• Reklama

Lenovo ZUK Z1 problem z szufladką karty sim

Na forum Lenovo znajdziesz informacje jak zmienić ROM, ROOT, uzyskasz pomoc, przeczytasz opinie o o Lenovo S650, Lenovo S660, Lenovo A850, Lenovo s820, Lenovo P760, Lenovo K900, Lenovo vibe X, K910

Lenovo ZUK Z1 problem z szufladką karty sim

Postprzez kaka212121 » wtorek, 11 października 2016, 14:16

Witam! Mam problem z wyjęciem szufladki karty SIM. Zaginął mi kluczyk do szufladki i w zamian tego szufladkę próbowałem wyjąć igłą. Niestety końcówka igły się złamała i została w tym otworze a szufladka się nie otworzyła. Czy jest jakiś sposób aby tą szufladkę wyjąć? Igła nie chce wylecieć z otworu a też boję się ją głębiej wpychać aby czegoś nie uszkodzić. Chwila nieostrożności i zrobił się problem. Z góry dziękuję za każdą pomoc i radę. Pozdrawiam!
kaka212121

Reklama

Re: Lenovo ZUK Z1 problem z szufladką karty sim

Postprzez bartazzz » wtorek, 11 października 2016, 14:30

ja zawsze używałem wyprostowanego spinacza biurowego tylko że on był grubszy. W zasadzie przy głębszym wciśnięciu igły tacka powinna się wysunąć ale tak naprawdę musiałbyś to zrobić na własne ryzyko dokładnie to oglądając
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez kaka212121 » wtorek, 11 października 2016, 14:53

Właśnie igla tez była z tych grubszych, teraz próbowałem właśnie spinaczem, czułem opór i wbiło się to dalej, ale tacka się nie otworzyła i dalej też nie chce iść a wpychać na siłę się boję. Mądry człowiek po szkodzie :(
kaka212121

Postprzez TediPower » wtorek, 11 października 2016, 14:54

Sprawdź magnesem może wydobędziesz końcówkę ale wątpię bo raczej się w coś wbiła skoro sama nie wypadła,
ostatnio grubszą agrafką otwierałem mojego Zuka i faktycznie jest problem z prawidłowym ulokowaniem by się otwarło (nie było na prost i szpikulec)
Musisz coś wcisnąć by otworzyć chyba że będziesz go pruł a i to nie wiem czy zobaczysz szufladkę od spodu ja jeszcze nie miałem potrzeby otwierania.
Gdy dajesz linka / edytujesz w temacie Czy ktoś z kolegów ma konto na pan.baidu.com? napisz do mnie wiadomość.
TediPower
AKTYWNY

Pochwały: 14

Postprzez kaka212121 » poniedziałek, 24 października 2016, 17:45

No i po pół roku użytkowania telefonu zaczęły się problemy z telefonem. Najpierw igła złamała mi się w otworze od szufladki, dalej tam jest, bałem się już mocniej wpychać kluczyk a też nie chciałem "pruć" telefonu. Z telefonem było wszystko ok do wczoraj gdy zauważyłem że nie mam zasięgu, resetowałem kilka razy telefon, grzebałem w ustawieniach a i tak tel nie łączył się z siecią. Po godzinie zasięg wrócił i telefon działał normalnie. Dziś z rana również było wszystko ok. Teraz niestety problem powrócił. Jest brak zasięgu, w telefonie mam włożone dwie karty sim z Orange i Virgin Mobile. Gdy wchodzę w Ustawienia karty sim - operatorzy sieci, to normalnie mi wyszukuje kilka sieci, wybieram swoją sieć i po dłuższym czasie wyskakuje "Nie można nawiązać połączenia z tą siecią. Spróbuj ponownie później". Dzieje się to na jednej jak i drugiej karcie. Potrzebuję waszej pomocy co z tym zrobić. Może znacie kogoś czy jakiś serwis który zajął by się tym telefonem?
Pozdrawiam! ;-)
kaka212121

Postprzez jan1994 » poniedziałek, 24 października 2016, 18:19

Może być tak, że Twój BTS szwankuje - spróbuj przełożyć karty do innego telefonu.
jan1994
AKTYWNY

Pochwały: 8

Postprzez kaka212121 » poniedziałek, 24 października 2016, 19:21

Właśnie w tym problem że niestety nie mogę wyjąć karty i sprawdzić jej w innym telefonie. Zdjąłem tylną klapkę telefonu i nie ma szans by dostać się do gniazda karty sim. A też nie mam odpowiednich narzędzi by rozbierać telefon na drobne. Nie mam wyjścia jak oddać telefon do naprawy. Tylko teraz pytanie gdzie mi mogą przyjąć ten telefon i naprawić w Polsce?
kaka212121

Postprzez tomikitwo » poniedziałek, 24 października 2016, 21:00

Oficjalny serwis lenovo Ci go na pewno nie przyjmie. Musisz popytać komisowych majstrów, a najlepiej napisz do użytkownika ddr.

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez kaka212121 » wtorek, 25 października 2016, 08:38

Witam. Telefon nagle teraz działa, zasięg jest, internet chodzi a wjechalem tylko do miasta. Nie mam pojęcia co się z nim dzieje. Wczoraj przekładałem obie karty do innego telefonu i od razu złapałem zasięg, dane mobilne zadziałały a w ZUK nawet na chwilę nie złapało sygnału... Możliwe, że to może być wina softu?
kaka212121

Powrót do Lenovo