• Reklama

LeTV x600 vs x800 - porównanie

LeTV LeEco X500, X600, X800, Le2, Le1, LeMax Le Max 2
ROMy, aktualizacje, pomoc, opinie,

LeTV x600 vs x800 - porównanie

Postprzez thirtyseconds » 4 lis 2015, o 03:44

Od dwóch tygodni używam x800, wcześniej ponad 4 miesiące miałem x600 i jestem w stanie już je porównać pod kątem różnych użyteczności. Obydwa telefony w wersji 32 GB.

1. Prędkość działania systemu.

Telefony działają tak samo szybko. W codziennym użytkowaniu nie czuć przewagi wyższego modelu nad niższym. Pewnie byłoby to zauważalne gdyby x800 miał ekran FHD. Wymagające gry nawet ładują się szybciej na x600. Jednak 4 GB DRR4 w porównaniu do 3 GB DDR3 pozwala na szybsze przełączanie między ostatnio używanymi aplikacjami. Jak dla mnie bajka, bo skaczę cały czas między różnymi appkami. W x800 nie udało mi się zejść poniżej 500 MB wolnego RAMu. Temperatura w trakcie intensywnego użytkowania jest bardzo podobna. Może x800 jest minimalnie cieplejszy, w każdym razie LG, HTC, Sony i Oneplus mogliby się uczyć od LeTV jak okiełznać Snapdragona 810 hehe :)

Remis.

2. Ekran.

Tutaj bezapelacyjnie wygrywa x800 i to nie tylko ze względu na rozdzielczość 2560 x 1440. W wyższym modelu barwy wyświetlanych kolorów są mniej jaskrawe i bardziej naturalne co lubię. Le1 Pro ma wyższy kontrast oraz widoczność w słońcu jest dużo lepsza. W VR przewaga ekranu x800 jest miażdżąca dzięki zagęszczeniu pikseli na poziomie 538.

1:0 dla x800.

3. Jakość wykonania.

Z zewnątrz x800 różni się od x600 tym, że jego obudowa jest w całości wykonana z aluminium, przycisk włączania ekranu jest umieszczony nieco niżej i oczko aparatu (szafirowe szkło) nie wystaje z tylnej części obudowy. LeTV x600 ma identyczną aluminiową ramkę dookoła urządzenia i wysokiej jakości plastikową, niezdejmowalną klapkę. Ramki po bokach ekranu w niższym modelu są minimalnie szersze, ale jest to niezauważalne. Folie i szkła na ekran są takie same dla tych dwóch telefonów.
Jedni wolą plastikowe wykończenie inni metalowe. Plastik w x600 mi w niczym nie przeszkadzał, ponieważ jakość wykonania obu słuchawek stoi na najwyższym możliwym poziomie.

Remis.

4. Bateria.

Telefony "trzymają" bardzo podobnie, jeśli nie tak samo. Używam telefonu bardzo intensywnie i zarówno x600 jak i x800 muszę wieczorem podłączać na noc do ładowarki.

Remis.

5. Audio.

Kiedy pierwszy raz posłucham muzyki na LeTV x600 to później musiałem zbierać szczękę z ziemi :) Był to najlepiej grający telefon jaki miałem.... aż do momentu pierwszego odsłuchu na x800. Nie wiem jak to kitajce zrobiły, ale Le1 pro gra jeszcze lepiej oraz ma mocniejsze wyjście słuchawkowe. Nie wiem na ile w tym zasługa technologii LeTV Hi-Fi, ale musiałem drugi raz zbierać szczękę.

Loud speaker w obu modelach gra podobnie czyli znakomicie - jest czysty i głośny. Wyraznie słychać które tony są wysokie a które niskie.

2:0 dla x800.

6. Aparaty.

W obu modelach zastosowano tą samą matrycę aparatu czyli Sony IMX214 i obydwa modele robią wspaniałe i szczegółowe zdjęcia. Jakość zdjęć jest porównywalna z lekką przewagą x800.
Natomiast wideo jest kontrowersyjną kwestią. W specyfikacji Letv x600 można przeczytać, że posiada on optyczną stabilizację obrazu jednak nie bardzo się to przekłada na brak drgań na filmach. Na gizmochina jest porównanie materiałów wideo z tych dwóch modeli i wyraźnie na nim widać, że OIS działa bardzo dobrze na x800, a na x600 tak sobie...
Jeśli ktoś nie nagrywa filmów to nie odczuje dużej różnicy w jakości aparatów, bo obydwa robią znakomite zdjęcia i nagrywają filmy wysokiej jakości.
Jeśli chodzi o przednie kamery to w LeTV x600 mamy 5 mega pikseli, a w x800 4 "ultra" piksele. Korzystam z tej kamery do rozmów na Skype i jakość obrazu "po drugiej stronie" była podobna.

Remis.

7. Łączność.

Jeśli chodzi o jakość rozmów to jest ona znakomita zarówno na LeTV x600 jak i na x800. Natomiast porównując telefony pod kątem innych łączności to już wygrywa x800. Ma lepsze zasięg wi-fi i bt. GPSu jeszcze nie testowałem na nowym telefonie, ale ten z x600 sprawował się bez zarzutu. Widać, że problemy MediaTek'a z nawigacją to przeszłość.

