• Reklama

M2 Note, a ładowarka samochodowa

Smartfon Meizu MX4, Meizu MX4 PRO, MUIZU MX5
Opinie, testy, recenzje, ROM, Root

M2 Note, a ładowarka samochodowa

Postprzez KARY » wtorek, 15 marca 2016, 12:32

Witam wszystkich,

mam pewien problem z używaniem m2 note w samochodzie jako nawigacji smartphone mimo podpięcia do ładowarki powoli się rozładowuje . Przetestowałem 3 różne ładowarki samochodowe najpierw była jakaś NN więc nie zdziwiło mnie że nie dawała rady, kupiłem więć 2.1A Griffin mniej więcej ten sam efekt, no więc szarpnąłem się na Belkina 2x 2.1A jest trochę lepiej to znaczy telefon rozładowuje się wolniej, ale jednak cały czas power idzie na minus a nie plus.

Używam ustawień zrównoważonych, oczywiście włączony GPS i transfer po LTE, zazwyczaj jeżdżę z nawigacja Waze. Czy też macie podobny problem z ładowaniem m2 note w samochodzie?
Obrazek
KARY

Reklama

en.001phone.cn=

Re: M2 Note, a ładowarka samochodowa

Postprzez woody » wtorek, 15 marca 2016, 12:40

Dziwne , mi ładuje , używam ustawień "tryb wydajności" i jak jest słonecznie (bardzo ) to zwiększam jasność i ładuje - wysiadam z auta z naładowanym tel.Używam auto mapy a ładowarka to jakiś badziew za 8 zeta z auchan.
Meizu M2 Note
woody
VIP

Pochwały: 16

Postprzez zawel » wtorek, 15 marca 2016, 12:41

Hmm, a może to nie tyle jest problem ładowarki co kabla? Jak masz długi i cienki przewód to on może być wąskim gardłem. Spróbuj na jakimś innym (najlepiej sprawdzonym) na początek...
zawel
AKTYWNY

Pochwały: 18

Postprzez KARY » wtorek, 15 marca 2016, 18:37

Kabel Tracera średnio długi, około 2m. Spróbuje zmienić ale myślę, że to raczej nie jest wina kabla.
Obrazek
KARY

Postprzez KARY » wtorek, 15 marca 2016, 20:17

Tak to wygląda po pomiarze: screen 1 ładowarka sieciowa i kabel Meizu, screen 2 belkim w samochodzie na kablu tracer, screen 3 belkin w samochodzie na oryginalnym kablu Meizu

Spoiler:
Obrazek
KARY

Postprzez woody » wtorek, 15 marca 2016, 21:22

Zainstalowałem tą apkę "ampere" przed chwilą i powiem że jak dla mnie to te miliampery z kosmosu bierze, mam charger doctora i pomiar natężenia jest inny niż na ampere chociaż nie wiem czy ta apka mierzy te ampery czy co robi -nie wiem?

Podejrzewam że bateria jest padnięta, tak jak pisałem wcześniej mam jakąś badziewną ładowarkę i mam tel naładowany. A teraz przyszło mi do głowy czy masz wszystko ok z ładowaniem w autku, a może coś jest nie tak z gniazdem zapalniczki.
Meizu M2 Note
woody
VIP

Postprzez KARY » wtorek, 15 marca 2016, 23:16

Bateria jest ok, na sieciowej ładuje się bez problemu i trzyma w porywach do 3 dni. Tez pomyślałem że może gniazdo zapalniczki ma w tym jakiś udział tym bardziej ze wisi na nim jeszcze rejestrator trasy. Będę musiał pokombinować tylko jakiś miernik muszę załatwić.
Obrazek
KARY

Postprzez woody » wtorek, 15 marca 2016, 23:30

I tu może być problem, rejestrator może pobiera więcej prądu i ciut brakuje do sprawnego ładowania? A próbowałaś z samym telefonem podpiętym pod gniazdko? Osobne zasilanie chyba cię czeka.

Meizu M2 Note
Meizu M2 Note
woody
VIP

Postprzez resmiki » czwartek, 17 marca 2016, 16:03

zawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Też obstawiam kabel.
Mam ładowarke 2A, na kablu 22awg, 50 cm prąd ładowania jest pomiedzy 1,4 a 1,5 A, na cienszym kablu od innego telefonu (tak ok. 1m) prąd ładowania przy tej samej ładowarce jest ok. 600 mA. Mierzone sprzetowo takim chinskim miernikiem ładowania z wyswietlaczem. Od kabla dużo zalezy.

W aucie od dawna uzywam ładowarki z hipera za kilka zł i jest OK.

M2 note nigdy nie ładował mi sie wiekszym prądem niż 1.5 A, chociaz testowałem ładowarke z innymi sprzetami i nieznacznie przekraczała 2 A.
resmiki

Pochwały: 3

Powrót do MEIZU