• Reklama

Lenovo S850 - Ładowarka ładuje tylko do 69%

Na forum Lenovo znajdziesz informacje jak zmienić ROM, ROOT, uzyskasz pomoc, przeczytasz opinie o o Lenovo S650, Lenovo S660, Lenovo A850, Lenovo s820, Lenovo P760, Lenovo K900, Lenovo vibe X, K910

Lenovo S850 - Ładowarka ładuje tylko do 69%

Postprzez balek » niedziela, 19 kwietnia 2015, 01:03

Witam
Zakupiłem telefon Lenovo S850. Do telefonu były dołączona oryginalna ładowarka Lenovo o parametrach: AC 100-240V, 015A, DC5V, 1000mA.
Telefon nie był nowy, ale jednocześnie wyglądał na nieużywany i w takim stanie go zakupiłem - "jak nowy".
Testowałem go prze kilka dni i wydawało się, że wszystko ok. Nie zwracałem przy tym za bardzo uwagi na zużywanie się szybkie baterii, bo wiadomo, że na początku człowiek musi się "pobawić" nowym telefonem i ładowanie 2 razy dziennie przy ciągłym używaniu telefonu uważałem za normalne.
Po kilku dniach testów przyszły dwa dni bez zabawy telefonem i wczoraj wieczorem, po prawie dwóch dniach bez ładowania wskaźnik baterii był blisko minimum.
Więc postanowiłem podłączyć do ładowarki. Ku mojemu zdziwieniu, jeszcze zanim zdążyłem podłączyć, zobaczyłem, że wskaźnik naładowania wskazuje ponad połowę. Niby czemu pomyślałem, ale mimo wszystko nie podłączyłem.
Dzisiaj rano wstaję a wskaźnik stanu baterii pokazuje dalej ten sam stan, więc uznałem, że chyba coś ten wskaźnik przekłamuje i podłączyłem w końcu ładowarkę. W chwili podłączania pokazał poziom naładowania jakieś 60%. Wróciłem za pół godziny aby sprawdzić i pokazywało 69%. Dioda ładowania w telefonie cały czas się paliła. Jak wróciłem po kolejnych 30 minutach, dalej było 69%. Dioda dalej się paliła. No więc uznałem, że jest coś nie tak.
Jednocześnie przypomniałem sobie dziwną sytuację z dnia wczorajszego. Mianowicie tą samą ładowarką od tego telefonu naładowałem wczoraj rano swój stary telefon Lenovo A660. Podłączyłem, dioda ładowania się paliła a po ok. dwóch godzinach odłączyłem telefon (tyle z reguły trwa ładowanie) i pojechałem do pracy. Nie pamiętam, czy świeciła się dioda ładowania. Po całym dniu w pracy ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem poziom naładowania 35%. Trochę się zdziwiłem, ale jednocześnie to zbagatelizowałem uznając, że pewnie coś się odłączyło podczas ładowania.
No ale dzisiaj połączywszy te obydwa fakty, dało mi to do myślenia, że może ta ładowarka jest zepsuta.
No więc postanowiłem naładować obydwa telefony starą ładowarką od A660, która pod względem parametrów różni się tylko amperażem (700mA).
I pod tą ładowarką nowy telefon (S850) doładował się normalnie do 100%. Co prawda zaraz po odłączeniu od ładowarki włączyłem Wifi i używałem internetu i przez 10 minut spadło aż o 7% ale po ponownym doładowaniu i odłączeniu już tak drastycznie nie spadało, bo po 7 godzinach i kilku rozmowach telefonicznych ubyło tylko 6% więc może jest ok.
Stary Lenovo A660 też naładowałem starą ładowarką, kontrolowałem w między czasie poziom naładowania i w niecałe 2 godziny doszło do 100%. Tyle, że na tym telefonie po kilku rozmowach w dwie godziny poziom naładowania spadł mi do 75%! Co prawda teraz już tak drastycznie nie spada i przez następne kilka godzin spadł tylko o kolejne 3%, ale trochę mnie to martwi. Wcześniej takich problemów nie miałem z tym telefonem.

W związku z zaistniałą sytuacją chciałbym prosić o pomoc w ustaleniu co może być nie tak z tą ładowarką od nowego Lenovo i czy przypadkiem wada, którą ona posiada nie uszkodziła mi baterii w telefonie. A może ta ładowarka ładuje tylko do określonego poziomu?

P.S.
Dla porządku podam jeszcze dane baterii z S850: model BL220, 3.8V, 4.35V, 2150mAh/8.17Wh.
Z góry dziękuje za pomoc!
balek

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Lenovo S850 - Ładowarka ładuje tylko do 69%

Postprzez haber01 » niedziela, 19 kwietnia 2015, 05:04

Wszytko wskazuje na to, że ładowarka jest uszkodzona.
Bateria na pewno będzie ok. Wątpię, żeby po jednym lądowaniu na uszkodzonej ładowarkę coś jej się stało.
Spróbuj naładować przez USB, kablem, będzie to trwało dłużej, ale będziesz stwierdzić czy to faktycznie ładowarka.
haber01

Pochwały: 7

Postprzez balek » niedziela, 19 kwietnia 2015, 12:48

No tych ładowań było więcej, bo przez pierwsze dwa dni podłączałem go do ładowarki 2-3 razy dziennie, ale odłączając nie sprawdzałem poziomu naładowania, więc nie wiem jak to było z tym ładowaniem. Poza tym, jak już napisałem, telefon był "jak nowy", więc ktoś go troszkę wcześniej mógł używać (lub co najmniej testować) i tym samym mógł go tą ładowarką ładować.
Jednak ze wskazaniami poziomu naładowania jest coś nie tak, bo przez kolejne 10 godzin, tylko w stanie czuwania nie ubył ani jeden %. A wg wskazań producenta (13 dni) dziennie powinno ubywać jakieś 8%. Z kolei jak włączyłem Wifi i zacząłem serfować po necie, to ubyło 15% w jakieś 20-25 minut, więc trochę za dużo.
Poza tym aplikacja Bateria HD głupieje, bo pokazuje czasami dziwne wskazania, tak jakby nie odczytywała aktualnego poziomu konsumpcji prądu.
balek

Postprzez INTseed » niedziela, 19 kwietnia 2015, 13:07

Masz root? Może battery calibration zainstaluj.
Albo wyłącz telefon, wyjmij baterię podłącz i ładuj na wyłączonym fonie.
Możesz użyć ladowarki innej do tego.
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez balek » niedziela, 19 kwietnia 2015, 14:47

Baterii nie da się niestety wyjąć bo jest niewymienialna w tym modelu :(
Na wyłączonym wczoraj ładowałem, ale też dochodziło tylko do 69% (w S850).
Wczoraj wieczorem naładowałem jeszcze tą ładowarką trzeci telefon (SE WT19i) i naładował się normalnie.
A może w S850 zawiesza się moduł odpowiedzialny za monitorowanie poziomu baterii. Telefon się ładował, tylko pokazywało, że jest 69% a faktycznie może był naładowany. Tyle, że jednocześnie w związku z tym, że wg aplikacji było 69%, to telefon próbował naładować baterię de facto już naładowaną? Może mieć taka sytuacja?
balek

Postprzez TLasky » środa, 22 kwietnia 2015, 19:58

Telefon daj Ci sygnał, że Twoja kobieta czegoś chce :mrgreen: . A tak poważnie to skorzystaj z rady kolegi- zrób root-a i spróbuj skalibrować na nowo baterię. Jeśli przy pierwszych ładowaniach leciała Ci szybko to nic strasznego, bo prawdziwą jej funkcjonalność sprawdzisz dopiero po kilku cyklach ładowanie-rozładowanie.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Postprzez balek » czwartek, 23 kwietnia 2015, 22:22

Root był. Kalibracja już zrobiona, ale nic to nie dało.
Może faktycznie po kilku cyklach się ułoży wszystko.
Na to chwilę wygląda to tak jakby będąc w stanie czuwania, telefon w ogóle nie zużywał baterii, tzn. zostawiam telefon wieczorem, rano biorę go do ręki i po 12 godzinach jest taki sam poziom naładowania, np. 42% - ani drgnie.
Dopiero jak się zacznie używać telefonu, ale nie przez chwilę, tylko co najmniej przez kilka minut, to dopiero zaczynają procenty ubywać, ale też powoli bez szaleństwa.
balek

Powrót do Lenovo