3:0 dla x800

8. Cena.

Tutaj nie ma najmniejszych wątpliwości. Punkt dla LeTV x600.

3:1

Na 7 punktów porównania LeTV x800 wygrało z x600 wynikiem 3 do 1. Jeśli ktoś waha się między tymi dwoma modelami to sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto dokładać 100$. Ja nie żałuję przesiadki, ale decydującą kwestią była dla mnie rozdzielczość ekranu, bo bawię się sporo na goglach VR.

Wysłane z mojego X800+ przy użyciu Tapatalka

Pochwały przyznane za posta: 3
[size=85]Sprzedam nowe:
Lenovo K3 Note 700 zł
thirtyseconds
AKTYWNY

Pochwały: 35
Telefon:: LeTV X600
ROM: EUI

Reklama

Re: LeTV x600 vs x800 - porównanie

Postprzez qmalisz » 4 lis 2015, o 10:11

Dzięki za porównanie.
qmalisz

Pochwały: 1
Telefon:: oneplus one
ROM: Cyanogen OS

Postprzez ace2 » 4 lis 2015, o 12:07

x800 jest moim głównym konkurentem OnePlus 2 do zakupu. Szukam wersji 64GB i x800 jest droższy ale za to bardziej mi się podoba wizualnie i dodatkowo mocny muzycznie. jak ciężko się zdecydować.
ace2

Telefon:: C2 Platinum
ROM: C2/ZP980 Based 2.2

Postprzez thirtyseconds » 4 lis 2015, o 12:41

Oneplus 2 nie widziałem jeszcze na oczy, więc się nie wypowiem.

Oczywiście w podsumowaniu miało być "na 8 punktów porównania". Dostałem też PW czemu piszę remis skoro z treści punktu wynika, że x800 jest to trochę lepszy. Ano dlatego, że uznałem, że różnica jest na tyle mała, że nie warta dopłaty stówy $ do Le1 pro.

Wysłane z mojego X800+ przy użyciu Tapatalka
[size=85]Sprzedam nowe:
Lenovo K3 Note 700 zł
thirtyseconds
AKTYWNY

Pochwały: 35
Telefon:: LeTV X600
ROM: EUI

Postprzez INTseed » 8 lis 2015, o 15:03

Przełanczanie między aplikacjami chyba jest lepsze w snapdragonie niż mtku.

Wysłane z mojego MX5 przy użyciu Tapatalka
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez zaku92 » 16 gru 2015, o 01:21

siemka. zastanawiam się właśnie nad tym, który letv wybrać. dodam, że jestem użytkownikiem który mega wiele nie wymaga. smartfon ma chodzić płynnie (nie gram w żadne gry). Jeśli możecie podać konkretne za i przeciw każdemu to będę wdzięczny
zaku92

Telefon:: samsung
ROM: cyanogenmod

Postprzez tomimiot » 16 gru 2015, o 11:00

zaku92 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No to chyba sam sobie odpowiedziałeś, skoro nie wymagasz za wiele od telefonu, to lepszym dla Ciebie wyborem będzie tańszy x600.
tomimiot

Telefon:: LG

Postprzez zaku92 » 16 gru 2015, o 13:23

tak wiem, że jest tańszy ale biorę też pod uwagę ilość dostępnych romów na telefon itd. mam galaxy s2 na którym zacząłem zabawę z romami i wiem, że teraz będzie to samo poszukiwanie tego idealnego;)
zaku92

Telefon:: samsung
ROM: cyanogenmod

Postprzez Flyagaric » 16 gru 2015, o 13:41

INTseed napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przełączanie między appkami odbywa się na poziomie systemu operacyjnego, a nie procesora. Co ty tu mieszasz kolego?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez majkel_94 » 16 gru 2015, o 14:05

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przełączanie między appkami odbywa się na poziomie systemu operacyjnego, a nie procesora. Co ty tu mieszasz kolego?

Pewnie snapdragony mają sprzętową jednostkę do przełączania okien aplikacji :D

Myślałem, że to obvious troll i zaraz go skasują, ale jednak ktoś baita połknął :P
majkel_94
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Postprzez INTseed » 16 gru 2015, o 15:22

Może mają lepszą optymalizację. Widziałem pare filmików na yt w którym to było.
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez Flyagaric » 16 gru 2015, o 16:16

majkel_94 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Gdybym tak pomyślał, to bym się nie odezwał, ale to wcale nie jest takei oczywiste.

INTseed napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Znów na odwrót: to sys może mieć lepszą optymalizację pod dany procek, a nie procek pod sys. To co może tu mieć znaczeine, to np sterowniki, ale, że każdy fon ma inne komponenty (i inne do nich stery), to i ciężko jest porównywać proce na dwóch różnych fonach, skoro nie bedą się one różniły samym procem. Wyciągasz zbyt daleko idace wnioski.
Filmy na youtubie najczęściej pokazują, to co chciał pokazać autor, a niekoniecznie fakty.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Następna strona

Powrót do LeTV LeEco