• Reklama

Malata i60 vs Coolpad 7231 - tanie chińczyki ok. 50$

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Malata i60 vs Coolpad 7231 - tanie chińczyki ok. 50$

Postprzez Mad_MAX » 22 lut 2014, o 20:52

No to napiszę cokolwiek skoro je mam obydwa.

Malata i60:

Ekran 4,0" 800x480px, multidotyk 2 punktowy
RAM: 512MB
ROM: 512MB
Aparat 2mpx tylny
1,0Ghz Dual Core procesor MTK6577
GPU: PowerVR SGX 531
Brak GPS

Co znajdziemy w pudełku:

* telefon
* bateria
* kabel USB
* ładowarka chińska
* przejściówka na Polskę
* jakieś instrukcje.

Wykonanie:

Ogólnie telefon wygląda na tandetnie wykonany ale jak się go trzyma w ręce to nic nie trzeszczy czy odpada. Te plastiki są po prostu słabej jakości , no i sam design telefonu to nie najwyższa półka hehe :)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Po włączeniu telefonu ukazują się nam jakieś chińskie krzaczki z reklamą zapewne dystrybutora czy coś. Telefon włącza się całkiem szybko , w granicach 20-30 sekund.
Wyświetlacz świeci bardzo ładnie , podświetlenie jest bardzo dobre. Kąty widzenia są super , praktycznie pod każdym kątem wszystko widać dobrze.

System to 4.1.1 , jest praktycznie czysty , tylko SuperSU jest wgrane , tak to standardowe aplikacje i dobrze bo pamięci jest tyle co kot napłakał. Karta pamięci jest niezbędna , jeśli cokolwiek chcemy wgrywać na ten telefon. Dobrze , że od razu można sobie ustawić , żeby się wszystko wgrywało na kartę SD.
System działa płynnie , coś tam gdzieś jak się głębiej wejdzie to się zastanowił chwilę ale ogólnie wszystko można powiedzieć "śmiga".
Wgrałem tylko Angry Birds i Pou , obydwie działają bardzo płynnie i bez problemu.
Youtubie działa dobrze , normalnie się wszystko ładuje i filmy odtwarzają się płynnie i bez problemu.
Co ważne system jest praktycznie cały spolszczony :)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wifi łapie średnio , to znaczy łapie i działa normalnie , ale zasięg jest średnio 1-2 kreski słabszy niż np. mój HTM H9001.

Głośnik do odtwarzania muzyki itp. działa nadzwyczaj dobrze , jest mega głośny ale nic nie harczy ani nie trzeszczy , naprawdę się mocno zdziwiłem jak głośno działa :)

Aparat:

Jak na 2mpx to działa tak jak ma działać ale ogólnie to nie polecam hehehe. Zresztą widać na poniższych przykładach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zrobiłem test w Antutu i uzyskał ponad 7000 punktów , więc myślę , że to bardzo dobry wynik jak na tak tani telefon (40$).

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Ogólnie za te pieniądze , dla kogoś kto nie wymaga zbyt wiele od telefonu , to chyba całkiem w porządku. Biorąc pod uwagę zakup w Chinach za pomocą poczty , to wychodzi ok. 150zł.
W takich pieniądzach raczej wątpię , że znajdzie się coś używanego lepszego niż to , bo o nowym nawet nie wspomnę :)

Plusy:

+ dobry ekran
+ dobry głośnik
+ tani :)

Minusy:

- aparat
- kiepski design

To oczywiście tylko moje spostrzeżenia odnośnie tego telefonu i nie przetestowałem go tak na wskroś , żeby coś więcej napisać na plus czy na minus ale może komuś to pomoże w wyborze :)

Coolpad 7231:

Ekran 4,0" 800x480px, multidotyk 5 punktowy
RAM: 256MB
ROM: 2GB
Aparat 2mpx tylny
MTK6572, Cortex A7 dual core, 1.2GHz
GPU: nie wiem :)
Brak GPS

Co znajdziemy w pudełku:

* telefon
* bateria
* kabel USB
* ładowarka chińska
* przejściówka na Polskę
* jakieś instrukcje.

Wykonanie:

Telefon robi całkiem dobre wrażenie pod względem designu , nie wiem ale chyba jest ogólnie podobny do Galaxy SII , przynajmniej mi się tak wydaje. Tylna klapka jest zrobiona z takiego chropowatego plastiku lekko świecącego. "Oko" aparatu jest otoczone chromowaną ramką , co też wydaje mi się ma wpływ na ogólny odbiór jego wyglądu. Dodatkowo ramka wokół telefonu jest wykonana z błyszczącego plastiku piano black fachowo nazywając.
Samo wykonanie jak najbardziej w porządku , nic nie odstaje czy trzeszczy :)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Tak samo jak w wypadku Malaty , po włączeniu jakieś chińskie krzaczki.

Wyświetlacz jest tak samo ładny jak w przypadku Malaty , to samo jeśli chodzi o kąty widzenia. Jest jednak jakby deczko ciemniejszy niż wyświetlacz Malaty. Biel jest bardziej szara niż biała jak u Malaty.

System to Android 4.2.2 , niestety brak języka polskiego , tylko angielski i chiński. Działa tak samo płynnie jak w przypadku Malaty , więc nie będę się zbytnio rozpisywał. Warte zaznaczenia jest natomiast to , że ma zdecydowanie więcej pamięci wewnętrznej i na aplikacje niż Malata :) Tam nawet włączenie aparatu wymaga karty pamięci , tutaj bez problemu można śmigać bez karty , oczywiście mówię o podstawowych funkcjach itp. Do zabawy tak samo niezbędna jest karta SD.
Nie udało mi się włączyć Google Play (nie było go wogóle w telefonie , więc ściągnałem ale za każdym razem przy próbie włączenia , sam się wyłącza), żeby zainstalować Antutu , więc go nie przetestowałem pod tym kątem , ale wydaje mi się , że miałby podobny wynik do Malaty , bo sprzętowo to praktycznie to samo.
Jak widać na zdjęciach naprane jest sporo jakichś chińskich aplikacji , co pewnie każdy nowy użytkownik powinien usunąć od razu po włączeniu :)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Tak samo jak w przypadku Malaty , głośnik jest bardzo dobry , to znaczy jest głośny , w tym sensie jest dobry hehe :)

Internet po wifi działa bardzo dobrze , przeglądanie stron www jest komfortowe , nic się nie zacina i normalnie można przewijać czy powiększać strony.

Aparat:

Tragedia :( , zdecydowanie gorzej niż w przypadku Malaty. No na siłę zawsze można cyknąć fotkę i coś będzie widać ale nie polecam do bardziej "pięknych" ujęć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Telefon jest ok. 10$ droższy niż Malata i stoją w zasadzie na tym samym poziomie , więc wybór to kwestia albo losowania monetą albo wybór pod względem designu ale o tym się nie dyskutuje :)

Plusy:

+ ładny wygląd (jak na tak tani telefon)
+ ładny wyświetlacz
+ dobre kąty widzenia
+ dobry głośny głośnik

Minusy:

- zdecydowanie aparat

Zdjęcia dołożę później bo nie wiem jak je tutaj dodać :)

Pozdrawiam

Autor postu otrzymał pochwałę
Ostatnio edytowano 22 lut 2014, o 21:14 przez Mad_MAX, łącznie edytowano 1 raz
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Mi MAX 2GB/16GB -> Mi MAX 2 4GB/64GB (Sprzedam) -> MI MIX PRO 6GB/256GB
Mad_MAX
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Xiaomi Mi MAX 2
ROM: 7.1.1

Reklama

Re: Malata i60 vs Coolpad 7231 - tanie chińczyki ok. 50$

Postprzez lukkki » 22 lut 2014, o 21:07

Do działu archeologia to się nadaje. Nie szkoda na to wyrzucać pieniędzy?
lukkki
VIP

Pochwały: 13

Postprzez Mad_MAX » 22 lut 2014, o 21:16

A ktoś napisał , że wydałem na to pieniądze ?? To , że ty potrzebujesz telefon za 1000$ , nie znaczy , że ktoś inny takiego nie szuka.
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Mi MAX 2GB/16GB -> Mi MAX 2 4GB/64GB (Sprzedam) -> MI MIX PRO 6GB/256GB
Mad_MAX
AKTYWNY

Postprzez marx » 24 lut 2014, o 11:45

dzieki za kawal dobrej roboty, życzył bym sobie więcej takich opisów dla różnych telefonów, nie tylko tych z top listy
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez Mad_MAX » 24 lut 2014, o 17:16

W najbliższych dniach zrobię recenzję HTM H9001 i Mann Zugg3 A18. :) Dzięki za miłe słowa :)
Mad_MAX
AKTYWNY

Postprzez Grzech76 » 6 mar 2014, o 23:31

Witam!
Interesuje mnie telefon malata i60 (dla córki). Mam kilka pytań. Ze specyfikacji wynika że aero2 na nim nie pochodzi, a czy internet orange free wcdma 2100 obsłuży? Nigdy nie miałem telefonu dual sim więc mam wątpliwości. Karta telefoniczna ma być play a druga do netu orange.
Grzech76

Pochwały: 3
Telefon:: nokia

Postprzez Mad_MAX » 7 mar 2014, o 20:58

Grzech76 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak , powinno działać . Orange obsługuje WCDMA 2100 :)

Autor postu otrzymał pochwałę
Mad_MAX
AKTYWNY

Postprzez Grzech76 » 7 mar 2014, o 21:09

Dzięki - w takim razie zamawiam. Dużo nie ryzykuję :).
Grzech76

Postprzez Grzech76 » 8 mar 2014, o 01:39

Dla potomnych daje linka do firmy Malata - mam nadzieję, że to właśnie producent telefonu Malata i60

http://www.malata.com/en/
Grzech76

Powrót do Porównania telefonów