• Reklama

"lewy" nr przesyłki

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: "lewy" nr przesyłki

Postprzez leoxxx » 30 paź 2014, o 01:48

Ludzie jak zgłaszacie jakiś problem to wypadało by też dać linka do aukcji. Dzięki temu łatwiej uniknąć naciągaczy. A nawet jeżeli wysyła ale robi to wolno warto wiedzieć gdy chcielibyśmy otrzymać towar w miarę szybko (jak na standardy przesyłek miedzy narodowych).
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Meizu MX5

Reklama

Postprzez hellhammer » 30 paź 2014, o 09:43

leoxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Bez przesady, zaraz wszyscy zaczna wieszac chinczykow bo wysylaja nie rejstrowanymi i podaja fake number? Odrazu refund? Bez jaj chłopaki, jak chcecie tak postepowac kupujcie w Polsce, gdzie czesto tez wybierasz przsylke ekonomiczna i nie masz mzliwosci sledzenia, wiec co w tym dziwnego?
Normalnieim dłużej tutaj czytam niektóre wypowiedzi to szczerze nie dziwie sie chinczykom, że wysylaja nie rejstrowanymi albo nie chca dawac zwrotow lub nie wysylaja na PL.

Czesto sie zdaza ze ktoś zamawia za 1-5$ i sie wytrzasa bo dostal nie rejstrowana przsylke. Ech szkoda gadac.
Rada jest jedna. Pytamy sie wprost sprzedawcy. Jak powie, że tak wysłał nie rejstrowna to poprostu czekamy az dojdzie, a najpozniej do 2-5 dni przed uplywem ochory i wtedy zakladamy dispute i full refund. I potem decydujemy czy cos bezdiemy kupwoac u niego czy nie. prosta rzecz. chyba ze chinczyk dalej twierdzi ze dobry numer trackingowy i ze wyslal rejstrowana, to np po 12-15 zglaszamy , ale najpierw warto sprawdzic na kilku monitoringach czy nie pojawił sie jakis status.
Normalnie ostatnio to widze sami kretacze i w goracej wodzie ludzie kąpani. Np ktoś zamawia podrobke, zatrzymuja mu w cle a ten udaje "barana" ze nie wie nic o przsyłce i nie odbiera, żeby przsylka wrociła do chinczyka i jeszzce sklada o spor o odzyskanie kasy. Albo 2-3 dni i juz spor bo dalej nie ma numeru albo numer nie pojawil sie jeszce w trackingu.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez omirek » 30 paź 2014, o 13:18

Oto przedmiot który zakupiłem; prezent miał byc dla niepelnosrawnej córki..http://www.aliexpress.com/snapshot/6288329461.html

A tak niestety w systemie brak informacji...
omirek

Telefon:: Nokia

Postprzez hellhammer » 30 paź 2014, o 13:30

omirek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

no to czekaj, sprzedawca pewny dobry feedback pozatym dobry feedback tego produkt. Więc pewnie jak nie wyskoczyło mu nic chwilowego to pewnie wyslal ta paczke bezproblemowo.Jak nie masz cierpliwosci lub gonia Cie terminy to zamawiaj albo w PL kurierem albo składaj zamowienia 2 miechy przed terminem, bo róznie może byc z zamówieniem z chin. Np 2 dni sprawdzenie tranzakcji, 14 dni na spakowanie i wyslanie i 60 dni na dosjcie paczki. i masz 76 dni np. Nie mówie , że tak ma isc ale może sie tak zdarzyć. Może też tak być że paczka bedzie w 4 dni od momentu zakupu w PL. Sam tak raz koszule zamówiłem.W poniedzialek zamówiłem w czwartek była w wawie a w piatek u mnie.
hellhammer
VIP

Postprzez omirek » 30 paź 2014, o 15:40

Słuchaj, a znasz adresy innych stron poza ali gdie można kupić rzeczy podobne, i przede wszystkim takie strony które zapewniają wysyłkę do Polski....zamówiłem kilka rzeczy na Wish'u i wszystko doszło w 2-3 tygodnie.
omirek

Postprzez hellhammer » 30 paź 2014, o 15:51

omirek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja kupuje tylko na ali, kiedyś ze 2 razy na ebayu, reszta to albo Polskie portale aukcyjne lub sklepy. Na ali mam to co chce :) oraz ochrona moich wydanych pieniedzy. A ze w niektorych przypadkach czekać trzeba długo... noz cóż mi to akurat nie przeszkadza, pozatym zawsze można dać za dhl,fedex 15-50$ :D i bedzie w tydzień :)
Także w tym temacie ja nie pomoge, może ktoś inny zaproponuje Ci alternatywne sklepy z tanimi rzeczami, z ochrona i szybką wysyłka :)
hellhammer
VIP

Postprzez omirek » 30 paź 2014, o 16:14

to jeszcze zapytam; na jakich stronach sprawdzasz tracking przesyłek..?
omirek

Postprzez hellhammer » 30 paź 2014, o 16:22

http://emonitoring.poczta-polska.pl/
17track.net
en.4px.com/
http://intmail.183.com.cn/icc-itemtraceen.jsp
http://www.singpost.com/
http://91track.com/track/
http://r4v.pl/sledzenie/

Ja korzystam osobiście z tych stron, można sie pokusic jeszcze on nl post sweden post itp jak ktoś zamawia np wlasnie przez Holandie lub Poczte Szwedzka :)
Ogólnie w temacie śledzenie przesyłek jest pełno linków :)

Autor postu otrzymał pochwałę
hellhammer
VIP

Postprzez omirek » 31 paź 2014, o 09:37

Jesteś mi w stanie przetłumaczyć..?

I will Call the China Post Office about the Parcel Later , Must Delivery to the Address Quickly ! Or I will Complaints the China Post In China , Reason : I have PAY the Expedited fee to China Post. Hi, I Go To the China Post Office and check the Parcel today , maybe Happen a Problem On the Shipping way ,we have let them Resend , i will show you the China Post Waybill later , thank you , So Sorry , Bring you a lot of troubles , I say sorry again and again , Please do not worried , I have Notice the China Post : this is the Urgent parcel !!! Must Quickly Delivery to the Address !!!
Please do not worried , thank you ,

I dziś w mailu dostałem jeszcze jestem numer trackingowy który pojawił się na stronie z przedmiotem w uwagach...coś to może znaczyć..?
omirek

Postprzez hellhammer » 31 paź 2014, o 10:23

Umięść ten tekst w odpowiedimj temacie i tam Ci pomogą :)(przetłumacza) jest taki temat :) ja z angielskiego nie jestem zbyt dobry i nie bede kaleczył tegoż jeżyka moim słabym tłumaczeniem :) jednakże wiem o co biega :)
A ten numer ktory podał to prawdziwy numer śledzenia :)
hellhammer
VIP

Postprzez omirek » 31 paź 2014, o 10:37

a skad masz informacje, że to prawdziwy numer śledzenia..? U mnie nadal nic nie pokazuje choć sprawdzałem na kilku stronach...
omirek

Postprzez hellhammer » 31 paź 2014, o 12:31

No jak dopiero podał, to może jeszcze potrwać zanim sie pojawi :) ale ogólnie nie balbym się o zakup, ale jak zależy Ci na czasie to anuluj teraz z dodaniem fake tracking nuber i podaj, to że dostałeś 2 i oba nie aktywne.
hellhammer
VIP

Poprzednia strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić