• Reklama

Lenovo VIBE SHOT Z90-7

Na forum Lenovo znajdziesz informacje jak zmienić ROM, ROOT, uzyskasz pomoc, przeczytasz opinie o o Lenovo S650, Lenovo S660, Lenovo A850, Lenovo s820, Lenovo P760, Lenovo K900, Lenovo vibe X, K910

Re: Lenovo VIBE SHOT Z90-7

Postprzez Flyagaric » wtorek, 26 lipca 2016, 17:34

A5 (6) można dostać spokojnie do 1100pln - odkupując od osoby, kóra przedłuża kontrakt. Nie wyklucza to gwary jeśli przekażą odpowiedni dokument sprzedaży.
Jego aparat jest zdecydowanie lepszy - skąd pomysł, że jest gorszy? Ośmielam się twierdzić, że nic w tym budżecie (na pewno żaden chińczyk) mu nie dorówna. Przesłona ma wartość 1.8 i ma dobrą optykę, czyli w gorszym świelte radzi sobie dobrze, jest stabilizacja optyczną (oprócz niego, żeden średniak tego nie ma) - wideo i foto, fajny autofocus i ogólnie jest świetny. Nie ma szans, żeby Vibe go tu pobił. Jeśli masz na myśli mniej megapixeli, to trafiłeś jak kulą w płot.
Przewagą A5(6) jest też procek, ciutkę ledwie mocniejszy, ale nie grzejący się i rewelacyjnie zarządzający prądem, przez co przebiegi na baterii są świetne.
Trochę droższy jest Honor 7 i ma aparat, który mógłby tu konkurować, ale niekoniecznie jest lepszy, raczej inny.
2GB RAMu, to fakt (Vibe też ma taką wersję), ale nie wiem w czym by ci to miało przeszkadzać. O wiele bardziej powinno cię martwić bardzo słabe wsparcie Vibe'a i jego słabe wsparcie. Gwarancja, którą będziesz miał od Chińczyka, jest jaka jest (czasem czysto iluzoryczna), ale co się stanie jak go np. upuścisz? Części będą trudno dostępne i drogie.
Procek w nim jest słaby - nie mówię o wyniku w Antutu, ale o tym, że jak na słabiaka to dość się grzeje i słabo zarządza baterią.
Pytałeś czy się nadaje dla laika - imho nie bardzo. Wg. mnie, strzelisz sobie w kolano.
Nie warto nawet za 180$+VAT. Jeśli całość zamknęłaby się w tych 180$, to możnaby mysleć, bo to już jakaś okazja, ale po co, skoro podobne efekty osiągniesz kupując Mi4c?? - sprawdzony produkt Xiaomi, dużo mocniejszy konfig i równie dobry aparat jak ten Vibe i znakomite wsparcie!
Absolutnie nie mam pojęcia dlaczego miałbyś się upierać przy Vibe - może chodzić o tzw. chciejstwo, zdaję sobie sprawę, że ciężko to uczucie przemóc, ale dyskutować racjonalnie z tym nie mogę, bo nic cię nie przekona :)

jan1994 napisał(a):Możesz go kupić za 148$ np. [url=http://www.aliexpress.com/store/product/100-Original-Lenovo-Vibe-Shot-Z90-7-4G-LTE-Mobile-Phone-64Bit-Octa-Core-Android-5/900031_32374824275.html[/url] ...

Fajna cena i to już chyba jest okazyjne, ale sprzedawcy nie znam - gwara raczej z tych iluzorycznych. Poza tym, jak mówiłem - laikowi odradzam.

Brak updejtów i nawet poprawek do sysa potrafi nieźle dopiec i zniechęcić do fona. Oryginalny soft nie jest idealny. Proponuję autorowi prześledzić wątek na XDA.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Reklama

Postprzez jan1994 » wtorek, 26 lipca 2016, 17:47

Na aliexpress jest kilku sprzedawców w w/w cenie - można sobie wybrać :lol: . Ja myślę, że ta cena jeszcze spadnie oczywiście tylko i wyłącznie ze względu na support.
jan1994
AKTYWNY

Pochwały: 8

Postprzez Flyagaric » wtorek, 26 lipca 2016, 18:11

Kurcze wiecie co? W tej cenie, to myślę, że można przeboleć jego wady. Cena jest w tej chwili znakomita! Oczywiście piszę o 150$ Za 180$ jest kolor czerwony ... Raczej nie dla mnie.
Kolego Sziqu - ta cena zmienia wszystko. Znajdź u dobrego sprzedwacy i próbuj go!
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez Sziqu » wtorek, 26 lipca 2016, 18:40

Te 180$ to u goldwaya z przesyłką DHL bo zależy mi na czasie i słyszałem dobre opinie o tym sprzedawcy, ale czy opłaca się płacić 30$ więcej? VATu nie dodaje, bo go sobie później odliczę.
Sziqu

Postprzez Flyagaric » wtorek, 26 lipca 2016, 20:30

Sziqu napisał(a):Te 180$ to u goldwaya z przesyłką DHL bo zależy mi na czasie i słyszałem dobre opinie o tym sprzedawcy, ale czy opłaca się płacić 30$ więcej? VATu nie dodaje, bo go sobie później odliczę.

No nie wiem czy warto. On zwykle ma dostępną opcję: EU Express - seller's method. W tej opcji szło kurierem i z gwarancją braku VATu, ale to kosztowało poniżej 15$. Dziwne, że tutaj ta opcja nie dostępna... Napisz mu prywatną wiadomość i zapytaj o to!
Wybierając DHL masz nie tylko pewny VAT (nawet jak cię to nie rusza) ale jeszcze DHL dolicza sobie dodatkowe koszta za wypełnienie deklaracji ... Realnie będzie sporo więcej. Szukaj jeszcze u innych sprzedawców: Fantacy na ALI, albo geekbuying.com - ostatnio bardzo ładnie załatwili naprawę gwarancyjną koledze na forum, szybko było.
Inne polecane sklepy wciąż mają ten model za drogo.
Flyagaric
VIP

Postprzez Sziqu » środa, 27 lipca 2016, 03:07

Wiesz ile wynoszą te dodatkowe koszta które nalicza DHL? Na geekbuying telefon kosztuje 165 dolarów w tym doreczenie w 3-7 dni? Nie chce mi sie w to wierzyc. Na Ali ciekawa jest oferta od sprzedawcy Eternal Team. Duży sklep z dobrą oceną na Ali i atrakcyjna cena 155$ z wysyłką DHL, ale czytalem kilka negatywnych opini na temat tego sprzadawcy na tym forum.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Sziqu

Postprzez kemotsilf » środa, 27 lipca 2016, 15:51

DHL Express czasem wrzuca jedną paczkę do wspólnego rozliczenia i wtedy płacisz tylko VAT. Natomiast jeżeli odprawią twój telefon pojedynczo to płaciłem 73,80 zł (obsługa należności celnych + VAT 23% wartości telefonu). W UPS zawsze się płaci Obsługę należności celnych i płaciłem 83 zł. Zapytaj sprzedawce jaką minimalna wartość Ci jest w stanie zadeklarować na przesyłce z tego co pamiętam nie chcą za bardzo zaniżać bo to jest dokładniej sprawdzane niż pocztą.

Cena telefonu ładnie spadła i coraz więcej osób się nad nim waha:) ja też do nich należę:)
kemotsilf

Postprzez Sziqu » środa, 27 lipca 2016, 18:54

Zastanawiam sie nad kupnem telefonu w sklepie Technos, tylko trzeba poczekac kilka dni az towar będzie dostepny. Mają rekomendacje od Miui Polska, dają roczną gwarancję z serwisem w Polsce i na życzenie klienta wgrywaja pożądane oprogramowanie. Czyli idealna opcja dla mnie, tylko żeby nie mieli jakiejś kosmicznej przebitki względem ofert na Ali i chyba kupie u nich.

Sziqu

Postprzez kemotsilf » poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 08:55

Czy ktoś w końcu kupił ten telefon, może coś o nim napisać?? ja już się zdecydowałem teraz czekam na większy zastrzyk gotówki i zamawiam:)
kemotsilf

Postprzez matrusz » środa, 24 sierpnia 2016, 02:32

Niedługo przyjdzie do mnie wersja 3/32 black.
Przetestuje i coś napisze.
matrusz

Postprzez Ink » czwartek, 25 sierpnia 2016, 10:45

Sziqu napisał(a):Zastanawiam sie nad kupnem telefonu w sklepie Technos, tylko trzeba poczekac kilka dni az towar będzie dostepny. Mają rekomendacje od Miui Polska, dają roczną gwarancję z serwisem w Polsce i na życzenie klienta wgrywaja pożądane oprogramowanie. Czyli idealna opcja dla mnie, tylko żeby nie mieli jakiejś kosmicznej przebitki względem ofert na Ali i chyba kupie u nich.

I jaka cena za telefon?

Powiedzcie mi jak ustawić mms w play w tym telefonie. Telefon przestał też widzieć kontakty z karty sim. Wcześniej były, próbowałem ustawić mms i kontaktów nie widzi. Twierdzi, że sim jest pusty. Wkładałem inny - ta sama historia. Przywrócenie do ustawień fabrycznych to znów z 2h konfiguracji.

Menu jest nie do końca spolszone, powiedziałbym że jakieś 50%. Ale nie ma krzaków jak w Xiaomi. Ma też tryb ultra oszczędzania, za co duży plus.
Ink

Pochwały: 1

Postprzez Sziqu » czwartek, 25 sierpnia 2016, 11:01

Najpierw mial byc za tydzień, po dwóch tygodniach napisałem do nich, kazali czekac kolejny tydzien, znów minęły dwa tygodnie, a telefon dalej nie jest dostepny w ich ofercie.

Sziqu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lenovo