• Reklama

Mały (poniżej 5 cali), tani (~400zł, 100-110$) dla mamy

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Mały (poniżej 5 cali), tani (~400zł, 100-110$) dla mamy

Postprzez Flyagaric » 15 wrz 2016, o 18:04

Pasowałby też Galaxy A3 od Samsunga, ale pojęcia nie mam czemu nówki takie drogie. Obczaj allegro, może coś się trafi nowego.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 74

Reklama

Postprzez clorox » 15 wrz 2016, o 18:37

penguino napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
I nie możesz nic od siebie dorzucić dla niej w prezencie, bo zabroniła i się obrazi? Jak honorowa mama! Rozumiem, masz związane ręce... :-P (żart oczywiście)
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 68

Postprzez basswitek » 15 wrz 2016, o 18:54

clorox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zgadzam się, że z mniejszym ekranem niż 5" nie ma co szukać przyzwoitego smartfona z Chin (poza wspomnianym Samsung Galaxy mini). Są alternatywy w postaci małych telefonów 5" (tj z małymi ramkami), takie telefony na szerokość i wysokość są niewiele albo i w ogóle nie większe od telefonów z 4.5 czy 4.7 calowym ekranem (np wspomniany Redmi 2 nie jest mały). Meizu M2 to przykład takiego telefonu, bardzo mały jak na 5", choć z jego opłacalnością już się nie zgodzę, owszem był opłacalny ale powiedzmy tak z rok, może jeszcze pół roku temu. I tak bardzo długo utrzymywał się jako polecany telefon. W tym momencie jednak jego zakup w cenie 100-100$ nie ma już sensu skoro w okolicy 110-115$ są Xiaomi Mi4c lub Mi4, równie małe telefony 5" ze znacznie lepszymi parametrami, wykonaniem, lepszym aparatem, wyświetlaczem itd.

Zobacz na przykładowe różnice w wielkości telefonów od lewej Homtom HT3 (5") , Xiaomi Mi4c (5"), Vkworld F1 (4.5").

Obrazek
Obrazek

Autor postu otrzymał pochwałę
basswitek

Pochwały: 13

Postprzez clorox » 15 wrz 2016, o 20:04

Tak, oczywiście masz rację, Mi4c jest zdecydowanie bardziej opłacalny niż Meizu M2. Jakoś umknął mi ten model.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 68

Postprzez penguino » 15 wrz 2016, o 21:09

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nowego? Używki pierwszej generacji chodzą po 600zł, nieliczne 500zł, ale to najstarsze egzemplarze. A3 świetnie trzyma cenę, a jednak wolałbym unikać ponad rocznych używek.
clorox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Trochę honorowa jest i ceni swoją niezależność finansową. Dlatego jeśli już to bardziej wchodzi w grę dopłata do Redmi 2 niż wejście w kolejną półkę cenową.

@basswitek
Dla niezaawansowanego użytkownika Redmi 3 może być lepszym wyborem niż Mi4c dzięki lepszej baterii i rozszerzalnej pamięci. "Przymierzaliśmy" w praktyce telefony pięciocalowe, nawet te mniejsze i nie była zachwycona. Ostatnim który dobrze leżał w dłoni był Huawei Y3 II. On ma wymiary identyczne jak Redmi 2. To wydaje się być granicą komfortu, większych nie jest w stanie objąć dłonią. Czyli raczej pozostaje poszukiwanie okazji na Redmi...
penguino

Postprzez Flyagaric » 16 wrz 2016, o 12:02

penguino napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Też mnie to szokuje. Może to właśnie czar jego rozmiaru? Nie wiem - fon nie prezentuje niczego wyjątkowego.

Masz porównanie tych dwóch, do Mi4c:
http://www.kimovil.com/en/compare/huawe ... l-2gb-16gb
- są tam też zobrazowane różnice w rozmiarze. Mi4 jest tylko ok.3mm szerszy, co zostanie skompensowane tym, ze jest sporo cieńszy od Huawei. Dorzuciłem Redmi 3 i widać, że faktycznie jest nie tylko prawie tak duży jak Mi4c, ale też dużo grubszy od pozostałej trójki.
Konkluzja jest taka, że skoro twej szanownej rodzicielce dobrze leżał w dłoni Huawei, to i Mi4c powinien leżeć jak ulał. Jest naprawdę mały jak na 5-cio calowca. Redmi 2 go przebija, ale Huwawei już nie, bo nadrabia grubością.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez penguino » 16 wrz 2016, o 23:49

Mi4c obiektywnie jest lepszy, mocniejszy itp., ale trzeba tez patrzeć pod kątem konkretnych zastosowań - mama nie zauważy mocnego procesora, ale ucieszy się z dobrej baterii. Przy zaokrąglonych pleckach szerokości za bardzo nie zredukujesz grubością. Poszukam jeszcze może w jakimś markecie ostał się Samsung a5 2015 - ma identyczne wymiary jak Mi4c/Redmi 3.
penguino

Postprzez Flyagaric » 17 wrz 2016, o 00:04

A5 jest jeszcze droższy od A3.
Mnie się zdaje, że ty jesteś bardziej rozdarty od mamy. Ucieszy się z baterii, choć Mi3 jest wielki i dodatkowo gruby? Przecież wcześniej pisałeś, że to nieakceptowalne ...
Ja odpadam.
Flyagaric
VIP

Postprzez existe » 17 wrz 2016, o 02:39

I nie możesz nic od siebie dorzucić dla niej w prezencie, bo zabroniła i się obrazi? Jak honorowa mama! Rozumiem, masz związane ręce... :-P (żart oczywiście)

tego nie wiemy - moze oszczedzala ?
wiec nie wyciagajmy zbyt daleko idacych wnioskow, bo rozbijemy sie o ... brzozę !
existe
existe
VIP

Pochwały: 52

Postprzez tomikitwo » 17 wrz 2016, o 02:45

Ten temat jest bardzo dziwny. Chyba trol. Gość ogarnia wszystko perfect a pyta się jaki telefon dla mamuśki który jest wybredna jak niewiadomo co i twierdzi że jej łapy ogarniają tylko telefony 4,7" w rozmiarach 5-calowców... Śmierdzi wkretem.

W ogóle ten cały dział jest niesamowicie durny. Każdy pyta o to samo i dostaje te same odpowiedzi, a baza danych forum tyje bez potrzeby.

Pytanie wyglada zazwyczaj tak:
!!!! ?????co kupić żeby nie wydać cebulionów? zi zebt mial od 4 do 6 CALI!

a odpowiedzi:
-redmi 3 note PRO!, bo ma duzy ekran i SoC od Qualcomma, a poza tym jest gowniany, ale czego gościu wiecej oczekujesz
-debilu nie znasz sie, kup pan pro PRIME bedziesz maił GIGABAJT wincyj!
-Mi4c (bo dobry i tani)
-mi5, bo lepszy od szajsunga
-kup cokolwiek bo jak wgrasz odpowiedni ROOM to nawet gps bd dzialał
-ooo to kup leeeeeco bo jest futurystyczne i różowe
-kup redmi 3
-kup redmi 3s,c,x,y,w bo ja takie mam
-nie, lepiej redmi 3, bo ja takie mam!
-kup eleulephoneiujwico co bo pirzu powiedzial, ze dobre a to przecie RECENZENT

dzial bez sensu...

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio edytowano 17 wrz 2016, o 04:21 przez tomikitwo, łącznie edytowano 4 razy
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 29

Postprzez existe » 17 wrz 2016, o 03:02

tomikitwo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

a na koncu i tak pytajacy pisze, łe, przeciez w porownaniu do r,mi 3 to jest badziewie
existe
existe
VIP

Pochwały: 52

Postprzez tomikitwo » 17 wrz 2016, o 03:05

existe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

a na koncu i tak pytajacy pisze, łe, przeciez w porownaniu do r,mi 3 to jest badziewie

Dokładnie wiesz o czym piszę :)
Wystarczyłoby zrob ić odpowiednie ankiety raz w miesiącu i koniec z tysiącem durnych zapytań.
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?