• Reklama

LENOVO VIBE X2 \/ RECENZJA

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

LENOVO VIBE X2 \/ RECENZJA

Postprzez dawido488 » środa, 29 kwietnia 2015, 19:51

Obrazek
LENOVO VIBE X2

Jakiś czas temu telefon Lenovo Vibe X2 został zaprezentowany przez Chińczyków jako pierwszy warstwowy smartfon.Jego budowa sprawia wrażenie, jakby został złożony z kilku warstw, przez co Lenovo nazywa go pierwszym warstwowym smartfonem. Dodatkowo takie wrażenie potęgują kolory w jakich będzie on dostępny oraz wykonanie go z metalu.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Krótka specyfikacja:

# Android 4.4 KitKat z nakładką VIBE UI;
# 5-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 (441 ppi);
# MediaTek MT6595M z zegarem 2 GHz (4 x Cortex-A17 + 4 x Cortex-A7);
# 2 GB pamięci RAM;
# 32 GB pamięci wewnętrznej;
# aparat główny 13 Mpix;
# aparat przedni 5 Mpix;
# LTE;
# 2 gniazda na karty SIM;
# bateria: 2300 mAh

W ZESTAWIE:

Zacznijmy od tego co znajduje się w zestawie, czyli nic nadzwyczajnego, wyposażenie pudełka dostarczanego z telefonem jest standardowe: Telefon, ładowarka, kabel USB, karteczki, instrukcje itp. W gratisie dostałem folię na ekran (której nie założyłem :-) ) Muszę także dodać to, że telefon został bardzo dobrze zabezpieczony (chyba nawet za bardzo) przed uszkodzeniami, owinięty folią bąbelkową chyba 3 razy ale to bardzo dobrze :-D

BUDOWA/JAKOŚĆ WYKONANIA:

Telefon prezentuje się bardzo dobrze pod względem wyglądu ale i także wykonania.Sprawia wrażenie porządnie wykonanego i solidnego telefonu. Obudowa została wykonana z aluminium, spasowanie jest bardzo dobre, nic nie trzeszczy, piszczy, krzyczy...
Telefon świetnie leży w dłoni , a to za sprawą wymiarów (140.2 x 68.6 x 7.3 mm) i małych ramek które czynią tego smartfona jednym z najmniejszych i najcieńszych 5- calowych urządzeń.Z przodu telefonu znajdziemy głośniczek, obok przednią kamerkę 5 MP. Na tylnej obudowie w lewej górnej części znajduje się obiektyw aparatu, nie wystaje on ponad obudowę co nie powinno sprawiać, że będzie się rysować. Lenovo nie posiada ostrych krawędzi jak w moim poprzedniku IUNI U2, więc można go używać bez pokrowca. Telefonu używam od miesiąca bez żadnych zabezpieczeń typu folie, pokrowce i jak dotąd wygląda on całkiem dobrze pomijając lekkie ryski - praktycznie w ogóle nie widoczne, a jeśli już to pod światło które znalazły się na tylnej obudowie w moim telefonie.

Ocena: 4,5 / 5

WYŚWIETLACZ:

Ekran w Lenovo ma 5- calowy wyświetlacz wykonany w technologii IPS.Rozdzielczośc FHD 1920 * 1080 pikseli daje gęstość pikseli równą 441ppi.Ekran zajmuje prawie 72% powierzchni przedniego panela, a boczne ramki są bardzo wąskie .LCD posiada dobre kąty widzenia, poziom podświetlenia ekranu nie powala ale daje radę w słońcu (Ekran napewno gorszy niż w IUNI U2, głównie ze względu na poziom podświetlenia ekranu). Ekran jest bardzo czuły, nieraz zdarzało mi się go odblokować bez użycia dłoni gdy był w kieszeni.Wyświetlacz jest wstanie obsłużyć 10 palców naraz - wiele specyfikacji na internecie wskazuje, że max. może być ich 5 co jest nieprawdą. Podświetlenie jest równomierne na całej powierzchni ekranu.Ekran posiada opcję odblokowywania telefonu za pomocą tapnięć (double tap to wakeup), obsługę gestów.

WYDAJNOŚĆ:

Moc obliczeniową zapewnia 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT6595M, który opiera się o technologię ARM big.LITTLE. Układ ten posiada cztery rdzenie podstawowe zbudowane na architekturze ARM Cortex-A17 o częstotliwości taktowania 2 GHz oraz cztery rdzenie pomocnicze ARM Cortex-A7, które mogą pracować równocześnie. Za grafikę odpowiada chip PowerVR G600. Telefon wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Telefon naprawdę jest wydajny, chodzi bardzo szybko, bez jakichkolwiek zacięć czy spowolnień.
Niżej umieszczam screeny z Antutu:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Ocena: 5 / 5

SYSTEM::

W telefonie wgrany jest android w wersji 4.4.2 Kitkat. Soft zawiera trochę chińskiego syfu ale po wykonaniu roota można spokojnie wywalić te aplikacje. System po uruchomieniu zajmuje 950MB ramu. Nie zawiera żadnych bugów, działa naprawdę dobrze. Spodobała mi się również obsługa rdzeni; podczas normalnej niewymagającej pracy włączony jest 1 lub 2 rdzenie.(Big.Little :mrgreen: )
W ustawieniach jest dużo przydatnych opcji np. zapobieganiu się odblokowania telefonu gdy jest w kieszeni,odblokowywanie telefonu twarzą, itp.

BATERIA:

Urządzenie wyposażone zostało w akumulator Li-Po (nie jak w większości telefonów Li-Ion) o pojemności 2300 mAh. Przy tej przekątnej może się wydawać, że to trochę za mało ale telefon spokojnie wytrzyma jeden dzień pracy ( ok. 4h włączonego ekranu na ok. 15-25% jasności + przeglądanie internetu po wifi) i zostaje ok 10% baterii, więc ogólnie nie jest źle ale mogłoby być troszkę lepiej. Dodam także, że telefon ma wgraną aplikacje do zarządzania akumulatorem, która umożliwia wybranie trybu oszczędzania baterii.

Ocena: 4 / 5

APARAT/KAMERA:

Nie jestem w tym temacie dobry, więc umieszczę kilka przykładowych zdjęć (w różnych warunkach i odległościach), ale ogólnie aparat daje radę i robi dobre zdjęcia ( choć widziałem lepsze - np. w IUNI U2 którego miałem poprzednio). Dioda mogłaby być troszkę mocniejsza, wtedy zdjęcia w gorszych warunkach świetlnych byłyby lepsze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

GPS/LTE:

GPS łapie fixa w ok 10 sekund. Telefon nie głupi sygnału.

ObrazekObrazekObrazek

LTE działa na obydwu slotach na kartę SIM. (U mnie chodzi to tak średnio ze względu na lokalizację).Nie ma problemów z zasięgiem (JIAYU G4S - po zasłonięciu dolnej prawej części telefonu zasięg spadał o kreskę :-) )

ObrazekObrazek

Tak ogólnie mówiąc,
Plusy:
- Wygląd,
- Wykonanie,
- LTE,
- Soft
- Rozmiar (jeden z najmniejszych 5 calowych smartonów)

Wady:
- Małe wsparcie (ale może się to poprawi)
- Bateria

Telefon w swojej cenie bardzo dobry, najlepszy jaki do tej pory miałem nie tylko pod względem wydajności ale i również wykonania, optymalizacji.W tej cenie to jeden z lepszych wyborów, nie wiem dlaczego tak rzadko wspominany na tym forum. Lenovo obiecało wydać na niego androida 5 Lollipopa, do telefonu dostępne są akcesoria takie jak głośnik lub powerbank więc to dodatkowe plusy aby go kupić. W razie pytań pisać.

Pochwały przyznane za posta: 6
Jest: DOOGEE DG750,DOOGEE DG800,NIBIRU H1
Było: LENOVO A820,THL W1OO,STAR W450,FAEA F1,IOCEAN X7 HD,JIAYU G4S,IUNI U2,LENOVO VIBE X2
Będzie: ...
dawido488

Pochwały: 7

Reklama

en.001phone.cn=

Re: LENOVO VIBE X2 \/ RECENZJA

Postprzez rrobsonm » środa, 29 kwietnia 2015, 22:07

Super recenzja, chiński rynek jest bardzo rożnorodny, a na forum mało to widać. Nie wspominając już o tym jak ostatnio wszystko co polecane, ma błędne specyfikacje.

Czy działa MTK Enginner mode? Można tam zrobić zdj w RAWie i się przekonać czy rozdzielczość nie jest interpolowana. Jak wyglada sprawa czujników? Jakie sa i działaja dobrze? (spotkalem telefony z pomiarem natezenia swiatla z bardzo mala rozdzielczoscia)
rrobsonm
AKTYWNY

Pochwały: 11

Postprzez lukastrance » środa, 29 kwietnia 2015, 22:12

Dzięki Panie za recenzję :) Co raz bardziej nakręcam się na ten telefon ;-) jak dzwięk na słuchawkach?
lukastrance
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez dawido488 » środa, 29 kwietnia 2015, 23:22

MTK Enginner mode działa bardzo dobrze.
Co do zdjęć to nie ma możliwośći wykonania ich w RAW'ie (są telefony które to potrafią?)
Żyroskop, elektroniczny kompas, czujnik oświetlenia, G-sensor, czujnik zbliżeniowy.(Lista czujników jest na jednym z załączników w recenzji) Wszystkie działają dobrze, nie ma problemów z auto obracaniem ekranu, w grach także okey, kompas dobrze pokazuje, czujnik zbliżeniowy - jest fajna opcja która zapobiega odblokowywaniu się telefonu np. gdy jest w pokrowcu/kieszeni, dodatkowo przy odbieraniu nie musimy odbierać połączenia dotykając ekranu, możemy zrobić to od razu przykładając ucho do głośnika.

Jakość dźwięku na słuchawkach jest dobra, głośność maksymalna według mnie jest trochę większa niż w innych smartfonach (nawet pojawia się ostrzeżenie o możliwości uszkodzenia słuchu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ). Odtwarzacz muzyki jest rozbudowany, pozwala na zmianę różnych ustawień, dodatkowo posiada funkcję identyfikacji piosenki po jej nagraniu.
Było: LENOVO A820,THL W1OO,STAR W450,FAEA F1,IOCEAN X7 HD,JIAYU G4S,IUNI U2,LENOVO VIBE X2
dawido488

Postprzez Dablju » czwartek, 30 kwietnia 2015, 09:12

Świetna recka, za te pieniądze które aktualnie trzeba wyłożyć za niego to jedna z lepszych propozycji. Nie spodziewałem się tak dobrego GPS w tym telefonie a ostatnio na takim mi zależy także to dodatkowy plus.
Dablju
VIP

Pochwały: 32

Postprzez Anankel » piątek, 1 maja 2015, 15:23

Dzięki za recenzje.
Rozważam zakupienie tego telefonu. Byłby to mój pierwszy smartfon :). Mam pytanie techniczne czy ktokolwiek coś wie o kolejnym opisywanym telefonie S 90 Sisley? Czy inna nazwa s90t świadczy o edycji na rynek azjatycki?
I kolejne pytanie - jak wygląda w Polsce serwis w razie awarii telefonów które tak naprawdę nie są dostępne w naszych sklepach? Jak jest z gwarancja?
Anankel

Postprzez grzegorz1982 » wtorek, 5 maja 2015, 14:14

Ile miejsca jest dla użytkownika ?
grzegorz1982
AKTYWNY

Postprzez dawido488 » wtorek, 5 maja 2015, 15:09

coś koło 25 GB pamięci dla użytkownika.
dawido488

Postprzez gooru2 » wtorek, 5 maja 2015, 15:36

A jak z jakością dźwięku - chodzi głównie o słuchawki.
gooru2

Postprzez grzegorz1982 » wtorek, 5 maja 2015, 21:26

Czy próbowałeś odtwarzać filmy w rozdzielczości 2k ? Ciekawy jestem czy procesor daje rade.
grzegorz1982
AKTYWNY

Postprzez dawido488 » piątek, 8 maja 2015, 00:22

Jakość dźwięku na słuchawkach dobra. Nie ma szumów, stuków. Ogólnie jest dobrze.

Co do filmów 2k to postaram się nagrać filmik jak to wygląda ;)
dawido488

Postprzez poniatt » piątek, 8 maja 2015, 00:57

Witam serdecznie. Jestem nowy na forum. Mam pytanko jeszcze do kolegi recenzenta. Mógłbyś podać stronę z której zamawiałeś ten telefon (wiem że Ali tylko u kogo :)) ? Bo jak wiadomo czasami różne rzeczy można trafić niekoniecznie dobrze wykonane :) Ale widać, że Twój telefon jest jak najbardziej w porządku :) widziałem już go wcześniej i sie napaliłem na niego bo faktycznie za taką cene takie specyfikacje ? Można by rzec że coś jest nie tak :) Poczekam jeszcze jak cena spadnie z pare dolców i sobie zamówie :) Pozdrawiam :)
PS. Czy język polski jest w 100% dobrze wgrany czy zdarzają sie wyrazy obce jakieś
poniatt

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin