• Reklama

LTE Dual sim

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

LTE Dual sim

Postprzez W1904 » 7 gru 2014, o 01:37

Witam mili moi :)
Szukam sobie właśnie nowego telefonu i trafiłem na Kruger & Matz Live 2 lte
http://www.krugermatz.com/pl/products/km0413

za około 750 pln. I teraz mam do was pytanie:

Czy znajdzie się jakaś ciekawa chińska alternatywa w max tej cenie o podobnych lub lepszych parametrach?

To na czym mi najbardziej zależy to
1. Dual Sim z LTE
2. Dobry GPS
3. Ekran max 5" (warunek niekonieczny choć pożądany)

Na razie przeglądam to forum i internety, ale nie jestem w stanie ogarnąć tej ilości informacji. Jeśli to możliwe to prosiłbym o tylko wymienienie modeli na które warto zwrócić uwagę i orientacyjna cenę końcowa w pln.

Na razie widzę te modele:

Coolpad F2 (ale ma 5,5")
Elephone 3000s
Jiayu S3 (jeszcze nie na rynku)

Dobrze kombinuje? Czy jest coś jeszcze
W1904

Reklama

Re: LTE Dual sim

Postprzez ra-vau » 7 gru 2014, o 02:38

Elephone P3000S ~ 180$ (orzy zakupie grupowym taniej...) = 612 +vat 150 = 762zł

Cubot ZORRO 001 - 148$ = 504 +vat115 = 620zł

Lenovo Lemon K3 - cena niższa będzie niż ten Elephone ... ;) ... lecz czekać trzeba na premierę ;)
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez ddr » 7 gru 2014, o 03:15

Jiayu s3 to też 5'5.
Możesz poczekać na elephone p6000.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez W1904 » 18 gru 2014, o 16:02

Jakby komuś się to przydało to znalazłem alternatywe :)

CoolPad K1 7620L

Wprawdzie 5,5 ale pozostałe wymagania zdaje się spełniać i cena 490 pln + wysyłka z Polski. Fanem cyferek i osiągów nie jestem więc mam nadzieję że będzie ok. No i jeszcze 12 mc "polskiej" gwarancji ;)
Zobaczymy co to będzie.
W1904

Postprzez hellhammer » 19 gru 2014, o 11:43

W1904 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

nie polecam coolpadow, dosc ze problematyczne oryginalne romy sa to jeszcze z masa backdoorow.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez W1904 » 19 gru 2014, o 14:18

Sprawdzimy, dziś telefon doszedł, także za parę dni będę mógł coś powiedzieć o stabilności działania i wrażeniach. Co do backdoor to temat wyszedł juz po zamówieniu także trudno, najwyżej mi chińczyk CV ukradnie, albo konto wyczyści :P
W1904

Postprzez W1904 » 21 gru 2014, o 15:25

No i wrażenia na gorąco. Nie będzie to pełna recenzja, ale jakby ktoś miał pytania chętnie odpowiem.

Z zewnątrz:
Bez bajerów, dostałem pudełko w środku telefon, ładowarka z przyjściówką na nasze gniazdka, odłączany kabel USB. Standard.

Sam telefon duży 5,5 ma ekran większy niż cały mój poprzedni ;) dla mnie zbyt duży, ale może kwestia przyzwyczajenia. Wykonanie poprawne, nie ma się do czego przyczepić. Design taki sobie, ale to kwestia gustu. Srebrna ramka świeci się jak psu jajca, na dole 3 funkcyjne podświetlone przyciski, na górze logo, kamera, czujnik. Włącznik z prawej głośność z lewej , na dolnej krawędzi gniazdo ładowania (umieszczone po prawej) i wyjście słuchawkowe (dziwna lokalizacja). Tył pokryty tworzywem imitującym (chyba) skórę i wystający obiektyw aparatu (obok lampa). Mimo jakiejś tam struktury dość śliski.

Nic nie trzeszczy ogólnie ok.

Ekran:
5,5 dobre kąty widzenia, rozdzielczość niby dość niska, ale nie przeszkadza, jasność wystarczająca. Dotyk bez problemu.

Od środka:

2x micro sim (4g + gsm)
I slot na micro sd

ROM póki co stabilny, telefon działa szybko i nie laguje. Nie gram w gry, wiec dla mnie zupełnie ok. Przyszedł z masą śmieci chińskich. Po usunięciu przez Titanium wszystko gra. Przez przypadek usunąłem nawet klawiaturę, ale mu nie zaszkodziło :D. Root niby był fabrycznie, ale usunąłem chińska aplikacje do zarządzania prawami i się zrobił problem. Reaguje na towelroot wiec mniej więcej działa, ale ma problemy z aktualizacją binarek (pewnie z mojej winy). Uwaga recovery po chińsku - straciłem przez to kopie bo mi się odpalił faktory reset :P

Lte w play daje 15 Mb/s wiec nieźle (później sprawdzę jeszcze Orange które w mojej lokalizacji zazwyczaj śmiga szybciej).

GPS bardzo ładnie łapie fix w kilka sekund. Nie sprawdzane w ruchu, ale wygląda, ze będzie ok.

Nie jeden komórkowym fotografem wiec na temat aparatu się nie wypowiem - zdjęcia robi :)

O zasięgu, WiFi, jakości połączeń, Bluetooth i dźwięku napisze jak potestuje.

Generalnie w takiej cenie bardzo polecam. Jak ktoś ma pytania postaram się odpowiedzieć.
W1904

Postprzez kakam55 » 30 gru 2014, o 18:54

Witam Tez planuję zakup telefonu 5-5,5 2gb ram oczywiście LTE i Dual sim i aparat powyżej 13 mpix .
Tylko dual sim najlepiej 2 gniazda LTE jeżeli to możliwe .
Zakup końcem stycznia do 700 zl + VAt
Proszę o propozycje LTe wazne w ostateczności jedno lte a drugie 3g.
oukitel c3 ; Cool 1 Dual ; Redmi Note 2
kakam55

Pochwały: 2
Telefon:: S3;Xperia T3;I9100

Powrót do Jaki telefon kupić ?