• Reklama

Listonosz mnie nie zastanie

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Listonosz mnie nie zastanie

Postprzez homar » 25 cze 2013, o 19:10

11lipca wyjeżdżam na wakacje do Egiptu. W niedziele zamówiłem obudowę do telefonu, sprzedawca jeszcze nie wysłał. Co jeśli będę na wakacjach i nie odbiorę paczki? To, że listonosz zostawi awizo, to wiem, ale co jeśli na poczcie się nie zjawię? Po jakim czasie przesyłka zostanie odesłała do sprzedawcy? Czy np. Sąsiad może za mnie odebrać paczkę?
homar
AKTYWNY

Telefon:: Elephone P6000

Reklama

Postprzez kojot » 25 cze 2013, o 19:17

Jak mieszkasz na wsi to pewnie może sąsiad odebrać, w mieście to ja nie wiem
kojot
AKTYWNY

Telefon:: ZP998

Postprzez peekay » 25 cze 2013, o 19:21

Dostaniesz awizo. Jeśli nie odbierzesz to bodajże po tygodniu przychodzi powtórne awizo a jak po kolejnym tygodniu nie odbierzesz to odsyłają nadawcy więc jest szansa, że jeśli pierwsze awizo dostaniesz jak już będziesz w Egipcie to załapiesz się :)
Z doświadczenia wiem, że sąsiad może odebrać przesyłkę kurierską (za kumpla odbierałem). Z listonoszem jest inaczej bo nie dzwoni do Ciebie jak Cie nie ma w domu i nie pyta, co ma z paczką zrobić. Jeśli znasz listonosza to możesz wcześniej umówić się, że jak paczka przyjdzie to żeby dał ją wybranej przez Ciebie osobie. W przeciwnym razie trzeba będzie się samemu pofatygować...albo ewentualnie zostawić komuś dowód osobisty do odebrania awizo na poczcie
peekay

Postprzez homar » 25 cze 2013, o 19:42

Jutro porozmawiam z listonoszem(przyniesie inną paczkę), czy w razie potrzeby może zostawic paczkę sąsiadowi. Mieszkam na wsi, więc może pójdzie na ręke. Zobaczymy. Oby tylko nie została odesłana da Chin.
homar
AKTYWNY

Telefon:: Elephone P6000

Postprzez bugmenot » 15 lip 2013, o 14:40

Jeśli będzie problem to składasz na poczcie[hide] pełnomocnictwo jednorazowe dla sąsiada. Kosztuje to 2 zł [/hide]i problem masz z głowy.

---
Dopiero teraz zobaczyłem datę, ale zostawiam wpis może komuś się przyda.
Ostatnio edytowano 16 lip 2013, o 09:59 przez bugmenot, łącznie edytowano 1 raz
bugmenot

Pochwały: 1

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI