• Reklama

LG Optimus G za ~200$?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: LG Optimus G za ~200$?

Postprzez existe » 6 sty 2014, o 23:08

gibbon - a moglys sie jakos znalezc w tym XXI wieku ?
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Reklama

Postprzez Jarvis » 10 sty 2014, o 02:55

Eh, cały czas rozważam różne opcje, to tańsze to droższe, ale nie mogę zapomnieć o tym LG za lekko ponad 200$. Na razie są 4 feedbacki 5/5, jeżeli pojawi się więcej takich to myślę, że się jednak zdecyduję. Na necie są poradniki dzięki którym można przemienić wersje koreańską telefonu na europejską E975, a następnie wgrać dowolny custom rom. W najlepszym wypadku dostanę markową i naprawdę stylową żyletę za 600zł, która posłuży 2-3 lata, a w najgorszym będę miał jedną z najdroższych paletek do ping ponga na świecie hehe.

Naprawdę nie ma tu nikogo kto miałby doświadczenie z odświeżanymi słuchawkami?

Ps. W sumie jest znacznie więcej feedbacków tych odnowionych wersji u innych sprzedawców: http://www.aliexpress.com/item/LG-Optim ... 61550.html

Okazuje się, że Koreańska wersja ma wyciąganą antenę TV, jakoś mnie to nie zraża, wręcz przeciwnie - na ulicy zanim zadzwonię będę wyciągał antenę haha! ;]
Obrazek
Jarvis

Telefon:: Nokia N900
ROM: 32

Postprzez koko1108 » 6 lut 2014, o 21:56

i kupował ktoś lg g 180L???? jak on sie sprawuje??
koko1108

Pochwały: 1

Postprzez smietana2009 » 20 lut 2014, o 00:44

Ponawiam pytanie, ktoś kupił wersję koreańską za 200$ z aliexpress ??
smietana2009

Telefon:: LG G

Postprzez zelka » 20 lut 2014, o 03:25

Sprawdźcie opinie użytkowników na polskim forum androida, w odpowiednim dziale LG.
Pozdrawiam
Adrian
zelka

Telefon:: Oneplus One
ROM: CM11S

Postprzez nedalnib » 4 kwi 2015, o 23:29

Witam wszystkich. Odkopuję staroć :)

Teraz te telefony są w wersji Koreańskiej za nieco ponad 100$. Wersja E975 za około 150$. Cena dla mnie szok. Z tego co przeczytałem na xda, tutaj i na forum.android.pl to są metody / gotowce na wgranie europejskiego oprogramowania by wersja koreańska działała w PL. Pytanie moje jest do osób które kupowały te telefony.
Niby są refurbished. Ktoś tutaj ostrzegał o problemach. Jakie problemy się zdarzają??? [wiem że sam będę musiał wymienić soft ale z tym chyba sobie poradzę. XDA, custom romy, modemy, CWM, root itp. to znane mi doskonale zagadnienia :)
Wszystko działa? (GPS, 3G?, bluetooth?). Dla mnie priorytet to stabilność i dostępność, (funkcje tel. muszą działać - telefon nie może gubić zasięgu, wylogowywać się z sieci, restartować samoczynnie itp.). Poza tym musi działać GPS i bluetooth (dużo jeżdżę samochodem).

Ja obecnie siedzę na Galaxy S3 i mam go serdecznie dosyć. Laguje niemiłosiernie, 1GB ramu to za mało dla mnie [ubija aplikacje przy przełączaniu]. W miarę działa CM ale tam z kolei jest bug i nie da się używać bluetootha. W gry nie gram więc z tego co wyczytałem ten LG powinien mi spasować. Ewentualnie coś innego możecie zasugerować? max. 5 cali, 2GB RAM., nie wolniejszy niż obecny S3. Nexus 4 raczej nie (16 GB to jednak za mało)
nedalnib

Telefon:: s3

Postprzez blue_voyager » 4 kwi 2015, o 23:38

nedalnib napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Każde. I nie wiadomo co Ci się trafi. To są telefony po różnych usterkach, które nie wiadomo jak naprawiono, nie wiadomo przy użyciu jakich części (często z odzysku, z innych telefonów). Spore ryzyko, nie polecam.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez nedalnib » 4 kwi 2015, o 23:47

