• Reklama

LeTV x600 czy Nubia Z9 Max

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Re: LeTV x600 czy Nubia Z9 Max

Postprzez rwojt » 30 gru 2015, o 04:46

Rozumiem, że przetestowałeś osobiście, że te telefony obsłużą większe karty niż podano w oficjalnej specyfikacji?
Uważam, że może warto otworzyć nowy wątek na temat obsługi dużych kart przez różne fony, ponieważ w mojej opinii nie jest to sprawa oczywista.
Ale faktycznie, żeby nie było offtopa: ja akurat od kilku dni mam Nubie Z9 Mini, nic nie musiałem flashować, ponieważ nie potrzebuję jęz. polskiego, wszystko jest OK.
I żeby nie było wątpliwości: czekam na zamówionego x600 :-)
rwojt

Reklama

Postprzez ddr » 30 gru 2015, o 05:09

K3 note sprawdził dla mnie szwagier. RN2 nie mam, ale popytałem i im też działa. Ogólnie wszystko co jest na mt67xx (jeśli jeszcze nie niższe) w górę powinno obsługiwać. A to czy obsługuje dany format to kwestia softu. To jest dosyć oczywiste i nie widzę sensu zakładania do tego wątku.
Jeżeli przychodzi fon z softem innym niż czysty android trzeba się nastawiać na flashowanie bo:
- backdoory
- bloatware
- nieaktualna wersja

I tak też dostaniesz x600 ze starym 002s który w moim przypadku był niesprawny + trochę bloatware. Nie wiem jak w nubiach, do tej pory tylko jedną robiłem i to było dawno.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez ra-vau » 30 gru 2015, o 10:22

Jesli chodzi o x600 kupione @jd to akurat te partie ktore teraz dochodza, maja wgranego international bez chinskich apek itp... Także, zmiana lauchera jak komus nie podpasi i mozna nawet na tym co wgrane zostac...

Nie odstraszalbym od akurat snapa w nubi, bo raczej telefon jest chwile na rynku i niema zbyt wielu głosów, by komuś coś sie zepsuło, czy nie dzialalo...

Sam soft, czy "naprawa" jest chyba rownie łatwa... Wgrywanie twrp, zarowno stockowego jak i customow odbywa sie poprzez konsole dos'owska... i ogranicza sie do odpalenia pliku na komputerze, podpieciu telefonu i wybraniu opcji, na klawiaturze kryjacej sie pod cyfra - na koniec "enter" i gotowe ;]

Same romy wgrywa sie z karty microsd, poprzez dotykowe twrp dwoma kliknięciem, ale sa tez softy do wgrania z poziomu komputera i tu znowu... Uruchamiamy plik *. bat, podpinamym kabel i zaczyna sie wgrywanie do uceglonego telefonu, :) także, bym nie zniechecal nikogo.

Ps. W codziennym użytkowaniu, raczej wszystkie operacje da sie wykonac tak samo szybko na nubii jak i na letv... Jak ktoś nie gra w gry, to slabosci snapa,615 nie będzie dostrzegal... bo prawda jest taka, ze fullhd jednak go mocno męczy :P
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 105

Postprzez ddr » 30 gru 2015, o 11:30

Problem dotyczy WSZYSTKICH snapdragonów.
I powodzenia z taką wiedzą w odceglanie. W qhsusb nawet do recovery nie wejdziesz...
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez ra-vau » 30 gru 2015, o 18:09

Po co mu wiedza szersza w "odceglanie" skoro jeszcze nie kupił nic, a jesli nie jest fanem zmian softu co tydzien, to wgra raz mokee ktory wad niema, posiada pl jezyk i bedzie sie cieszyl niezłym markowym sprzętem. Ucegli, to wtedy jesli sobie nie poradzi prostymi metodami ożywić sprzętu to, odda telefon komuś z "wiedzą o odceglaniu" i po sprawie. Nie widzę sensu w takim nastraszaniu
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 105

Postprzez ddr » 31 gru 2015, o 03:03

Nie widzisz sensu? No to życzę powodzenia w odceglaniu. Ja nawet takich cegieł nie przyjmuję do naprawy.
ddr
VIP

Postprzez Maltis » 31 gru 2015, o 11:50

@up
Na szczęście nie tylko Ty potrafisz odceglic telefon.

Sent from my NX506J using Tapatalk
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20

Postprzez ddr » 31 gru 2015, o 15:23

O, to proszę, powiedz mi kto potrafi odceglić te fony w rozsądnej cenie, chętnie wyślę mu htc one m7. Ja nie znalazłem serwisu który podjąłby się odceglenia, w ogóle wątpię by komukolwiek się udało.
ddr
VIP

Postprzez Caminero » 31 gru 2015, o 17:26

panowie obaj zapewne macie racje, ale dajcie spokój temat dotyczy porównania słuchawka, ja miałem oba i koledze zalecam zte nubia z7 max
pozdrawiam
Caminero

było.. jiayu s2 < zte nubia z7 max < xiaomi mi4c 3/32gb czekam na bezramkowca... zte nubia z11
Caminero
AKTYWNY

Pochwały: 4

Poprzednia strona

Powrót do Porównania telefonów