• Reklama

LeTV x600 vs Meizu MX 5

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

LeTV x600 vs Meizu MX 5

Postprzez leoxxx » 6 paź 2015, o 13:16

Starcie dwóch fenomenalnych telefonów.

1.Dizajn

Oba telefony są bardzo solidnie wykonane. LeTV posiada trzy podświetlane przyciski, natomiast MX 5 jedn wielofunkcyjny. Czy któreś rozwiązanie jest lepsze? Kwestia przyzwyczajenia. Telefony prezentują się elegancko, są wykonane z dobrych materiałów. LeTV posiada fizyczne przycisk wyciszenia, który dla mnie jest genialnym rozwiązaniem (mam nadzieje, że w kolejnych LeTV będzie to rozwiązanie kontynuowane). MX 5 zdecydowanie lepiej wygląda na żywo, niż na filmikach, zdjęciach.
LeTV posiada USB C, które ma swoją oczywistą zaletę, jednak gdy chcemy podładować telefon u znajomych to bez własnego kabelka nic nie zdziałamy.

2. Ekran

MX 5 posiada AMOLED a konkurent IPS. Dobre kąty i kolory. W pełnym słońcu czytelne na przyzwoitym poziomie lepsze w Meizu.

3. System

Muszę tu zaznaczyć, że nie przykładam wielkiej wagi do nakładki zastosowanej w smartfonie. Bez problemu poruszam się w każdej nakładce i nie zwracam uwagi na ficzery. Android Lolipop w oby urządzeniach. LeTv nie posiada polskiego języka. Wszystko działa jak należy.

4. Wydajność

Taka sama. W Antut ponad 50.000. Pamięci posiadają podobna wydajność. Sprostają każdemu wyzwaniu.

5. Aparat

Rewelacyjne. Co tu dużo mówić zarówno LeTV jak MX5 można zrobić świetne zdjęcia (jak na smartfona). Spotkałem się z opinią, że MX 5 robi lepsze zdjęcia. Jednak gdy pstrykamy fotki to ciężko zobaczyć różnicę. Bez kozery mogę stwierdzić, że są równorzędne. Widać ktoś od LeTV zatrudnił chyba ludzi od Canona, którzy potrafią wycisnąć więcej z sensorów Sonego niż samo Sony, jak ma to miejsce w lustrzankach :). Być może LeTV zastosowało bardzo dobrą optykę, która jest lepsza niż ta w Meizu.

W LeTV nie ma możliwości ustawienia czasu naświetlania i ręcznego ustawienia ostrości.

LeTV jest lepsze w slow motion np. gdy filmujemy owady. Ma większe przybliżenie, dzięki temu mamy większy obiekt na ekranie. X600 ma więcej FPS 120 vs 100. Dziwne to bo układ IMX 220 pozwala rozwinąć prędkość 180 fps, ale te 120 fps też mógł by mieć (oba smartfony maja porównywalnie szybkie pamięci).
Plik slow motion z MX 5 nie działa na YT.

4K
LeTV i MX5 nie można przesłać na YT ;/. Nie mam monitora by obejrzeć w pełnej krasie. Na monitorze FHD wyglądają na lekko zlagowane.

Filmy w FHD są porównywalnej jakości.

5. Bateria

Test 5 godzin odtwarzania YT (głośność - max, jasność auto).
LeTV - 1%
MX 5 - 12%

Różnica wynika zapewne z ciut pojemniejszej baterii i wyświetlacza AMOLED. Ogólnie Smartfony wytrzymają dzień intensywnego używania. Dodatkowo MX 5 posiada funkcje szybkiego ładowania, LeTV tylko ładowarkę 2A.

6. Inne

Oba smartfony posiadają głośne zewnętrzne głośniczki, można uprzyjemnić ludziom czas w komunikacji miejskiej własną muzyką :D. Gdy podłączymy dobre słuchawki, możemy cieszyć się przyzwoitą jakością dźwięków. W sumie trudno mi ocenić, czy któryś jest lepszy. Nie mam takich zdolności, dla mnie grają bardzo dobrze.
GPS działają poprawnie, do nawigacji nadają się idealnie. W programach typu endomondo zapis ścieżki jest poprawny ale nie rewelacyjny.

Pochwały przyznane za posta: 2
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Meizu MX5

Reklama

Re: LeTV x600 vs Meizu MX 5

Postprzez coglin » 6 paź 2015, o 15:20

Czy jest jakaś opcja spolszczenia LeTV?
Czy Meizu jest spolszczone w 100%?
coglin

Pochwały: 1
Telefon:: nokia

Postprzez ra-vau » 6 paź 2015, o 17:00

coglin - more locale2
Meizu ma glowne opcje spolszczone, ustawienia takze, czesciowo znajdziesz kilka zwrotow po ang, a czesciowo zle sa dodane podpisy, (przyklad? wiadomosci sms, zamiast 'wyswietlacz')

leoxxx wskaz zwciezce i ocen czy naprade amoled ze swoja czernia zjada tego ips.. oraz, moze swoje fotki porownawcze obu telefonow dodasz? :-)
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez INTseed » 6 paź 2015, o 21:03

O co chodzi z tymi procentami w punkcie 5 Bateria?
Amoled w nocy mniej męczy oczy, nie ma poświaty lcd.
Jednak minusem jest znowu słabsza biel. Mnie taki kremowy/szary biały bardzo pasuje. Mam wrażliwe oczy na biel.
Meizu musi dopracować tę ich nakładkę.
Największym minusem dla wielu osób może być to że nie ma możliwości ustawienia różnego dwonka dla każdej z kart. Jest jeden dzwonek.
Możecie mi napisać dlaczego na amoledzie zastosowali biały temat :(

Wysłane z mojego MX5 przy użyciu Tapatalka
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez Yar0 » 6 paź 2015, o 21:28

INTseed napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tyle pozostało po 5h odtważania
Yar0

Telefon:: Elephone p6000

Postprzez Flyagaric » 7 paź 2015, o 01:58

Oba są świetne, ale po obniżkach (mam nadzieję, że to trwała tendencja), to LeTV wydaje mi się jeszcze fajniejszy.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 116
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez thirtyseconds » 7 paź 2015, o 08:08

coglin napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Odnośnie Letv to soft od makaroniarza (pseudonim BB72) jest multilanguage.

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka
[size=85]Sprzedam nowe:
Lenovo K3 Note 700 zł
thirtyseconds
AKTYWNY

Pochwały: 35
Telefon:: LeTV X600
ROM: EUI

Postprzez leoxxx » 10 paź 2015, o 16:02

Osobiście nie widzę różnicy pomiędzy wyświetlaczami. Chyba nawet bardziej uciążliwe będzie brak dobrego białego gdzie jest go pełno na stronach niż rewelacyjny czarny...
Nie ma wygranego, jednak zostawiam sobie MX 5 bo jest mniejszy i z wielkim smutkiem rozstaje się z x600 :(.
Jeżeli czegoś nie spie***** to kupię LeTv max 2. Chyba, że MX6 będzie jeszcze lepszy :) Ale oba następcy na pewno u mnie zagoszczą.
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Meizu MX5

Powrót do Porównania telefonów