• Reklama

Lenovo VIBE P1 Pro

Lenovo VIBE P1 Pro

Postprzez KilY » środa, 18 listopada 2015, 20:37

Witam, chciałem kupić telefon jak w tytule, a że nigdy nie kupowałem telefonu z Chin to chciałem prosić was o pomoc w rozwianiu kilku moich wątpliwości. Myślałem o kupnie w sklepie Banggood, bo już kiedyś tam kupowałem i jestem zadowolony. Chodzi mi dokładnie o ten model: http://www.banggood.com/Lenovo-VIBE-P1- ... 98347.html

Co do moich wątpliwości to dotyczą one przede wszystkim, czy ten telefon będzie w pełni funkcjonalny w Polsce? Mam na myśli dzwonienie i internet, a także inne usługi jak np sklep Google Play? Bo słyszałem, że jeżeli idzie o chońskie telefony to różnie z tym bywa i nie zawsze działaja tak jak te kupione w Polsce. Rozumiem, oprogramowanie na Azję, itd. - ale jak będzie z tym modelem? Nie chcę się bawić w zmiany romów, systemu, rooty, itd, bo ani się na tym specjalnie nie znam, ani nie mam zbytnio chęci. Chciałbym kupić coś co po wyjęciu z pudełka będzie działać tak jak powinno. Poradźcie, warto kupic tego Vibe P1 Pro w takim razie?

Dzięki
KilY

Reklama

Re: Lenovo VIBE P1 Pro

Postprzez KilY » czwartek, 19 listopada 2015, 12:15

Naprawdę, nikt nic nie wie? Chociażby z doświadczenia, albo przynajmniej nikt się nie domyśla jak może być?
KilY

Postprzez JDStar » czwartek, 19 listopada 2015, 14:12

Zależy jaki soft wgrasz, ale na dobrym sofcie wszystko będzie działać.
Odceglanie/ożywianie telefonów. Polonizacja chińskich telefonów / ROM'ów.
JDStar

Pochwały: 9

Postprzez KilY » czwartek, 19 listopada 2015, 14:27

Czyli trzeba wgrywać do tego jakiś dodatkowy soft, aby telefon działał? Skąd go zatem wziąć, jak tego szukać, nic nie ma o tym telefonie na forum, a dziwne, bo model wydaje mi się być ciekawy. Nigdy nie kupowałem telefonu z Chin, nie wiem z czym to sie je. Co nie będzie działać w tym modelu jak go ściągnę z Chin? Wolałbym go po prostu nie zepsuć, zanim zacznę go w ogóle używać i przede wszystkim chciałbym móc korzystać ze wszystkich jego możliwości.

A poza tym, czy Lenovo w ogólę oferuje swoje telefony w Europie, czy Polsce tak jak Samsung, LG i inne tego typu firmy?
KilY

Postprzez JDStar » czwartek, 19 listopada 2015, 14:47

Lenovo nie prowadzi dystrybucji smartfonów na PL.
Po co się zamartwiasz na zapas - przyjdzie zapewne z PL romem jeśli tak jest w opisie, powinno wszystko działać + trochę chińskiego śmiecia w systemie gratis. Romów - szukasz tu, xda lub na forach lenovo.
JDStar

Postprzez KilY » czwartek, 19 listopada 2015, 17:42

Nie wiem, trochę się martwię czy nie wydam ~1500zł na coś co nie będzie działać. Gdbyś mógł JDStar rzucić okiem na te dwie oferty http://www.banggood.com/Lenovo-VIBE-P1- ... 98347.html lub http://www.aliexpress.com/item/Original ... eb201560_9 i zobaczyć czy to wygląda okay, to byłbym wdzięczny.

Bo w opisie tej drugiej stoi takie coś "we will open the original box to check the phone and install Multi-language ROM and Google play store,and Many Multi-language ROM not support OTA Update.But Multi-language can't not be 100% full translation, it may not be as your native language." Czyli rozumiem, że oni otwierają pudełko, instalują Multijęzykowy ROM i Sklep Play, ale może on nie obsługiwać aktualizacji? No i tłumaczenie może nie być w 100% idealne. Jeszcze to tłumaczenie nie byłoby takim problemem, ale gdyby nie działały aktualizacje to kiepsko.

No i jakby było z działaniem sieci 3G? Bo wg tej mapy, która podają żeby sprawdzić to w Polsce jest 2100MHz, a on ma 3G 800/850/1900MHz, hm? Ogólnie z tymi częstotliwościami nie jestem obyty i nie wiem, czy te które on ma będą u nas sprawne.
Jak to jest kiedy kupujemy taki telefon i go pierwszy raz uruchamiamy? Czy będą tam ikony i menu po chińsku? Czy może po angielsku? Bo po screenach nie mam pojęcia. Dzięki za pomoc.
KilY

Postprzez JDStar » czwartek, 19 listopada 2015, 21:40

Aktualizacje OTA to dobrze, że nie będą działałay bo po pierwszej takiej nie będziesz miał ani google ani multilanguage....
ROM do P1 z prawie pełnym polskim niedługo może będzie, bo właśnie zacząłem robić ;-)
JDStar

Postprzez kamilj1 » czwartek, 26 listopada 2015, 00:42

Witam. Mam problem z telefonem dodałem konto Google wszystko się synchronizowało oprócz kontaktów nawet nie ma ich na liście do synchronizacji. Proszę o pomoc w czym może być problem. Za pomoc z góry dziękuję.
kamilj1

Postprzez kamilj1 » piątek, 27 listopada 2015, 17:58

Witam, ponownie poradziłem sobie z problemem instalując aplikację GoogleContactsSyncAdapter.apk
kamilj1

Postprzez JDStar » piątek, 27 listopada 2015, 20:51

U mnie synchro działa normalnie i opcje wszystkie są:
Spoiler:
JDStar

Postprzez elarafa » niedziela, 29 listopada 2015, 20:28

Hej.
Czytając wszystkie posty dotyczące vibe p1 pro (nie tylko tu i nie tylko polskie) doszedłem do wniosku, że nie podmieniam softu który jest tam oryginalnie - to znaczy modyfikowany chinol z google bez ota i bez śmieci. Jeśli dobrze myslę to instalacja czegokolwiek innego niż to co w nim jest wiąże się z ograniczeniem funkcjonalności i utratą tego "częściowego" j.polskiego. Choć przegrzebałem wszystko co dostępne w internetach to nie ma jeszcze kompleksowego rozwiązania z j.polskim. W tej chwili najlepszym wyjściem wydaje mi się albo poczekać na JDSTAR-a, albo wgrać ruską modyfikację chińskiego romu (wszystko działa ale brak Polaka).
Teraz pytanie do JDSTAR : Jak oceniasz postępy ze spolszczeniem romu pod ten telefon - długo jeszcze zejdzie?
I bardziej ogólnie : Czy moje wywody są poprawne?
elarafa

Postprzez JDStar » niedziela, 29 listopada 2015, 22:52

Z racji tego, że jak zwykle robię to sam to parę dni na pewno jeszcze, bo na weekendzie imprezowałem więc tłumaczenie stało:)
JDStar

Następna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach Lenovo