• Reklama

Letv Le1 X600, recenzja, test, opinia

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Letv Le1 X600, recenzja, test, opinia

Postprzez rrobsonm » wtorek, 14 lipca 2015, 00:07

Recenzja w wersji ze zdjęciami pod linkiem:
https://rrobsonm.wordpress.com/2015/07/ ... st-opinia/

Parę dni temu przyleciał do mnie z chin telefon Letv Le1 X600. Jest to pierwszy dostępny telefon z procesorem MediaTeka o nazwie Helio x10. Jest to również jeden z pierwszych telefonów marki Letv. Czy takie połączenie świeżości ma szanse być udane? Postaram się w tym wpisie odpowiedzieć na to pytanie.

Budowa i wykonanie

Pierwsze obcowanie z telefonem może nas zaskoczyć. Telefon jest
świetnie wykonany, ktoś kto jest przyzwyczajony do jakości "europejczyków" za te pieniądze będzie bardzo bardzo mile zaskoczony. Słuchawka jest bardzo sztywna i zwarta. Boki wykonano ze szczotkowanego aluminium. Jest ono dobrze wyszlifowane, co nie jest u wszystkich standardem(niektórzy pewnie kojarzą ostre krawędzie Iuni U2). Biały tylny panel przykryty jest szkłem, lub plastikiem bardzo przypominającym szkło. Wygląda to dobrze, ale mocno się palcuje i pewnie łatwo będzie Letv Le 1 X600 5je zbić upuszczając telefon. Telefon jest bardzo zgrabny, jak na swoje 5,5". Wymiary ma praktycznie takie same jak LG G3. To naprawdę duże osiągnięcie producenta.
Na tylnym panelu centralnie u góry umieszczono aparat z podwójną diodą LED o różnych temperaturach barwowych. Obok znajduje się mikrofon wykrywający szumy, logo producenta i na samym dole jakiś delikatny napis a właściwie chińskie znaczki. Na prawej krawędzi przycisk power, na lewej regulacja głośności oraz przełącznik, służący do włączania trybu cichego, ktorego nie da się przypadkowo wyłączyć. Chodzi on twardo, nie ma możliwości przypadkowej zmiany głośności. Przyciski są dobrze rozmieszczone, nie lekko u góry, nie będzie problemów z montarzem w uchwytach samochodowych. Od góry widzimy port podczerwieni i wyjście słuchawkowe 3.5mm. Na dole złącze microUSB typu C oraz dziury na głośniki. Z prawej wydobywa się dźwięk, lewa to atrapa. Szkoda że nie ma stereo na pocieszenie umieszczono głośnik na krawędzi a nie plecach. Od przodu oprócz ekranu szczelnie wypełniającego powierzchnię widzimy głośnik rozmów, czujniki zbliżeniowy i światła, aparat, oraz delikatna dioda powiadomień. Pod panelem znajdują się trzy przyciski nawigacyjne "kwadrat, koło tójkąt", są one podświetlane bardzo słabym białym światłem.

Wyświetlacz

5.5", rodzielczość FullHD. Zrównoważone barwy, dobra czerń tak w skrócie można ocenić ten wyświetlacz. Minimalny poziom jasności ma bardzo niski, telefon nikogo nie będzie oślepiał w nocy. Maksymalny poziom jasności jest przyzwoity, choć mógłby by być lepszy. W pełnym słońcu telefon jest używalny, ale nie jest to w pełni komfortowe. Jest przyzwoicie, ale spodziewałem się czegoś dużo lepszego niż mój sporo tańszy Lenovo K3 Note.

Wydajność

Wyniki benchmarków pod linkiem:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Należy podkreslić że zastosowana pamięć w telefonie jest szybka. Throttling nie występuje, Antutu 8 razy pod rząd wykazało minimum 48tys punktów. Sam system jest responsywny, nie mam mu nic do zarzucenia pod względem wydajności. Co prawda ma trochę chińskich śmieci, ale nie powinno być problemów z ich usunięciem po zrootowaniu telefonu.

Aparat

Telefon robi dobre zdjęcia. Nie deklasuje rywali ich jakością, ale na pewno trzyma dobry poziom. Na plus dwokolorowa dioda, która mocno doświetla, (Niestety włączając latarkę świeci tylko jedna z dwóch) oraz dobrze panuje nad barwą zdjęć. Focus ostrzy szybko i skutecznie. Przykładowe zdjęcia można znaleźc u mnie w chmurze:
https://www.flickr.com/photos/123141063 ... 3208020134

a tutaj do porównania inne telefony:
https://www.flickr.com/photos/123141063 ... 3208020134

Kamera

To mocny punkt urządzenia.
Po pierwsze: telefon nagrywa Filmy w rozdzielczości 4K, są one płynne, szkoda że tylko na ekranie telefonu, bo mój komputer sobie z nimi nie radzi ;) Na telefonie wyglądają na prawdę przyzwoicie nawet po przybliżeniu.
Po drugie: Bardzo dobrze działą automatyczne ustawienie jasności, jest szybkie i bezproblemowe.
Po trzecie: Telefon umożliwia nagrywanie filmów zwolnionych dwu i cztero-krotnie. Z rozdzielczościami odpowiednio FullHD oraz HD.
Po czwarte: Telefon ma optyczną stablilizację obrazu i to sporo pomaga.
Standardowa kamera nie ustawia ciągle ostrości, trzeba tapnąć na ekran aby się poprawiła, nie znalazłem zmiany ustawień tego elementu. Przynajmniej ostrość nie wariuje jak w niektórych telefonach ciągle chcących ostrzyć :)

http://www.youtube.com/watch?v=Rim_VAf-VlE

http://www.youtube.com/watch?v=N3obxpK5HIg

http://www.youtube.com/watch?v=itjkXewpihs

Dżwięk

Na wstępie zaznaczam, że nie jestem audiofilem.
Telefon trzyma dobry poziom pod względem dźwięku. Ten z wbudowanego głośnika jest bardzo przyzwoity. Jeden z lepszych które testowałem. Poziom głośności jest dobry, dźwięk jest czysty. Niestety jest to tylko dźwięk monofoniczny i to słychać.

Jeżeli chodzi o jakość dźwięku ze słuchawek, to test ten przeprowadzam pierwszy raz. Porównywałem ze sobą trzy urządzenia: Dell Vostro 3550, Lenovo K3 Note oraz testowany Letv X600. Do porównania użyto słuchawek Phillips SHP5401. I wyniki przedstawiają się następująco:
<< - spora różnica
< - srednia różnica
<= - mala rożnica, cyasami nie wychwytywalna

Poziom głośności: Lenovo << Dell < Letv
jakość dźwięku: Lenovo < Letv <= Dell

GPS

Telefon obsuguje GPS, GLONASS i BEIDU. Dzięki czemu radzi sobie z lokalizacją całkiem dobrze. Fixa łapie szybko, nawet w budynkach daję rade. Sama jakość pozycji mogłaby być lepsza. Ślady na endomondo nie zawsze będą idealne z tym telefonem. Mimo wszystko jest to jakość GPSa powyżej średniej.

porównanie zapisów śladów Letv Le1 X600(Niebieski) vs Lenovo K3 Note(czerwony):

Łączność

Po Wifi spodziewałem się więcej. Jest średniej klasy.
Telefon obsługuje wszystkie potrzebne pasma w Polsce oprócz LTE 800 które jest obecnie wykorzystywane jedynie przez Plusa. Dla innych operatorów
Do telefonu da się wsadzić dwie karty microSim

Bateria
Youtube około 6h - średnia jasność, średni poziom dźwięku spadek baterii około 100%. Rewelacja!

Podsumowanie

Telefon jest ciekawy. Nie zalicza wyraźnych wpadek, czego można było się obawiać po nowym SOCu od niedoświadczonego producenta. Najbardziej wyróżnia się jakością wykonania, super cienkimi ramkami , kamerą, szybką pamięcią, procesorem . Myślę, że wielu ludzi szukających porządnego Dual Sima powinno przyjrzeć mu się bliżej.

Plusy:
+ Jakość wykonania
+ głośny na słuchawkach
+ cienkie ramki
+ świetna bateria
+ kamera
+ dobre zdjęcia, szczególnie te doświetlane diod
+ szybki procesor
+ szybka pamięć

Minusy:
– przeciętne wifi
– brak lte 800
- tylko monofoniczny głośnik

P.S.
Telefon po recenzji trafił na forumowy Bazar, niestety z VATem wyszedł dla mnie za drogo i chciałbym go sprzedać.
rrobsonm
AKTYWNY

Pochwały: 11

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Letv Le1 X600, recenzja, test, opinia

Postprzez grzegorz1982 » piątek, 24 lipca 2015, 21:47

A jak sprawa wygląda z tłumaczeniem ? czy jest dużo "chińskich" znaczków ?
Czy obsługuje wideo połączenia ?
grzegorz1982
AKTYWNY

Postprzez widmo82 » wtorek, 29 grudnia 2015, 15:04

ma możliwość odblokowania i uruchomienia wybranych aplikacji gestem?
LeTV ma diode powiadamiajacą?
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez ddr » wtorek, 29 grudnia 2015, 15:29

To na ciekawy egzemplarz trafiłeś. Stawiam że głośnik siedzi tam sam co w k3 note nawet głośność taka sama. Jiayu S3 mimo stereo potrafił głośniej grać.
Od siebie dodam że na obecną chwilę nie działa na nim VR, źle skaluje obraz.

@2xup
Po instalacji romu 008s od makaroniarza poza podstawowymi nie ma.
Chyba nie obsługuje.

@up
Nie.
Odpowiedź masz w recenzji.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin