (żart oczywiście)

Trochę honorowa jest i ceni swoją niezależność finansową. Dlatego jeśli już to bardziej wchodzi w grę dopłata do Redmi 2 niż wejście w kolejną półkę cenową.

@basswitek
Dla niezaawansowanego użytkownika Redmi 3 może być lepszym wyborem niż Mi4c dzięki lepszej baterii i rozszerzalnej pamięci. "Przymierzaliśmy" w praktyce telefony pięciocalowe, nawet te mniejsze i nie była zachwycona. Ostatnim który dobrze leżał w dłoni był Huawei Y3 II. On ma wymiary identyczne jak Redmi 2. To wydaje się być granicą komfortu, większych nie jest w stanie objąć dłonią. Czyli raczej pozostaje poszukiwanie okazji na Redmi...
penguino

Postprzez Flyagaric » piątek, 16 września 2016, 12:02

penguino napisał(a):Nowego? Używki pierwszej generacji chodzą po 600zł, nieliczne 500zł, ale to najstarsze egzemplarze. A3 świetnie trzyma cenę, a jednak wolałbym unikać ponad rocznych używek.
...

Też mnie to szokuje. Może to właśnie czar jego rozmiaru? Nie wiem - fon nie prezentuje niczego wyjątkowego.

penguino napisał(a):...
Dla niezaawansowanego użytkownika Redmi 3 może być lepszym wyborem niż Mi4c dzięki lepszej baterii i rozszerzalnej pamięci. "Przymierzaliśmy" w praktyce telefony pięciocalowe, nawet te mniejsze i nie była zachwycona. Ostatnim który dobrze leżał w dłoni był Huawei Y3 II. On ma wymiary identyczne jak Redmi 2. To wydaje się być granicą komfortu, większych nie jest w stanie objąć dłonią. Czyli raczej pozostaje poszukiwanie okazji na Redmi...

Masz porównanie tych dwóch, do Mi4c:
http://www.kimovil.com/en/compare/huawe ... l-2gb-16gb
- są tam też zobrazowane różnice w rozmiarze. Mi4 jest tylko ok.3mm szerszy, co zostanie skompensowane tym, ze jest sporo cieńszy od Huawei. Dorzuciłem Redmi 3 i widać, że faktycznie jest nie tylko prawie tak duży jak Mi4c, ale też dużo grubszy od pozostałej trójki.
Konkluzja jest taka, że skoro twej szanownej rodzicielce dobrze leżał w dłoni Huawei, to i Mi4c powinien leżeć jak ulał. Jest naprawdę mały jak na 5-cio calowca. Redmi 2 go przebija, ale Huwawei już nie, bo nadrabia grubością.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez penguino » piątek, 16 września 2016, 23:49

Mi4c obiektywnie jest lepszy, mocniejszy itp., ale trzeba tez patrzeć pod kątem konkretnych zastosowań - mama nie zauważy mocnego procesora, ale ucieszy się z dobrej baterii. Przy zaokrąglonych pleckach szerokości za bardzo nie zredukujesz grubością. Poszukam jeszcze może w jakimś markecie ostał się Samsung a5 2015 - ma identyczne wymiary jak Mi4c/Redmi 3.
penguino

Postprzez Flyagaric » sobota, 17 września 2016, 00:04

A5 jest jeszcze droższy od A3.
Mnie się zdaje, że ty jesteś bardziej rozdarty od mamy. Ucieszy się z baterii, choć Mi3 jest wielki i dodatkowo gruby? Przecież wcześniej pisałeś, że to nieakceptowalne ...
Ja odpadam.
Flyagaric
VIP

Postprzez existe » sobota, 17 września 2016, 02:39

clorox napisał(a):
penguino napisał(a):Budżet nie jest w mojej gestii, mama jest samodzielna finansowo i to ona ustala zasady.
I nie możesz nic od siebie dorzucić dla niej w prezencie, bo zabroniła i się obrazi? Jak honorowa mama! Rozumiem, masz związane ręce... :-P (żart oczywiście)

tego nie wiemy - moze oszczedzala ?
wiec nie wyciagajmy zbyt daleko idacych wnioskow, bo rozbijemy sie o ... brzozę !
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Postprzez tomikitwo » sobota, 17 września 2016, 02:45

Ten temat jest bardzo dziwny. Chyba trol. Gość ogarnia wszystko perfect a pyta się jaki telefon dla mamuśki który jest wybredna jak niewiadomo co i twierdzi że jej łapy ogarniają tylko telefony 4,7" w rozmiarach 5-calowców... Śmierdzi wkretem.

W ogóle ten cały dział jest niesamowicie durny. Każdy pyta o to samo i dostaje te same odpowiedzi, a baza danych forum tyje bez potrzeby.

Pytanie wyglada zazwyczaj tak:
!!!! ?????co kupić żeby nie wydać cebulionów? zi zebt mial od 4 do 6 CALI!

a odpowiedzi:
-redmi 3 note PRO!, bo ma duzy ekran i SoC od Qualcomma, a poza tym jest gowniany, ale czego gościu wiecej oczekujesz
-debilu nie znasz sie, kup pan pro PRIME bedziesz maił GIGABAJT wincyj!
-Mi4c (bo dobry i tani)
-mi5, bo lepszy od szajsunga
-kup cokolwiek bo jak wgrasz odpowiedni ROOM to nawet gps bd dzialał
-ooo to kup leeeeeco bo jest futurystyczne i różowe
-kup redmi 3
-kup redmi 3s,c,x,y,w bo ja takie mam
-nie, lepiej redmi 3, bo ja takie mam!
-kup eleulephoneiujwico co bo pirzu powiedzial, ze dobre a to przecie RECENZENT

dzial bez sensu...

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio edytowano sobota, 17 września 2016, 04:21 przez tomikitwo, łącznie edytowano 4 razy
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez existe » sobota, 17 września 2016, 03:02

tomikitwo napisał(a):Ten temat jest bardzo dziwny.

W ogóle ten cały dział jest niesamowicie durny. Każdy pyta o to samo i dostaje te same odpowiedzi, a baza danych forum tyje bez potrzeby.

a na koncu i tak pytajacy pisze, łe, przeciez w porownaniu do r,mi 3 to jest badziewie
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Postprzez tomikitwo » sobota, 17 września 2016, 03:05

existe napisał(a):
tomikitwo napisał(a):Ten temat jest bardzo dziwny.

a na koncu i tak pytajacy pisze, łe, przeciez w porownaniu do r,mi 3 to jest badziewie

Dokładnie wiesz o czym piszę :)
Wystarczyłoby zrob ić odpowiednie ankiety raz w miesiącu i koniec z tysiącem durnych zapytań.
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?