Ja rozumiem co znaczy refurbished. Ale jednak ileś tam osób (nawet tutaj na tym forum) je kupiło. Więc najchętniej od nich chciałbym uzyskać odpowiedź. Za samo gdybanie jetem nawet skłonny zaryzykować te 400zł. Sprzedający Chińcole mają po kilkaset pozytywnych komentarzy. No więc jakie problemy się zdarzają??? Ryzyko właśnie próbuję oszacować. Dlatego pytam. Jeśli dostanę odpowiedzi od kilku osób że tel. im się zawiesza, że brak zasięgu, że same problemy to pewnie się nie zdecyduję. Ale jeśli 10 osób napiszę że wszystko działa "jak ta lala" to moje wątpliwości zostaną rozwiane...
nedalnib

Postprzez blue_voyager » 4 kwi 2015, o 23:50

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem.
Nie wiadomo co Ci się trafi bo nie wiadomo co w potencjalnym Twoim egzemplarzu było zepsute i jak to naprawiono i czy w ogóle naprawiono. To jest po prostu kupowanie kota w worku. Jeśli lubisz takie ryzyko to kupuj. A szacowanie ryzyka na podstawie statystyk jest mało poważne.
Nie spodziewaj sie jakiś konkretnych odpowiedzi, bo tu ludzie unikają refubów jak ognia.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez nedalnib » 5 kwi 2015, o 00:21

"bo tu ludzie unikają refubów jak ognia."
Masz jakieś konkretne przykłady czy to kolejny "urban legend"???

Wiem co to znaczy. Jestem skłonny zaryzykować te 400zł. Oczekuję postów osób które kupiły telefony refurbished. Z jakimi KONKRETNIE problemami się zetknęły. Sprzedawcy mają po kilkaset pozytywnych komentarzy. Sami sobie wystawiają? tylko 2 przypadki na 400 były uszkodzone? Inne wytłumaczenie?

Kupuję póki co drugi telefon (podstawowy mam). Jeśli przyjdzie cegła to ją odeślę i odzyskam kasę, albo wtopię te 400zł. Mogę poczekać nawet pół roku. Chcę poznać REALNE opinie o problemach albo potwierdzenie osób które to zrobiły, że jeśli dobrze telefon przeflashuję to wszystko będzie działać ok. [tak wiem nikt mi tego nie zagwarantuje, ale ja oczekuję opinii osób które tak zrobiły i WSZYSTKO (3G, GPS, Bluetooth, Telefonia) im STABILNIE działa). Lub NIE DZIAŁA. Także interesuje mnie opcja zwrotu cegły i odzyskania kasy.

Ryzyko jednostkowe konkretnej transakcji muszę wziąć na siebie, i tak zrobię.

Na forum android.pl ktoś pisał żeby brać tylko opcję F180K. "tylko F180K. Miałem go przez chwilę i rozpoznawałem temat (piszę teoretycznie ponieważ w praktyce tego nie testowałem...). Model K obsługuje częstotliwości używane przez Polskich operatorów (GSM900, GSM1800, GSM1900, UMTS2100 (B1) jak również tym LTE 1800 Band 3 – obsługiwany przez np. Play," ale to jedna opinia. Ktoś może potwierdzić? Co z innymi wersjami (S, L)? też da się uruchomić GPS, 3G, TELEFON, Bluetooth w PL?

Sorry że tak męczę, ale jestem konkretny gość. Technik, inżynier. Potrafię wyciągać wnioski (tak mi się wydaje). Finalną decyzję podejmę sam. Poszukuję "danych wejściowych" by moje wnioski były poprawne :)
Ostatnio edytowano 5 kwi 2015, o 00:29 przez nedalnib, łącznie edytowano 1 raz
nedalnib

Postprzez blue_voyager » 5 kwi 2015, o 00:28

Chcesz przykładów to poczytaj forum, ja ich za Ciebie wyszukiwał nie będę. Chciałem Ci doradzić zgodnie ze swoją wiedzą ale wyszło, że muszę Cie namawiać, żebyś nie marnował pieniędzy. Na pewno nie, jak to mówią "Twój cyrk, Twoje małpy". Tyle mojej opinii w tym temacie.

Co do informacji na temat zwrotu zakupu i odzyskania pieniędzy, to są od tego odpowiednie wątki na forum, więc nie rób tu off topu.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez nedalnib » 5 kwi 2015, o 01:15

szukam, czytam... W podobnej cenie jest elephone 6000. Chyba tego wezmę :)
nedalnib

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?